Jump to content
lego_kid

Raporteaza un membru al Armatei

Recommended Posts

Nick: GeanN

Level: 5

Numele membrului pe care il reclam: sPx

Dovezi: http://imgur.com/a/ufF0L

O scurta descriere: Eram la antena in LV, gradul meu de urmarire fiind 3 fara drept de predare, vine domnul spx singurel si ma intreaba daca ma predeau, i-am zis sa ma lase in pace ca nu are voie sa actioneze, bineinteles ca nu ma lasa si cand sa plec trec prin fara pe la area, el imi da wanted 10 cu motiv 'area' si eu nici n-am fost in area, pe langa asta ma suparat faptul ca vine el si ma intreaba daca ma predau .... cand colo nici n-are voie sa actioneze la wanted 3 :| si pe langa asta da si wanted prosteste..

sPx va fi demis pentru ca a actionat singur la un grad de urmarie mai mic decat cel specificat in regulamentul Armatei.

Caz inchis!

Nick: Hack3r

Level: 14

Numele membrului pe care il reclam: Mr_clau

Dovezi: http://img255.imageshack.us/img255/1131/samp032r.png , http://img832.imageshack.us/img832/7311/samp033ts.png

O scurta descriere: Am iesit de la cai si am intalnit 2 sfr. Dupa ce l-am omorat pe primul am luat w6 din bug si dupa ce l-am omorat pe al 2-lea aveam w7.Dupa care am dat sa plec din acel loc si vine Mr_clau si cu Legendd langa mine.Se dau jos din masina si Mr_clau incepe sa traga in mine si ma omoara.Ce inseamna asta ? In primul rand aveam din bug..el nu se uita la motiv nu intreaba pe nimeni..dintr-o data w7 fara ca un cop sa-mi dea wanted.Si in al doilea rand aveam drept de predare pentru ca omorasem 2 sfr.Inteleg ca este incepator dar a fost cumva recrutat si el din lipsa de locuri ? Va rog sa luati atitudine.Imi pare rau ca nu am poze mai bune dar nu m-am asteptat la un astfel de eveniment.

Mr_Clau nu primeste nimic, dovezi neconcludente.

Caz inchis!

Link to comment
Share on other sites

Nick: ToTo.RIina

Level: 28

Numele membrului pe care il reclam: Lester

Dovezi: APWfn.pngFGcV1.pngYg6A6.png

O scurta descriere: Eram la pariuri si ii dau o bata din greseala si cand de odata ma trezesc cu wanted 4 pt cop kill si il a 2-lea rand a actionat si singur!!! daca e nevoie de martori sunt si aceeia si pot sa ii rog sa posteze

Link to comment
Share on other sites

Nick: ToTo.RIina

Level: 28

Numele membrului pe care il reclam: Lester

Dovezi: APWfn.pngFGcV1.pngYg6A6.png

O scurta descriere: Eram la pariuri si ii dau o bata din greseala si cand de odata ma trezesc cu wanted 4 pt cop kill si il a 2-lea rand a actionat si singur!!! daca e nevoie de martori sunt si aceeia si pot sa ii rog sa posteze

Uite in primul rand poza cand dai in mine 2555pgm.png .In al doilea rand se vede pe mini-map ca mai este un semn albastru in fata ta si acela era Somerhalder (nu-mi place ca mai si minti cum ca as fi singur) iar in al treilea rand nu ti-am dat cop kill ci doar cop atack.

P.S. Daca va uitati atent pe mini-map se vede ca sunt doua patratele albastre .

Cu ajutorul prietenului Somerhalder, mi-a dat poza cand era cu mine atunci cand l-am omorat pe toto,rina.

2l4303.png

Cer BL acestui player, multumesc :) .

Link to comment
Share on other sites

Nick : negru

Level : 8

Numele membrului pe care il reclam : Allen

Dovezi : http://www.picz.ro/show-image.php?id=5bf3fc9af1415a3e5cb0b0c1cb6b8d2e Nu am apucat sa fac printul cand am murit . S`a intamplat prea repede si a tras din spate.

O scurta descriere : Eram la cai cu SinneD. cand dintr`o data cineva din spate a inceput sa traga in mine si m`a omorat. Nu aveam wanted eram curat si lui Sinned i`a recunoscut un player ca Allen m`a omorat.

