Jump to content
lego_kid

Raporteaza un membru al Armatei

Recommended Posts

Nick: Colinzink

Level: 20

Numele membrului pe care il reclam: Allen si T.Michael

Dovezi: 1 2 3

O scurta descriere: Am wanted 1,ma plimb cu NRG`ul vine domnul T.Michael cu Hunter si incepe sa traga in mine ( fara sa ma someze + actionare la wanted 1 ) .

Apoi ma predau la un PD (Claudell ) vine domnul Allen cu Hunter tot la wanted 1..probabil se plimba si el. (T.Michael e rank 5,de la el are permisiunea Allen sa se plimbe cu Hunter. )

Multumesc.

Allen si T.Michael nu primesc nimic, au actionat corect. Regulamentul spune clar ca atunci cand un suspect foloseste orice tip de motor/bicicleta/heli se intervine cu Hunterul si cum PD sau FBI nu detin acest vehicul, apeleaza la Armata. Asta e litera de lege.

CAZ INCHIS !!!

Link to comment
Share on other sites

Stateai pe casa de langa 10Bottles si trageai in noi.Eu am fost singurul care te-a vazut si ti-am dat wanted.Dupa aceea ai fugit repede in spawn.Se si vede in poza ca ai fugit spawn dupa aceea ca daca era sa mori intrai jail.Asa ca esti mare vanator.Oricum Ryan daduse Gov sa eliberati zona.Tu stateai pitit si trageai.Asteapta decizia liderului.

PS:Poza ta nu arata nimic,este egala cu 0!!!Si o sa vorbesc sa fi adaugat si in blacklist pentru vanatoare;)

Link to comment
Share on other sites

Nick: alecs

Level: 19

Numele membrului pe care il reclam: music

Dovezi: buJQ0.png

AmG6l.png

O scurta descriere: eram 2 grove si un ballas vine paul_pop da wanted 1 la toti... il omor pe paul , primesc w8 cum era normal ... si vine music singur si incepe sa traga

Link to comment
Share on other sites

Nick: alecs

Level: 19

Numele membrului pe care il reclam:

Dovezi: buJQ0.png

AmG6l.png

O scurta descriere: eram 2 grove si un ballas vine paul_pop da wanted 1 la toti... il omor pe paul , primesc w8 cum era normal ... si vine music singur si incepe sa traga

1.Cui faci plangere ?

2.nu vin singur si incep sa trag,eram deja acolo ..ce vroiai sa fac? sa plec ? aa da trebuia sa ca eu sa plec iar tu sa tragi in continuare in mine pana ma omorai.

Link to comment
Share on other sites

Guest Cl2udiu

Nick: ZealL

Level: 23

Numele membrului pe care il reclam: Tonytzi

Dovezi:

O scurta descriere: Eram la cai si a intrat Colinzik si a spus: kill me. Eu am inceput sa il omor iar Tonytzi da wanted pentru civ at. 1) Din cate stiu eu, nu se fac prescurtari cand dai wanted.

2) Cand a vazut ca ascris Colinzik kill me pe chat, de ce mai actioneaza?

3) M-a mai si atacat inainte sa imi dea wanted-> cu asta nu am poza...

Martori: Colinzik, Puni_Laur, Konica

Link to comment
Share on other sites

Nick: alecs

Level: 19

Numele membrului pe care il reclam: music

Dovezi: http://i.imgur.com/buJQ0.png

http://i.imgur.com/AmG6l.png

O scurta descriere: eram 2 grove si un ballas vine paul_pop da wanted 1 la toti... il omor pe paul , primesc w8 cum era normal ... si vine music singur si incepe sa traga

MusiC nu primeste nimic. Paul_Pop era cu el, dar acesta fiind omorat de tine normal ca a ramas singur, iar acest fapt nu se considera Rambo.

Nick: ZealL

Level: 23

Numele membrului pe care il reclam: Tonytzi

Dovezi: http://img851.imageshack.us/img851/8430/samp005ju.png

O scurta descriere: Eram la cai si a intrat Colinzik si a spus: kill me. Eu am inceput sa il omor iar Tonytzi da wanted pentru civ at. 1) Din cate stiu eu, nu se fac prescurtari cand dai wanted.

2) Cand a vazut ca ascris Colinzik kill me pe chat, de ce mai actioneaza?

3) M-a mai si atacat inainte sa imi dea wanted-> cu asta nu am poza...

