Jump to content
lego_kid

Raporteaza un membru al Biroului Federal de Investigatii

Recommended Posts

Numele tau în joc: Sandokan

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Bytza

Martori: Ciuky.

O scurta descriere a situatiei: Deci eu si Ciuky fugeam de un hitman , iar el si Stefan27 erau complicii hitmanului . Ei m-au somat asa ca am tras pe dreapta. Cand Just.Me(hitmanul) a tras dupa mine l-a nimerit pe Ciuky si ne-am dus intr-un colt. Noi am vrut sa fugim de hitman , dar ei nu ne-au lasat. Din discutia purtata cu ei reiese ca nici unul nu a avut un motiv real sa ne opreasca. Pentru ca nu mai eram in raza de actiune a lui Just.Me Bytza mi-a dat /getincar care e permis doar in cazul in care am wanted level, ceea ce nu aveam. El intr-o alta discutie mi-a spus ca m-au somat deoarece cineva i-a zis ca am un AK-47... Cum sa stie el ca am arma ilegala daca nu a dat /frisk ?? Cum e posibil asa ceva? Te opreste pe motivul de a te controla si nu o face. De aici se vede ca scopul lor era sa ne tina acolo ca Just.Me sa-si faca contractul... Cum e posibil ca un om al legii, care trebuie sa-si apere cetatenii sa ajute un om care ucide cetateni pe bani? Astfel de membri aduc RUSINE in F.B.I. Cand i-am spus ca voi face post ma ia la misto si ca iau blacklist si cica tot eu plang. Cer dovezi in care el este anuntat ca detin arme ilegale. Abia astept pozele. Cum e posibil ca un om al legii sa ma tina legat sa ma omoare un hitman ??!! Se vede ca am fost opriti pentru alt motiv: Sa fim ucisi.

Dovezi (screenshot-uri): http://imageshack.us/photo/my-images/338/samp068b.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/685/samp004vej.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/13/samp005cax.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/571/samp006piu.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/27/samp010czz.png/ A incercat sa ma tenteze sa nu ii fac post.

PS: Printre pozele mele sunt si poze facute de Ciuky.

Si pentru mai multe dovezi vezi postul adresat lui Stefan27 la Raporteaza un membru PD.

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: cossy

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: sorrowmist

Martori: -

O scurta descriere a situatiei: N-am avut wanted, m-a strigat si m-a impuscat.

Dovezi (screenshot-uri): 30Ckr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: cossy

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: sorrowmist

Martori: -

O scurta descriere a situatiei: N-am avut wanted, m-a strigat si m-a impuscat.

Dovezi (screenshot-uri): 30Ckr.jpg

http://img842.imageshack.us/img842/3256/samp014xx.png - Era event , trebuia sa ai partener si sa vii pana la fix , dupa cum vezi era si 04, primele meciuri erau gata , organizatoru m-a rugat sa-l ajut , daca este nevoie Aidan/ Dam1an vor posta ca martori , dar puteai sa intrebi si tu pe whysper macar sau te-ai dus direct pe forum ptr +1 ? #-o

Urasc sa stau cu mana pe F8 ...

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: cossy

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: sorrowmist

Martori: -

O scurta descriere a situatiei: N-am avut wanted, m-a strigat si m-a impuscat.

Dovezi (screenshot-uri): 30Ckr.jpg

sorrowmist - Nu primeste nimic

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: AlienWare

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Skybrax

Martori: Pozele.

O scurta descriere a situatiei: Ma plimbam linisit,si el era cu un tovaras de-al lui in masina si a franat brusc si mai avea putin hp la masina, si n-am avut cum sa-i ocoloesc,si au bubuit,si in plus facea DB.

Dovezi (screenshot-uri):

In primul SS se vede Drive-By , si in al doilea wanted.

Am gresit,scuzati trebuia la PD

Link to comment
Share on other sites

Guest skoobydoo

]Numele tau în joc: skoobydoo

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Ssorin

Martori: -

O scurta descriere a situatiei: Am gasit un motor in fata la pariuri in ls si m-am dus sa ii bag benzina,cand ma intorc vine Ssorin si mi-l fura,imi zicea ca e motorul lui Lolecs si l-am furat.Motorul nu l-am furat l-am gasit si nu era nimeni pe el.Si daca m-ai vazut ca l-am "furat" dc nu mi-ai dat w pe loc?Nu ai nici-o dovada ca era motorul lui Lolecs sau al tau.Dupa ma ameninta cu w pt furt.

Dovezi (screenshot-uri): -

Link to comment
Share on other sites

Am mers cu Lolecs la cai si am lasat nrg`u in spate acolo . Cand am venit am urcat in el si m`a dat jos mister skooby . M`am urcat iar si i`am zis poate vrea wanted pentru furt. Nu stau cu mana f8 pentru newbie ca el.. Poate sa confirme Lolecs totul . De ce ai pus la martori : - ? era lolecs acolo :) . Si tu ai alimentat masina sau motoru cu , care ai venit in nici un caz nrg`u .

Link to comment
Share on other sites

Guest skoobydoo

Am mers cu Lolecs la cai si am lasat nrg`u in spate acolo . Cand am venit am urcat in el si m`a dat jos mister skooby . M`am urcat iar si i`am zis poate vrea wanted pentru furt. Nu stau cu mana f8 pentru newbie ca el.. Poate sa confirme Lolecs totul . De ce ai pus la martori : - ? era lolecs acolo :) . Si tu ai alimentat masina sau motoru cu , care ai venit in nici un caz nrg`u .