Link to comment
Share on other sites

Ce ai facut tu aici se numeste plangere nefondata.Una dintre regulile de baza pentru a face o plangere e sa ai dovezi.Nu suntem la piata si aici nu merge ca ia recunoscut un player lu Sinned ca Allen te-a omorat.Nu merge pe "Cat e kilu de ceapa maica?" Ai dovezi te rog sa le postezi,deocamdata din plangerea ta reiese doar ca esti vanator.Te rog daca ai poze sa le postezi si sa folosesti butonul "Edit" sa nu faceti spamm.Asteapta decizia liderului

Link to comment
Share on other sites

Stai sa iti explic ce s-a intamplat.Eu ma jucam cu Somerhalder si cu Lester la pariuri(care iti pot dovedii).Iar pe tine te-am omorat un PD din cate am vazut.Lester a glumit cand a spus ca te-am omorat(eram cu el pe skype).lucruri pot fii dovedite de Somerhalder cat si de Lester.

PS:Cand vorbesti cu cineca cred ca trebuie sa folosesti un limbaj mai adegvat cu acela cu care m-ai abordat tu pe /w.

Multumesc, astept decizia liderului.

Link to comment
Share on other sites

Omule cineva dintre voi 3 m`a omorat nu am murit singur :) Si omu nu avea de ce sa minta. Mai ales ca a recunoscut ala ca tu l`ai omorat. Eram doar noi 5 la cai . Astept decizia unui admin , am explicat de ce nu am dovezile de la locul incidentului s`a intamplat prea repede . Nu exista asa ceva ca tu l`ai pus sa spuna asta.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Alexutssu.

Level: 10

Numele membrului pe care il reclam: RoSu

Dovezi:

View post on imgur.com

O scurta descriere: Facusem wanted pe mafia etc wanted 3 , si vad deodata wanted 6 de la rosu cop kill :| Daca nu stiti regulamentu nu mai intrati frate in pd / fbi / ng ! #-o

1 la mana , mi-a dat wanted a1ur3a

2 la mana , chiar daca il omoram trebuia sa-mi adune , w 3 + 6 = 9 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Alexutssu. ce faci tu aici impreuna cu multi alti playeri se numeste vanatoare.Va mai spus TheOne va repet si eu nu mai faceti plangeri doar din invidie,rautate,sau pentru ca va ofticati.Chiar si poza ta te da de gol.Rosu ti-a spus sa vii,tu mai mult ca sigur l-ai omorat si ti-a dat wanted.Chiar nu inteleg rostul plangerii tale.Tu in loc sa spui mersi ca stai mai putin in jail tu faci post?Intradevar a facut greseala ca nu a adunat wantedul dar nu este asa grav,nu vad un motiv asa de bine intemeiat pe baza caruia sa se faca post.Nu imi ramane decat sa cred ca ai facut postul acesta doar pentru a incerca cu orice pret sa te razbuni pe Rosu,sa ii faci rau.

O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Omule cineva dintre voi 3 m`a omorat nu am murit singur :) Si omu nu avea de ce sa minta. Mai ales ca a recunoscut ala ca tu l`ai omorat. Eram doar noi 5 la cai . Astept decizia unui admin , am explicat de ce nu am dovezile de la locul incidentului s`a intamplat prea repede . Nu exista asa ceva ca tu l`ai pus sa spuna asta.

Cum si tu ai spus "Omule cineva dintre voi 3 m-a omorat nu am murit singur". Deci nu pre este in regula sa vii aici cu dovezi nefondate,iar Lester a zis ca eu te-am omorat doar in gluma(eram cu el pe skype si iti poate spune si el ce s-a intamplat.

Astept decizia unui lider,si cu ocazia asta cer si adaugarea ta pe black list pentru vanatoare.

Link to comment
Share on other sites

Lester - nu primeste nimic, a actionat corect.

Allen - nu primeste nimic, plangere nefondata.

Rosu - primeste un avertisment verbal ca nu a adunat wantedul...e foarte clar din dovada acuzantului ca a comis crima (cop kill).