Martori: Colinzik, Puni_Laur, Konica

Tonytzi nu primeste nimic. Nu e problema noastra ca, cutare iti cere sa il omori...nu avem nici-o obligatie fata de voi, in situatiile astea.

CAZURUI INCHISE !

Link to comment
Share on other sites

Nick: Hanke

Level: 6

Numele membrului pe care il reclam: Paul_Pop

Dovezi:

JeySv.jpg

QlKfS.png

O scurta descriere: Am primit wanted pt jigniri cop si cica nu se da drept :)

Wanted 2

Crane

Refuzul de a opri la somatia unui politist / Nu se acorda drept de predare

Neplata amenzii

Dare de mita

Complicitate

Trecerea frauduloasa a vamei

Amenintari la adresa politistului

Jigniri la adresa politistului

Link to comment
Share on other sites

[20:27:55] Hanke spune: Dinero

[20:27:57] Hanke spune: Hai cu motoru

[20:27:59] NoH spune: NU

[20:28:03] NoH striga: Dai G sau ii wanted!!

[20:28:06] NoH spune: Iei wanted

[20:28:07] Hanke spune: Haideti unu cu motoru

[20:28:08] NoH spune: Dai G aici

[20:28:08] Hanke spune: Haideti unu cu motoru

[20:28:11] NoH spune: DAI G!

[20:28:14] Hanke spune: Nu am cu ce sa vin de la lspd ma

[20:28:15] * Hanke a coborat din vehicul.

[20:28:18] NoH spune: Te aduc eu

[20:28:21] **[MDC] Intern Cernoby: Incepeeeeeeeee RAT, over. **

[20:28:21] Hanke spune: Ce sparti sunteti ma

[20:28:28] Paul_Pop spune: + 2

[20:28:29] Paul_Pop spune: Jigniri

[20:28:30] NoH spune: Sparti? wanted

[20:28:30] << Ofiterul The_Game a arestat suspectul FocuStar pentru 6 minute si suma de 10€. Pret pentru cautiune: 10.000€ >>

[20:28:31] Claudell spune: Bih

[20:28:33] * Dinero il incatuseaza pe Hanke, deci nu va putea pleca niciunde.

[20:28:33] Claudell spune: Noh

[20:28:38] Claudell spune: Anunta cand iei un suspect

[20:28:39] SC: Catre toate unitatile, Ofiter {FA5858}NoH

[20:28:39] SC: Crima: {FA5858}+jignire cop{18CDDC}, Grad de urmarire: {FA5858}4{18CDDC}, Suspect: {FA5858}Hanke

[20:28:43] Hanke spune: Hai ba odata

Da,am zis sa nu-ti acorde drept de predare. Venim sa te luam,refuzi sa te urci in masina,ne jignesti pe toti 4 si apoi spui "Hai ba odata"(te-am ajutat sa ajungi mai repede la jail). Mai vrei drept de predare dupa toate astea ? Daca vroiai sa te predai urcai frumos si nu faceai pe desteptul.

# Politistul poate hotara daca sa acorde sau nu drept de predare in unele cazuri,nu e batut in cuie.(cel putin asa era mai demult)

Link to comment
Share on other sites

Da cine esti tu sa modifici tu daca vrei sau nu sa imi dai drept de predare ? Daca sunteti cop si aveti un rank mai mare gata , la furt numai puteti da drept , sunteti zei . Numai posta aici si asteapta raspunsul lui TheOne .

Link to comment
Share on other sites

Hai sa te lamuresc cum se intampla cu alegerea de a da sau nu drept de predare.Noi putem sa acordam drept de predare daca wantedu permite asta(sa nu fie cop kill ca acolo clar nu are drept de predare),daca playerul este cooperativ,ascultator,si nu incearca sa scape.

In cazul in care playerul trage de timp,refuza sa se urce in masina la somatie,incearca sa fuga,sau are un wanted care nu ii permite drept,atunci NU se acorda nici un drept de predare.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Hanke

Level: 6

Numele membrului pe care il reclam: Paul_Pop

Dovezi:

http://i.imgur.com/JeySv.jpg

http://i.imgur.com/QlKfS.png

O scurta descriere: Am primit wanted pt jigniri cop si cica nu se da drept :)

Wanted 2

Crane

Refuzul de a opri la somatia unui politist / Nu se acorda drept de predare

Neplata amenzii

Dare de mita

Complicitate

Trecerea frauduloasa a vamei

Amenintari la adresa politistului

Jigniri la adresa politistului

Paul_Pop nu primeste nimic. Trebuia sa primesti wanted si pentru somatie, din cate vad ai opus rezistenta si ei au fost ingaduitori...pentru ce ai mai venit aici? satisfactia de a face rau cuiva, ca multi alti.

