Jump to content
Amarok

Cine e omul al carui nume se vede din spatiu, ca Marele Zid Chinezesc.

Recommended Posts

Ahyan in varsta de 63 ani si-a inscriptionat numele in nisip pe insula Futaisi pe care a cumparat-o cu ceva timp in urma.

Literele sunt asa de mari incat au putut fi vazute si din spatiu, cu ajutorul Google Earth.

Numele HAMAD are 1 kilometru in inaltime si o lungime de 3 kilometri.

Fiecare litera a numelui se poate transforma intr-un canal de navigatie, atunci cand apa inunda tarmul.

Hamad detine o companie care se ocupa cu extractia de petrol, in Emiratele Arabe Unite, si are o avere impresionanta, fiind al doilea bogatas al Emiratelor, dupa rege.

Magnatul arab este un mare colectionar de masini: are 200 de modele (7 Mercedes 500 SEL vopsite in culorile curcubeului). Garajul sau nu este unul obisnuit, ci are forma de piramida.

Seicul iubeste lucrurile la marime mare. Si-a construit cel mai mare camion, ce avea in cabina patru dormitoare, si a ridicat o casa in forma de Pamant.

60504513.jpg

Sursa: http://stirileprotv.ro/stiri/revista-presei/mai-ceva-ca-marele-zid-chinezesc-afla-cine-este-persoana-al-carei-nume-se-vede-din-spatiu-foto.html

Link to comment
Guest NorthernWave

In locul lui as fi donat unor asociatii pentru oameni bolanvi,orfelinate,etc,daca tot are atatia bani.

But yeah,trebuie sa isi mai cumpere 17 munti si 10 orase.

  • Upvote 1
Link to comment

Ahyan in varsta de 63 ani si-a inscriptionat numele in nisip pe insula Futaisi pe care a cumparat-o cu ceva timp in urma.

Literele sunt asa de mari incat au putut fi vazute si din spatiu, cu ajutorul Google Earth.

Numele HAMAD are 1 kilometru in inaltime si o lungime de 3 kilometri.

Nu inteleg ce scop are actiunea asta.Eu unul cred ca nu e in toate mintile.Cum sa faci asa ceva? :violent:

Link to comment

N-a zis nimeni ca n-ar fi donat, dar cu banii aia putea sa faca ceva mai folositor decat sa-si etaleze cocalarismul vazut din satelit.

Noua ni se pare ceva ciudat, nefolositor , dar de obicei oamenii bogati sunt in acelasi timp foarte excentrici.

Link to comment

Nu stiu daca ma credeti dar si eu faceam la fel :))

N-a zis nimeni ca n-ar fi donat, dar cu banii aia putea sa faca ceva mai folositor decat sa-si etaleze cocalarismul vazut din satelit

- pai e cum ai zice : De ce sa isi ia masina?Mai bine sa doneze? ... Pai da dar a donat ... N'are nimic trebuia sa doneze si banii aia in loc sa isi ia masina ( nu stiu sa explic chiar ok,sper ca ati inteles ce am vrut sa zic :P )

- si .. nu vad unde e cocalarismul .. adica omul si-a luat insula si a scris pe ea.E ca si cum mi-as lua tricou si mi l-as imprima :)) ...

Ideea e ca daca ai bani le ai pe toate ( aproape )

Link to comment

Nu condamn ceea ce a facut dar nici nu pot sa zic ca m-a dat pe spate. Mi se pare o prostie. Dar atata timp cat sunt banii lui...

Nu vorbiti de donatii. Eu daca as avea bugetul SUA (ce a mai ramas din el) si tot nu as dona nici un shfantz. In cel mai rau caz as alege o persoana de pe strada care consider ca merita (tipa/tip/tanar/batran) si i-as lua casa, masina tot ce doreste si as incerca sa il/o determin sa faca ceva cu viata. Banii doanti sunt doar imbogatirea unor sharlatani.

Link to comment
Guest NorthernWave

Nu stiu daca ma credeti dar si eu faceam la fel :))

N-a zis nimeni ca n-ar fi donat, dar cu banii aia putea sa faca ceva mai folositor decat sa-si etaleze cocalarismul vazut din satelit

- pai e cum ai zice : De ce sa isi ia masina?Mai bine sa doneze? ... Pai da dar a donat ... N'are nimic trebuia sa doneze si banii aia in loc sa isi ia masina ( nu stiu sa explic chiar ok,sper ca ati inteles ce am vrut sa zic :P )

- si .. nu vad unde e cocalarismul .. adica omul si-a luat insula si a scris pe ea.E ca si cum mi-as lua tricou si mi l-as imprima :)) ...

Ideea e ca daca ai bani le ai pe toate ( aproape )

Una e sa iti cumperi masina si una e sa iti scrii numele pe o insula ca sa vada astronautii cat esti de bazat.

Link to comment

:)) pai da dar bani sunt si aia pe care i-ai dat pe masina , la fel cum si aia sunt bani pe care i-ai dat sa iti faci chestia aia ...

Bine iti dai seama masina e 100 de mii de euro si sapatura de 10 poate chiar de mai multe ori mai putin ... deci n'a dat asa mult dar vb. ta,masina e utila , sapatura nu prea.Doar sa vada lumea cat esti de boier :>

Link to comment

In loc sa se gandeasca la nemurirea sufletului ..sa faca niste acte de caritate fiindca are o varsta ..el se gandeste cum sa iasa mai bine in evidenta... Nebuni de astia cu bani ..sunt ...pacat ca nu stiu ce face cu banii.. :))

Have a nice day. :P

=))))

Daca eram in locul lui iti scriam tie numele ca sa fie mai funny :))

Daca facea omu o donatie substantiala o luati ca o facea pentru pubicitate daca nu face asta si face altceva e cocalar , daca da banii pe o sticla cu vin e razana...

Sa faca cineva un poll pliiiiiiizzzz :)) cu "Ce ai face daca ai avea bani cacalau" ...sa vedeti ce iese atunci si dupa , facem o comparatie ;)

Link to comment
Guest Kanghu

N-a avut ce face cu banii....M-ai bine imi luam un PC nou ca al meu e praf :comp2: :comp1:

#-o

Btw, daca omul are bani si vrea sa se distreze, care e problema voastra?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...