Cazuri inchise! Pe langa asta cei care au facut mai mult de un post sau nu au fost implicati si totusi au postat, vor fi sanctionati.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Perry

Level: 27

Numele membrului pe care il reclam: Lester

Dovezi:

http://imageshack.us/photo/my-images/211/samp186r.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/256/samp188b.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/11/samp190y.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/37/samp187u.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/818/samp189d.png/

O scurta descriere: Ma bateam cu Gean in fata la cai si aveam w2 si vine acest " Lester " si sta acolo fara sa actioneze sa faca nimic . Bun ma omoara gean si cum Lester era langa mine am intrat in jail si am pierdut 5,7k mats . Bun nu e nici o problema chestia cu materialele . Din cauza nervilor ii zic " dami ba rearest " ma ia el cu arfe si dupaia ii zic iarasi " imi dai ba rearest odata? " si face ca nu, gasesteti pe altcineva ca eu nu iti dau si l-am intrebat de ce. Mi-a raspuns ca nu stiu sa vorbesc si ca i-am zis " ba " si " odata ". Nu m-a somat nu nimic, ne-a lasat sa ne batem pana sa intru in jail.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Perry

Level: 27

Numele membrului pe care il reclam: Lester

Dovezi:

http://imageshack.us/photo/my-images/211/samp186r.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/256/samp188b.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/11/samp190y.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/37/samp187u.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/818/samp189d.png/

O scurta descriere: Ma bateam cu Gean in fata la cai si aveam w2 si vine acest " Lester " si sta acolo fara sa actioneze sa faca nimic . Bun ma omoara gean si cum Lester era langa mine am intrat in jail si am pierdut 5,7k mats . Bun nu e nici o problema chestia cu materialele . Din cauza nervilor ii zic " dami ba rearest " ma ia el cu arfe si dupaia ii zic iarasi " imi dai ba rearest odata? " si face ca nu, gasesteti pe altcineva ca eu nu iti dau si l-am intrebat de ce. Mi-a raspuns ca nu stiu sa vorbesc si ca i-am zis " ba " si " odata ". Nu m-a somat nu nimic, ne-a lasat sa ne batem pana sa intru in jail.

Draga "ornitorincule", nu este vina mea ca ai intrat tu la jail, puteati sa va opriti din lupta "cine este cel mai tare din parcare" si sa va luati o distanta de mine vazandu-ma ca vin la cai sa pun un bilet, dar cine sa se opreasca deoarece sunteti cei mai rai "gangsteri" si mai bine sa fuga cop-ul decat gangster-ul.Bun... partea cu somatul, cum am zis si mai sus ca ma duceam sa pun un bilet la cai si eu nu eram pregatit sa vin special la voi doi ca va bateati, ca sincer, daca mai eram cu un alt cop nu va arestam ca eu venisem in treaba mea voi in treaba voastra. Pe langa asta faza nu a durat mai mult de 3 sec.Am facut si doua poze sa vedeti cum s-a petrecut toata intamplarea. Partea a doua, care este cea cu limbajul, scuze "fratele meu" dar nu cred ca ne cunoastem indeajuns de bine incat sa avem un argou de strada, in plus tot tu imi cereai mie rearest. Cum ai fi dorit sa primesti cand tot tu vorbeai asa cu mine, nu sunt "carpa" nimanui sa ma strige unu ca tine in toate felurie, ca pana la urma ce?! era de ajuns ca de la tine sa se ajunga cu un post.

P.S. Cele 2 poze cu intamplarea de la cai.

29le03o.png (Aceasta este poza cand mergeam in fuga sa intru in cai si dau peste cei 2.)

qyviau.png (Aici arata cand il omoara, dar uitativa la diferenta de secunde.) + Pozele le-am facut din obisnuinta fiindca de-a lungul carierei mele pe LinkMania am avut parte numai de oameni ca tine care se asteapta sa primeasca orice fiind niste oameni pe care ii numim mofturosi.

Link to comment
Share on other sites

Postez in calitate de martor,eram acolo si cu perry pe skype, si te rog numai mintii, ei se duelau si tu ai vnt acolo, fara sa zici stop, fara nimic, astepta-i sa-l omoare sa intre la jail,spray-ul pentru ce il ai ? sa te joci cu el la cai cum faci de fiecare data? Tu ca, cop esti obligat sa intervii la faze de genul asta, sa-i opresti, nu sa stai sa intre la jail player-ul cu w sau sa dai imd w celui care castiga.Vad ca poze ai facut, ne arati poza in care i-ai dat wanted lui geann ?

Si inca ceva,nu ti-a vorbit deloc urat,urat a fost gestul tau.

