Jump to content
G-Man

Frauda!

Recommended Posts

Tocmai am primit un PM si ma gandeam k poate pe cineva il intereseaza sa se bage'n seama cu Conexul. Nu prea cred k exista persoane unicelulare care sa ieie chiar asa o tzeapa dar...just in case.

"NU FOLOSITI www.myx-sms.tk in momentul in care va logati cel ce a creat site-ul va fura id si parola si trimite sms-uri fara voia voastra!!! da-l mai departe sa nu i-a tzepe toata lumea!"

Link to comment
Share on other sites

Tehnica e folosita des in strainatate, unde se imita anumite site-uri si utilizatorul nu-si da seama ca baga userul si parola pe un site "clonat". E mai rau cand iti verifici contul bancar asa, au fost destule cazuri. De obicei se transmite spam mail la toata lumea, ca banca nu stiu care are nevoie sa te reloghezi ca au facut un update la sistem sau bla bla, si ti se da o adresa. Adresa poate fi ceva de genul yahooo.com adica o diferenta foarte mica si pe care nu o observi, ca de fapt te duce in alta parte, sau chiar adresa care pare buna dar vulnerabilitati in browser sau cod ascuns in ea te duc in alta parte... either way, you're screwed daca nu te prinzi ca e pacaleala.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...