CAZ INCHIS !

Link to comment
Share on other sites

Nick: JUV3NTUSSS

Level: 19

Numele membrului pe care il reclam: FcR

Dovezi: http://postimage.org/image/yone6pqb3/ http://postimage.org/image/q7nvvslm7/

O scurta descriere: Au venit cativa civili in baza, am omorat unu din ei si am luat wanted 10 din bug. Am cerut clear la FullSpeed si a zis ca e sedinta. Apoi a venit un consilier cu 1hp in baza si l-am omorat. Din nou wanted 10, tot din bug, cand trebuia sa am wanted 3. Si vine un fenomen... FcR, fara nici o noima, singur... incepe sa traga pana ma omoara. Copilasu asta nu are nici o regula de respectat, el face regulile? Singur, ma omoara cand am wanted din bug...

Link to comment
Share on other sites

Nick: JUV3NTUSSS

Level: 19

Numele membrului pe care il reclam: FcR

Dovezi: http://postimage.org/image/yone6pqb3/ http://postimage.org/image/q7nvvslm7/

O scurta descriere: Au venit cativa civili in baza, am omorat unu din ei si am luat wanted 10 din bug. Am cerut clear la FullSpeed si a zis ca e sedinta. Apoi a venit un consilier cu 1hp in baza si l-am omorat. Din nou wanted 10, tot din bug, cand trebuia sa am wanted 3. Si vine un fenomen... FcR, fara nici o noima, singur... incepe sa traga pana ma omoara. Copilasu asta nu are nici o regula de respectat, el face regulile? Singur, ma omoara cand am wanted din bug...

FcR a primit un avertisment. Data viitoare nu mai stau la discutii... cand mai esti singur on ceri ajutorul celor din FBI/PD.

Link to comment
Share on other sites

Nick: BlueDunhill

Level: 15

Numele membrului pe care il reclam: T.Michael

Dovezi:

sa-mp-222.png

sa-mp-221.png

O scurta descriere: aveam wanted 7 mergeam pe jos , el vine cu hunteru sa ma omoare , nu fugeam cu bicicleta , nrg , infernus sau mai stiu eu ce , a venit din prima direct cu hunteru si ma impuscat , pai da e normal asa ?! stiam ca hunteru se foloseste doar in cazuri extreme si in cazul in care nu face fatza , se pare ca t.michael niciodata nu face fatza vine direct cu hunterul , nu e prima oara cand face asa . Si theone nu i mai tine partea aiurea ca stii ca a gresit , mai lasati-ma cu vrajeli d-astea gen vanatoare si mai stiu eu ce . mai bagi si la blacklist aiurea =)) pfff

Martori: Slayerx , Bytza , Zzoom

Link to comment
Share on other sites

Am urmarit 3 oameni timp de o jumatate de ora si pe ultimul l'am doborat cu hunter. Erau sub mine Tudose , Music si inca cativa. Deodata vad ca au disparut si ca este un ballas acolo cu 2- 3 mafia ( pe autostrada ). Am coborat sa vad ce se intampla fara a trage macar un glont , iar tu , ca sa demonstrezi ca esti smecher si ca sa faci +1 pe forum , ai inceput sa tragi. Vroiai sa te anunt ca te omor sau cum? Hai sa fim seriosi. Ne'am luat toti figuri :-*

Poftim si poze : 6n9kb.jpg , http://i.imgur.com/3MANP.jpg. Si ce'ai fii vrut sa fac? Sa ma dau jos din el si sa va intreb ce faceti?

Nick: Blenis

Level: 10

Numele membrului pe care il reclam: Bedezeu

Dovezi: http://postimage.org/image/5ypxwkvbp/

http://postimage.org/image/pvvwt6t7b/

http://postimage.org/image/x49nl6hjj/

O scurta descriere: actioneaza singur si eu aveam wanted 5 ce cauta ng la wanted 5 nu inteleg...

Legat de acest post ... Fcr era cu el dar a murit sau s'a omorat nu mai tin minte.

L.E: Si asta inseamna ca eu am mers acolo expre pentru tine? Daca vezi pe unul in aer cu hunterul inseamna ca trebuie sa tragi in el sau ca a venit sa te omoare? Va place sa vanati de n'am vazut. Si mai lasa rasul sa nu ti se aplece :)

Am dat find pentru ca aveai wanted 7 si eram curios pe unde te aflii. Surpriza ! Erai sub mine si trageai.

