Jump to content
TrAx

Saracele Animale

Recommended Posts

am semnat-o si eu cu cateva zile in urma .. este foarte nasol ce se intampla , se intampla asta din cauza crizei alimentare , dar nimeni si nimic nu merita sa fie tratat in halul asta

@ cei care nu o semnati , ce pierdeti ? 30 minute din viata ? in sufletul vostru e normal sa nu va placa ... poate ca da , petitia asta nu ajuta la nimic , dar daca ar ajuta la ceva , ganditi-va sa semneze 3 miliarde de oameni petitia asta , ca toata lumea ar stii ce se intampla acolo , iar cei cu bani ar putea sa ajute cu donatii pentru a diminua brutalitatea asta ... nimic nu e imposibil pe lumea asta ... iar unde este un gram de speranta atunci clar ca se poate ..

cei care spuneti ca va place , stiu cum ar trebui sa stie si restul ca nu e asa , oricat de mari si tari va dati voi pe un forum .. da inteleg si chestia asta nu e problema

Hristos a inviat!

Link to comment

@ cei care nu o semnati , ce pierdeti ? 30 minute din viata ? in sufletul vostru e normal sa nu va placa ... poate ca da , petitia asta nu ajuta la nimic , dar daca ar ajuta la ceva , ganditi-va sa semneze 3 miliarde de oameni petitia asta , ca toata lumea ar stii ce se intampla acolo , iar cei cu bani ar putea sa ajute cu donatii pentru a diminua brutalitatea asta ... nimic nu e imposibil pe lumea asta ... iar unde este un gram de speranta atunci clar ca se poate ..

Din moment ce stim clar ca nu ajuta, la ce as vrea sa pierd 30 de minute din viata (par cam multe pentru o petitie, si sunt multe in general). Cand va ajuta la ceva, atunci va merita efort semnarea ei. Petitiile nu se semneaza cu nume, prenume si adresa de mail.

A, da, si oamenii sunt torturati si vad ca din nou, de asta se uita. Pentru ei ce faceti?

Link to comment

@ cei care nu o semnati , ce pierdeti ? 30 minute din viata ? in sufletul vostru e normal sa nu va placa ... poate ca da , petitia asta nu ajuta la nimic , dar daca ar ajuta la ceva , ganditi-va sa semneze 3 miliarde de oameni petitia asta , ca toata lumea ar stii ce se intampla acolo , iar cei cu bani ar putea sa ajute cu donatii pentru a diminua brutalitatea asta ... nimic nu e imposibil pe lumea asta ... iar unde este un gram de speranta atunci clar ca se poate ..

Din moment ce stim clar ca nu ajuta, la ce as vrea sa pierd 30 de minute din viata (par cam multe pentru o petitie, si sunt multe in general). Cand va ajuta la ceva, atunci va merita efort semnarea ei. Petitiile nu se semneaza cu nume, prenume si adresa de mail.

A, da, si oamenii sunt torturati si vad ca din nou, de asta se uita. Pentru ei ce faceti?

O spui de parca ar trebui sa alegem intre torturarea animalelor si a oamenilor .

Noi? Noi ce sa facem ? Noi suntem simpli oameni .

A fost facut un reportaj despre torturarea animalelor. A fost facuta o petitie. Au fost arestate acele persoane? Probabil ca nu. Sa fi mers protectia animalelor&shit acolo sa faca scandal .

Link to comment
Guest DusmanAlLuiJuan(spanky)

Urasc cainii (maidanezii) din tot sufletu` dar ce face ala acolo ... nasol, petita n-as semna-o , si daca s-or termina cainii la ei ii invit in Romania sa culeaga altii.

Nagasaky' date='22 April 2011 - 02:20' timestamp='1303428058' post='5741976']

Mda... romanu n-are ce manca dar las' ca are suflet mare. Petitie scuipata :). Sa faca asta si la noi cu cainii vagabonzi ca nu se mai poate.

nici nu cred ca v-ati uitat la clip .........

de fapt, sunt sigur ca nu v-ati uitat, dar vreti asa sa pareti duri aici pe forum : "ah, la naiba cu cainii vagabonzi, aduc numai belele ! " etc.

in caz ca v-ati uitat ..... coaie ...... sunteti bolnavi, aveti probleme destul de grave la bibilica ....

nici eu nu sunt de acord cu cainii vagabonzi din orase (sa le faca niste adaposturi ceva ....fondurile, din pacate, ajung in buzunarele unora), dar iubesc animalele (mai ales cainii), cum le pot face asa ceva ? aproape mi-au dat lacrimile cand am vazut clipul;

Link to comment
Guest Global Experience

Eh ... lasa ca iti revii tu , si da, sunt cam insensibil de felu` meu, nu cred ca m-ar fi miscat nici daca vedeam pe unii oameni asa ceva, dar pe niste caini, lasa, noi sa fim sanatosi, bafta.