Link to comment
Share on other sites

In primul si in primul rand cer liderilor sa iti revizuiasca comportamentul si sa nu ma mai jignesti ca nu iti permit. Nu ti-am zis nimic urat si ma iei pe mine cu draga " ornitorincule " atata timp cat nu ne cunoastem nu iti permit sa imi zici asa.Am un "nickname" si poti sa il folosesti si tu ca alti jucatori care nu ma cunosc. Daca era din alta parte da , dar nu de la tine.Limbajul meu care seamana cu un " argou de pe strada " nu e un " argou de pe strada " cum zici tu, dar daca ai fi si tu gangster / mafiot si ai pierde atatea mats si sa nu ai nici bani iti zic eu ca ti-ar parea rau de acei bani aruncati pe " apa sambetei ". Cum sa nu ai nervi cand ai pierdut 120.000$ si materialele acelea. Am zis ca faza cu materialele nu ma intereseaza, trecem peste asta, dar doresc poza cand i-ai acordat wanted lui GeaN pentru " omorarea unui civil ". Iar daca tu ma iei cu faze dinastea " daca ma rogi frumos iti dau rearest " cum sa nu ma enervez si mai tare? A si tin sa precizez ca daca chiar vroiai sa bagi un bilet la cai nu stateai atat afara sa vezi cum ne duelam noi.

P.S. Paul / TheOne vreau sa tineti cont si de chestia cu limbajul lui ( ornitorinc ).

Link to comment
Share on other sites

Postez in calitate de martor,eram acolo si cu perry pe skype, si te rog numai mintii, ei se duelau si tu ai vnt acolo, fara sa zici stop, fara nimic, astepta-i sa-l omoare sa intre la jail,spray-ul pentru ce il ai ? sa te joci cu el la cai cum faci de fiecare data? Tu ca, cop esti obligat sa intervii la faze de genul asta, sa-i opresti, nu sa stai sa intre la jail player-ul cu w sau sa dai imd w celui care castiga.Vad ca poze ai facut, ne arati poza in care i-ai dat wanted lui geann ?

Si inca ceva,nu ti-a vorbit deloc urat,urat a fost gestul tau.

E si normal sa zici ca ai fost acolo, doar ce vorbeai cu el pe skype, ai vreo poza cand erai si tu acolo, dovada, ceva? Nu, eram sigur. Cum doreai tu sa intervin cand toata intamplarea s-a petrecut in 2/3 secunde + vruiam sa iti dau rearest de asta plecasem, dar la felul cum ai vorbit nu meritai nimic. Tu de unde sti cum mi-a vorbit el mie pe privat?! Hai gata, ca tu esti in plus in discutia asta.

Link to comment
Share on other sites

In primul si in primul rand cer liderilor sa iti revizuiasca comportamentul si sa nu ma mai jignesti ca nu iti permit. Nu ti-am zis nimic urat si ma iei pe mine cu draga " ornitorincule " atata timp cat nu ne cunoastem nu iti permit sa imi zici asa.Am un "nickname" si poti sa il folosesti si tu ca alti jucatori care nu ma cunosc. Daca era din alta parte da , dar nu de la tine.Limbajul meu care seamana cu un " argou de pe strada " nu e un " argou de pe strada " cum zici tu, dar daca ai fi si tu gangster / mafiot si ai pierde atatea mats si sa nu ai nici bani iti zic eu ca ti-ar parea rau de acei bani aruncati pe " apa sambetei ". Cum sa nu ai nervi cand ai pierdut 120.000$ si materialele acelea. Am zis ca faza cu materialele nu ma intereseaza, trecem peste asta, dar doresc poza cand i-ai acordat wanted lui GeaN pentru " omorarea unui civil ". Iar daca tu ma iei cu faze dinastea " daca ma rogi frumos iti dau rearest " cum sa nu ma enervez si mai tare? A si tin sa precizez ca daca chiar vroiai sa bagi un bilet la cai nu stateai atat afara sa vezi cum ne duelam noi.

P.S. Paul / TheOne vreau sa tineti cont si de chestia cu limbajul lui ( ornitorinc ).

:)) In primul rand nu mi se pare o insulta si in plus, am vorbit frumos cu tine, si in joc si pe forum. Nu trebuia sa iti descarci nervi pe mine, ca ai pierdut tu bani si materiale, in plus nu am avut cum sa aranjez aceasta intamplare, dar cand ai fost si tu in pd sau ng, nu poti sa spui ca nu faceai poze la wanted-uri sau ceva de genul cu s-a intamplat acum.

# Daca vrei sa sti, am ajuns in fata LSPD sa iti dau rearest dar tu ai tot continuat cu vocabularul tau cum ca ai fi mai presus decat alti si am decis sa ma reintorc din drum.

Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar deloc in plus in aceasta discutie iLegaL. GeaN poate sa confirme ca a fost acolo. In fine te rog sa nu mai postezi asa aiurea, asteptam decizia lui Paul sau lui TheOne.

Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar deloc in plus in aceasta discutie iLegaL. GeaN poate sa confirme ca a fost acolo. In fine te rog sa nu mai postezi asa aiurea, asteptam decizia lui Paul sau lui TheOne.

Nu am postat aiurea, imi apar dreptul de a face parte din Armata.

Link to comment
Share on other sites

Nick: RyPz0r

Level: 15

Numele membrului pe care il reclam: Lester

Dovezi: 1. aici imi da w2 ca l-am fakut nab si eu stiu ca nab nu este jignire -

View post on imgur.com
,

2. aici el si jairoo vin la event sa ma omoare ca am w2 -

View post on imgur.com
,

3. aici ma omoara -

View post on imgur.com

4. si aici o dovada ca erau membri pd/fbi -

View post on imgur.com
,
View post on imgur.com

O scurta descriere: eram la cai si lester a inceput sa ii omoare pe civil si nu aveau niciunu wanted, eu il fak nab si imi da w2 pt jignire si asta nu ii jignire, dupa care ma duk la event si el cu jairoo vin si ma omoara la w2...eu stiu ca NG actioneaza la w6+

Link to comment
Share on other sites

Nick: PhilL

Level: 20

Numele membrului pe care il reclam: Jairoo + Lester

Dovezi: In descriere

O scurta descriere: Totul incepe cand, inger face un event " primul care ma da jos din masina ... " Merg la event castiga un player... nush care. Duelandu-ma cu un grove, il omor, ii iau nrg si merg cu el la banca, dupa ce iau hp las nrg langa intrare si cand ies il gasesc pe Jairoo soferul si Leste Soferul, ok, nimic de zis ... ii intreb de ce imi iau nrg si apas F sii dau jos. primesc wanted 1 fara sa fug cu nrg sau ceva, in schimb vine un hitman " Simple_ " fura nrg si fuge cu el... asta inainte sa primesc wanted. Dupa ce primesc wanted... Fug cu un alt motor BF 500 parca primesc wanted penrtu somatie [conversatiile ce dovedesc ca eu eram pe nrg de la eventul lui inger sunt in wanted furt si somatie! ]. Dupa ce fug putin de ei cei 2 vin pe nrg dupa mine, le fur nrg si cei 2 isi iau un zr 350. Dar de ce sa vina la wanted cu un nrg si apoi zr-350 fiind masina lor lovita intra in mine si exploedaza amn2 [ se vede cum i-am intrebat de ce vin la wanted pe nrg, scz greseala de scriere ]. Dupa ce au explodat eu incep sa rad si-i dau /whisper lui Jairoo " ce naaabi " in schimb primesc cadou... ghiciti ce:wanted pt jignire . Pana acum wanted 4 ... intre timp cei 2 vin din area si trag in mine ma duc langa masina lor neavand arma [ pistoalele lor le-am consumat pe grove-ul din poza ci jignire deci clar nu aveam arma + ca se vede in poza asta cum cer arma ] si incep sa dau cu pumnii in masina lor si ghiciti ce primesc bonus: O da wanted pt cop atack. Dupa care intr-un mod trist ajung aici: Hotelul cu gratii

Pentru cei ce nu stiu : Termenii : Nab Nub Newb si alte derivarii vin de la cuvantul de baza "NEWBIE" care vine din engleza, care NU e jignire, care inseamna INCEPATOR

EDIT # :

http://postimage.org/image/4nu7yxk69/ - aici imi furi motoru

http://postimage.org/image/pp3k5dcgr/ - aici esti somat

Eu sunt sensibil , si pt mine la experienta mea de joc sa ma faca unu ca tine incepator e o jignire pt mine

Prietene, nu ti-am furat motorul, am apasat F pentru ca era motorul meu , dupa care Simple_ din poza ta, imi fura motorul si fuge

Cu somatia nu am nici o problema, nu de asta imi pasa.

Daca esti sensibil NU este problema mea ;) Atata timp ce faci treburi de incepator ... practic si teoretic esti un incepator. + De asta, asta e opinia mea.

EDIT ## :

Nick: Lester

Rank: 1

Motivul demisiei: Nu prea mai am timp de jocuri, imi pare rau ca a trebuit sa ma despart asa repede de voi, ati fost niste colegi buni.TheOne si Paul va multumesc pentru sansa acordata, sunteti niste lideri de nota 20.

Sa fim seriosi, ne facem de cap inainte sa ne dam demisia? Nu asa.

Am folosit EDIT pentru a evita posturile si warn-urile.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...