P.S: Am poze cat si martori care dovedesc faptul ca eu veneam dintr'o interventie.

Link to comment
Share on other sites

ce raspuns inteligent ai dat tu =)) amic3 dute si invata pt capacitate si lasa-ne pe noi sa ne jucam in pace , numai suferiti de pozitiile voastre in factiuni aiurea fiti fair-play .

tu vii cu hunteru sa vezi ce se intampla ? =))) e buna asta ! faci si controale cu hunteru ?! ce mai faci cu hunteru ?! e masina ta personala ?! =))) pfffffff ti se vede varsta

LE : in pozele tale se vede clar ! Cum tu doar verificai ce se intampla acolo , cu search pe mine , deci tu ma cautai cu hunteru =)))

Link to comment
Share on other sites

In calitate de martor Michael chiar nu vad cum verifici tu situatia cu hunterul cu find pe blue. Ba mai mult nu erai aproape de Tudose Music si "altii"(care era doar inca un cop) ai venit la 2 minute dupa cei mai sus mentionati au murit. Puteai intreba pe /d cu siguranta daca ai fi vrut "sa verifici" ce anume se intampla, puteai la fel sa te unesti cu ei si sa vi ca un soldat adevarat. Ba mai mult nu e prima data cand o faci, ai mai venit cu el din nou "sa analizezi" te-am intrebat ce cauti acolo cu hunterul si mi-ai zis ca nu trageai *atunci ce cauta hunterul acolo!? Sa precizez ca eram pe masina ballas cu 20 de copi dupa noi, nicidecum pe masini care sa necesite o interventie a hunterului, nu le-am postat dat fiind ca incercam sa trec peste insa se aduna

Poze> http://img802.imageshack.us/img802/6955/samp139g.png http://img688.imageshack.us/img688/3276/samp137e.png

Te aparam in urma cu ceva vreme dar se acumuleaza neregulile, mai zic si de gov la spital? eliberam spitalul si mergem la 10 sticle, veniti instant dupa noi la 10 sticle fara gov de zona eliberata la spital, fara wanted ....veniti 10 sticle pe motiv sa eliberam si de acolo zona. mai urma sa ne ziceti sa eliberam spawnul si cu asta basta.

The one nu iti cere nimeni sa iei pedepse drastice insa fi impartial, toti intelegem amicitiile insa nu uita esti lider al factiunii nu amicul tuturor.

Link to comment
Share on other sites

In calitate de martor Michael chiar nu vad cum verifici tu situatia cu hunterul cu find pe blue. Ba mai mult nu erai aproape de Tudose Music si "altii"(care era doar inca un cop) ai venit la 2 minute dupa cei mai sus mentionati au murit. Puteai intreba pe /d cu siguranta daca ai fi vrut "sa verifici" ce anume se intampla, puteai la fel sa te unesti cu ei si sa vi ca un soldat adevarat. Ba mai mult nu e prima data cand o faci, ai mai venit cu el din nou "sa analizezi" te-am intrebat ce cauti acolo cu hunterul si mi-ai zis ca nu trageai *atunci ce cauta hunterul acolo!? Sa precizez ca eram pe masina ballas cu 20 de copi dupa noi, nicidecum pe masini care sa necesite o interventie a hunterului, nu le-am postat dat fiind ca incercam sa trec peste insa se aduna

Poze> http://img802.imageshack.us/img802/6955/samp139g.png http://img688.imageshack.us/img688/3276/samp137e.png

Te aparam in urma cu ceva vreme dar se acumuleaza neregulile, mai zic si de gov la spital? eliberam spitalul si mergem la 10 sticle, veniti instant dupa noi la 10 sticle fara gov de zona eliberata la spital, fara wanted ....veniti 10 sticle pe motiv sa eliberam si de acolo zona. mai urma sa ne ziceti sa eliberam spawnul si cu asta basta.

The one nu iti cere nimeni sa iei pedepse drastice insa fi impartial, toti intelegem amicitiile insa nu uita esti lider al factiunii nu amicul tuturor.

Nu esti implicat asa ca nu mai posta te rog. Am venit atunci cu hunterul dupa ce prietenii tai au fugit cu NRG'ul , se omorau , dadeau /q. Crezi ca ghicesc eu cu ce se deplaseaza ei? Nu are rost sa detaliez.

