Jump to content
Guest blackthorus

Configurare DC++

Recommended Posts

Guest blackthorus

Probabil ca intrebarea asta devine obsedanta dar trebuie sa intreb si eu ca sa nu mor prost. Sunt din Timisoara si tare as vrea sa ma conectez pe unul sau mai multe huburi de aici sau din orice parte a tarii unde traficul nu se contorizeaza.

Va rog daca cineva are rabdare sa-mi explice si mie cum sa setez DC++ sa pot sa ma conectez si eu odata.

Si mai e o problema trebuie cumva anume setat firewalul, am NIS 2003 si Zone alrm pro 3.5.169

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Daca ai firewall trebuie setat sa permita conectarea la net pentru dc++, daca o sa te intrebe lucrul acesta dai yes.

DC++ e foarte simplu de setat daca te uiti cu atentie prin meniul.

Deschizi dc++ si apoi apesi ctrl+E, iar de acolo iti pui nick, setezi share-ul fiecare hub are o limita inferioara care poate varia de 100mb pina la 100gb, la upload slots pui 3, in sectiunea download selectezi directorul unde o sa fie copiate fisierele. Apoi ca se te conectezi dai clic pe a treia iconita de stinga iar la manual connection address pui adresa hub-ul la care vrei sa te conectezi si dai connect ;)

Link to comment
Share on other sites

Sa mai discutat de multe ori

Exista butonul "Search"

Taca esti din Timisoara traficul o sa ai doar pe serverle de Timisoara gratis.. bineinteles daca serverul re un Firewall cu IP filter si nu mai lasa pe alti, doar pe cei din Timisoara

Link to comment
Share on other sites

Vor veni zile cand iti vei dori sa tragi cu 30 kB/s. Atata este maximul benzii pe care il ai prin contract, caci acei 256 sunt kilobiti pe secunda, deci 32 kilobytes pe secunda. DC++ masoara viteza in kilobytes kB, dar in contracte sau tarife ea se exprima in kilobiti kb. 32 este o valoare teoretica, in practica nu se atinge niciodata valoarea maxima indiferent de banda sau ISP, deci 30 kB este foarte bine. Atentie la diferenta dintre b si B in exprimarea benzii sau a vitezei.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...