Link to comment

Insensibilitatea mea se datoreaza unei gandiri logice care imi confera posibilitatea sa ignor informatiile deranjante ale caror rezolvare nu tine de mine. Asa voi aveti mustrari de constiinta in timp ce eu zambesc linistit :).

De ce nu semnez:

1. Guvernul chinez este unul comunist iar site-ul a fost probabil de mult cenzurat pentru chinezi. Pe unde vedeti voi "Where are you from?" "China". Cenzura lor este la un nivel foarte inalt. Nici nu stiu daca au acces la site-urile Europene sau in general inafara continentului lor (nu sunt sigur).

2. Ce vorbesti tu acolo Cristi sa semneze 3 miliarde persoane e o utopie. Ala cred ca e defapt numarul de persoane care detin internet in lume. Si chiar daca s-ar strange 3 miliarde... tot inutil ar fi. Iti spun eu ca exista traditii de care tu nici nu ai auzit si sunt mult mai oribile ca aia.

3. Faceti un mass pe mess cu petitia, acelasi efect o sa il aiba. 0. Deal with it :).

P.S: Antikrist, cu toate ca in general esti o persoana cerebrala, vad ca ai o inclinatie spre satanism (sau poate doar te prefaci) ceea ce ar trebuii sa te obisnuiasca deja cu torturarea animalelor. Anumite rituri si ceremonii cerandu-va astfel de sacrificii brutale. Acum depinde despre ce fel de satanism vorbim si de care practici tu in cazul in care practici.

Link to comment

O spui de parca ar trebui sa alegem intre torturarea animalelor si a oamenilor .

Noi? Noi ce sa facem ? Noi suntem simpli oameni .

A fost facut un reportaj despre torturarea animalelor. A fost facuta o petitie. Au fost arestate acele persoane? Probabil ca nu. Sa fi mers protectia animalelor&shit acolo sa faca scandal .

Nu aia intentionam sa se inteleaga, dar asta e o mentalitate ciudata: animalele sunt chinuite, hai sa plangem. Oamenii sunt chinuiti, nicio problema. La fel ca in topicul cu veveritele servite la restaurant: daca e veverita, e nebunie, daca e gaina, nu-i nimic.

Link to comment

Insensibilitatea mea se datoreaza unei gandiri logice care imi confera posibilitatea sa ignor informatiile deranjante ale caror rezolvare nu tine de mine. Asa voi aveti mustrari de constiinta in timp ce eu zambesc linistit :).

Si ceva, din adancurile tenebroase ale logicii - tale - desavarsite, nu prea te retine sa bati pasul pe loc in a le arata lor cat de prosti sunt. Suspect ...

Link to comment

Insensibilitatea mea se datoreaza unei gandiri logice care imi confera posibilitatea sa ignor informatiile deranjante ale caror rezolvare nu tine de mine. Asa voi aveti mustrari de constiinta in timp ce eu zambesc linistit :).

Si ceva, din adancurile tenebroase ale logicii - tale - desavarsite, nu prea te retine sa bati pasul pe loc in a le arata lor cat de prosti sunt. Suspect ...

Ce este gresit ? Putin altruism nu strica. :)

Link to comment

Nagasaky ce pula mea sa-ti mai zic , esti vaide steaua ta , cred ca mare tocilar ce esti cu dioptrii mai mari ca termopanu ;) Si tu si superstar ala si toti lesinatii de pe aici .. pana acum nu eram convins , acum sunt

Na ca in China nu e interzis :

79 CN.png china

41

Hai luati la muie toti ratatii , si poate unii din voi sa moara cum mor animalele alea in film !

  • Upvote 1
Link to comment
Guest Global Experience

El tocilar da .... dar tu nu prea ai dat pe la scoala asa e ? Nu trebuie sa avem aceeasi parere prietene, tu ai spus-o pe a ta, noi pe a noastra, care e prbl. ?

Link to comment

Asa este obiceiul/obiceiurile lor si sunt convins ca o simpla ptetie nu ajuta la nimic, cat despre aceasta va ambalati prea mult. Fiecare este liber sa isi exprime parerea, daca tot suntem pe forum sa o facem intr-un mod mai civilizat. Oricine poate sa vb ca la coltul strazi.

Link to comment
Guest DusmanAlLuiJuan(spanky)

ba da pe la scoala, te asigur

El tocilar da .... dar tu nu prea ai dat pe la scoala asa e ? Nu trebuie sa avem aceeasi parere prietene, tu ai spus-o pe a ta, noi pe a noastra, care e prbl. ?

da ma dar ......... indiferent de modul cum ti-o spun, nu stiu, tu (si altii ca tine) nu poti intelege, esti genul ala asa tocilar ingamfat (fara ofensa)

Link to comment

Nagasaky ce pula mea sa-ti mai zic , esti vaide steaua ta , cred ca mare tocilar ce esti cu dioptrii mai mari ca termopanu ;) Si tu si superstar ala si toti lesinatii de pe aici .. pana acum nu eram convins , acum sunt

Na ca in China nu e interzis :

79 CN.png china

41

Hai luati la muie toti ratatii , si poate unii din voi sa moara cum mor animalele alea in film !