Bine ca mi-ai amintit Slayerx , In caz ca T.Michael este pe jos fara hunter nu avem voie sa stam in preajma lui !!

sa-mp-095.png

sa-mp-096.png

A fost war la spital si voi , ballasii , v'ati dus la ten bottles in speranta ca nu vom veni dupa voi. Ti'am zis sa parasesti zona si tu fiind mare smecher ai stat acolo. Crezi ca umplu chatul cu /gov de fiecaredata cand va mutati voi cu 5 metri?

Uite aici poze care dovedesc ca am avut treaba cu hunterul si ca nu era totul in regula deoarece Tudose ti'a dat wanted pentru cop kill. Te pomenesti ca nu am voie sa fac 2 pasi cu hunterul ca trebuie sa merg pe jos , sau cum?

6Jc95.jpg

EkV6y.jpg

Link to comment
Share on other sites

Draga vanatorule, sa iti explic eu cum sta treaba: noi le-am cerut ajutorul deoarece cativa grovi si un civil cu w6 dadeau ture cu shamalul/dodo-ul pe harta, cand l-a omorat pe ultimul a oprit undeva pe langa tine fara sa stie ca esti acolo, plus ca atunci cand era acolo tu nici macar nu aveai w7, dupa un minut,doua cand tu ai facut w7, adica cand m-ai omorat pe mine sau pe colegul meu ti-o fi dat un /find de curiozitate sa vada unde esti pt ca aveai w7 si vazand ca erai langa el normal ca sa dus la tine, ca doar nu ar fi mers la area 51 sa ia o masina si sa se intorca.... bun, a mers la tine si totusi nu a tras !! dar pt ca tu esti J|\/|3C|-|3R ,ai tras astfel ti-ai cauzat singur o moarte sigura :-* ...daca nu intelegi da-mi un pm ca iti fac un desen ;)

PS: Lasa vanatoarea, du-te la pescuit !

Link to comment
Share on other sites

Nu esti implicat asa ca nu mai posta te rog. Am venit atunci cu hunterul dupa ce prietenii tai au fugit cu NRG'ul , se omorau , dadeau /q. Crezi ca ghicesc eu cu ce se deplaseaza ei? Nu are rost sa detaliez.

Sunt implicat dat fiind ca eram langa blue cand l-ai omorat si eram cu ei cu totii cand ai aparut. Mai mult cand ai aparut cu hunterul pentru prima data cand imi dai tu minciuni! cu /q nrg si alte cele am zis treaca mearga, cum poti sa minti mai asa cu nerusinare? eram toti ballasi pe masina aia de cand au luat cativa din ei wanted, eu am fost cu ideea sa mergem in tunel si mergeam fata spate doar pentru a induce in eroare politia. pana cand am iesit din tunel si uite-l pe Michael cum ne astepta la iesire cu hunterul din nou. Amice, ai nevoie de mijloc de transport sunt patrioate, hunterul e pentru INTERVENTII nu pentru plimbari si "pentru a vedea ce se intampla". Ba mai mult in pozele tale se vede ca ai aterizat puteai la fel de bine sa te intorci sa te intalnesti cu restul copilor asa cum ar trebui sa faci nu sa inaintezi tu de rambo cu hunterul. Vrajeala cu am vrut sa vad ce se intampla la fel o confirmi cu pozele tale, stiai ce se intampla si din nou pun accent...ce treaba aveai tu sa vi cu hunterul !?

Link to comment
Share on other sites

@ T.Michael - cum poti sa fii asa mincinos mai ales pe pozitia care o ocupi ?!?! cine a dat /q ?!?! Pune poze cu /q ! Numai face acuzatii mincinoase asupra noastra ! Numai scoate perle din burta doar ca sa motivezi actiunile tale ! Fii fair-play si o sa gasesti fair-play . Nu vii cu hunteru "sa verifici" mai terminati cu scuzele astea de 2 bani si jucati samp dupa regulament .

@Tudose_Ro ai facut post pt +1

LE : Tudose tu ai alt scenariu in cap !!

Eu am luat wanted aiurea de la alt cop si baietii ma protejau incercand sa treaca timpu si sa imi scada wantedu !

Ca ati venit voi , a trebui sa va omoram pt ca oricum eu numai aveam drept de predare !

Michael A ABUZAT de functia lui si a folosit cand nu trebui hunterul ! Nu vi cu find pe suspect calare in hunter doar "ca sa verifici zona"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...