1. 41 de voturi din China

2. Un individ poate vota de mai multe ori

Concluzie : Cel putin 87% din Chinezi au votat petitia .

Un mic citat :

Cristi-MG-

29 Mar 2011 - 23:43

in ultima vreme am ajuns sa ii iubesc pe toti din jurul meu , chiar si pe tine pot spune ca te iubesc :P , deci nu am nimic cu tine.

si de ce cauti mereu motive de cearta si de discutii ? crezi ca potri trai din asta ? :)

Link to comment

Nagasaky ce pula mea sa-ti mai zic , esti vaide steaua ta , cred ca mare tocilar ce esti cu dioptrii mai mari ca termopanu ;) Si tu si superstar ala si toti lesinatii de pe aici .. pana acum nu eram convins , acum sunt

Na ca in China nu e interzis :

79 CN.png china

41

Hai luati la muie toti ratatii , si poate unii din voi sa moara cum mor animalele alea in film !

Off: +1 . Respect , meriti

On : de n ori ce-a zis el .

p.s "Insensibilii" astia , mai iesiti p-afara . Sper sa va muste un caine de c*aie !

Link to comment

Nagasaky ce pula mea sa-ti mai zic , esti vaide steaua ta , cred ca mare tocilar ce esti cu dioptrii mai mari ca termopanu ;) Si tu si superstar ala si toti lesinatii de pe aici .. pana acum nu eram convins , acum sunt

Na ca in China nu e interzis :

79 CN.png china

41

Hai luati la muie toti ratatii , si poate unii din voi sa moara cum mor animalele alea in film !

Merci pentru limbaj ma simt profund jignit. Nu am probleme cu ochii in caz ca te intrebi si deocamdata sunt pe piata muncii de mai multi ani si in domenii mult mai complexe decat vei accesa tu vreodata. Din pacate tocilarii nu prea au ce cauta pe aici nefiind o stiinta exacta. Dar o sa luam la m**e toti ratatii pentru ca taranii de la semafor care incearca sa ne scuipe isi doresc asta si noi o sa le implinim dorinta.

Dupa cum ai observat in postul meu am precizat clar ca nu sunt constient de nivelul de cenzura din China. Doar am spus ca e foarte mare. Acum... voturile alea ar putea fi de la inceput cand s-a lansat petitia si oricum indiferent de rezultate nimanui nu o sa ii pese.

Cat despre ceilalti: Opinia mea nu va afecteaza pe voi iar insensibilitatea mea se datoreaza unor factori mult mai brutali decat va puteti imagina voi astia "sensibilosi" de pe aici. Sunt curios sa vad ce varste au cei ce m-au jignit (Nuker_Man, Cristi etc) pentru ca va spun sincer ca dupa o varsta vezi si auzi destule incat faptul ca un caine maidanez e omorat in partea cealalta a globului te lasa absolut rece. Asa cum un medic nu se mai zbate in lacrimi la al 10-lea pacient pierdut in cariera. Deci va rog sa ganditi inainte sa postati, fiecare are experienta lui si felul lui de a vedea lucrurile. Infantilitatea posturilor si argumentelor voastre ( Sa va muste un caine de c**ie, pfoa, o sa ii iubesc dupa aia) denota clar media de varsta din acest topic. Si daca sunteti mai maturi decat imi imaginez, rusine voua bai romanilor. Asa cum imi port drapelul la nume, pe voi v-as exclude din ceea ce inseamna o natiune unita.

P.S: Sa va spun sincer nu m-am uitat la clip. Nu din frica. Ci lipsa de interes. Simplul fapt ca stiu unde se intampla si despre ce tema vorbim... deja sunt doar imagini shocante facute sa impresioneze. Am vazut cu ochii mei ce fac cainii vagabonzi pe strada. Si credeti-ma ca nu sunt imagini cu mult mai placute.

LE: Apropo Cristi, vezi ca ai incalcat cuvantul lui Dumnezeu la numai cateva zile dupa saptamana sfanta. Apropo de cat de mult il iubeai tu pe Dumnezeu bai crestine. Vai ce va iubesc.

Link to comment

Pff, suntem lesinati domnule, asta pentru simplul fapt ca nu suntem de acord cu ce zicea domnul Cristi, aparator al limbii romane si al valorilor adevarate, asta pana si-a dat arama pe fata si a aratat cine e.

@inov8boy, Cristi are 17 ani si daca vrei, poti sa ii cauti si poza la Poze cu tine, poate reusesti sa tragi niste concluzii.

Edited by Random Hero
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...