RETRAG...nu prea mai am ce discuta cu "fortele de ordine"

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: bL@cK

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: alexifr

Martori: -

O scurta descriere a situatiei: Am avut treaba sa omor cops si m-am dus in area. Era afk Dominic dupa cum se vede si in poze si asteptam sa intre sa-l omor. Se apropriau niste cops (erau in afara zonei area 51, dupa gard) si m-am ridicat sa nu traga sa imi distruga heli. Dupa ce ma indepartez ma trezesc cu wanted 10 pentru area. Nu se da wanted pe /find. I-am explicat pe /w dar m-a ignorat. Am revenit dupa in area ca sa fac poze sa se vada ca dominic era afk si ca ceilalti cops erau afara.

Dovezi (screenshot-uri):

m-am intors sa va arat ca dominic era afk si ceilalti cop afara din area

cand am primit wanted si eram deja la altitudine

Link to comment
Share on other sites

Deci ce pot sa spun..ti-ai facut singur poza in area . Ti-am acordat wanted 10 pentru area dar dupa am cerut pe /d clear si reluare cu wanted 6 pentru copkill dar a intervenit Dominic si mi-a spus sa lasam asa pentru ca la-i omorat cu elicea elicopterului . Cand era tu cu heli langa el era afk pe urma a revenit si lai omorat intentionat .Ce rost mai avea sa iti dau iar clear si reluare tot cu acelasi wanted ? Il rog pe Dominic sa posteze in calitate de martor !

Sigurul screen pe care il am este asta...

Link to comment
Share on other sites

La plangerea facuta de mine

Deci ce pot sa spun..ti-ai facut singur poza in area . Ti-am acordat wanted 10 pentru area dar dupa am cerut pe /d clear si reluare cu wanted 6 pentru copkill dar a intervenit Dominic si mi-a spus sa lasam asa pentru ca la-i omorat cu elicea elicopterului . Cand era tu cu heli langa el era afk pe urma a revenit si lai omorat intentionat .Ce rost mai avea sa iti dau iar clear si reluare tot cu acelasi wanted ? Il rog pe Dominic sa posteze in calitate de martor !

Sigurul screen pe care il am este asta...

Am omis eu ca nu am fost in area? Nu este vorba de asta, ci pentru faptul ca tu nu mi-ai vazut numele si mi-ai dat wanted ceea ce nu ai voie. Trebuia sa sti asta de cand ai intrat in F.B.I. De ce nu ai facut poza cand ai cerut clear? + pe Dominic l-am omorat dupa 5 minute dupa ce mi-ai acordat wantedul.

La plangerea lui Blacktouch

Kill denim

Eu il omorasem. Blacktouch merita cel mult cop atack pentru ca a ridicat cutitul si a incercat sa-l omoare. Am dat pe /w si pe /call 911 sa ii dea clear si w 4 daca vor dar nimic.

Edit: Ceea ce mi se pare in neregula este ca mi-ai dat wanted pe /find. Nu m-am plans pentru ca aveam w 10 ca am omorat si cu elicea. Eu din poza ta deduc ca ai intrebat daca dai wanted. Asta ai facut. Daca eu nu-ti dadeam /w, tu nu dadeai niciun clear.

Ma rog, pentru ca esti nou in acest domeniu, trec cu vederea de data asta cu promisiunea sa nu se mai intample. Astept un PM sa nu mai facem +1. Salut.

Link to comment
Share on other sites

La plangerea facuta de mine

Deci ce pot sa spun..ti-ai facut singur poza in area . Ti-am acordat wanted 10 pentru area dar dupa am cerut pe /d clear si reluare cu wanted 6 pentru copkill dar a intervenit Dominic si mi-a spus sa lasam asa pentru ca la-i omorat cu elicea elicopterului . Cand era tu cu heli langa el era afk pe urma a revenit si lai omorat intentionat .Ce rost mai avea sa iti dau iar clear si reluare tot cu acelasi wanted ? Il rog pe Dominic sa posteze in calitate de martor !

Sigurul screen pe care il am este asta...

Am omis eu ca nu am fost in area? Nu este vorba de asta, ci pentru faptul ca tu nu mi-ai vazut numele si mi-ai dat wanted ceea ce nu ai voie. Trebuia sa sti asta de cand ai intrat in F.B.I. De ce nu ai facut poza cand ai cerut clear? + pe Dominic l-am omorat dupa 5 minute dupa ce mi-ai acordat wantedul.

La plangerea lui Blacktouch

Kill denim

Eu il omorasem. Blacktouch merita cel mult cop atack pentru ca a ridicat cutitul si a incercat sa-l omoare. Am dat pe /w si pe /call 911 sa ii dea clear si w 4 daca vor dar nimic.

Mi-am dat seama de greseala de aceea am cerut clear si reluare cu wanted 6 ..nu am poza cand am cerut clear ..nu am senzor pe F8 ..nu trecuse 5 minute asa cum spui tu ..daca treceau 5 minute aveam timp sa iti dau clear si reluare ..imediat la-i omorat pe Dominic ..si am hotarat sa lasam watedul asa ...+copkill rezultand wanted 10.. nu inteleg care e problema la un moment dat ce esti vinovat stii ca ai omorat cops ..stii ca ai patruns pe area ..ce ti se pare in neregula ?

PS : se poate vedea in poza postata mai jos de Dominic cum am cerut clear si reluare .

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: bL@cK

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: alexifr

Martori: -

O scurta descriere a situatiei: Am avut treaba sa omor cops si m-am dus in area. Era afk Dominic dupa cum se vede si in poze si asteptam sa intre sa-l omor. Se apropriau niste cops (erau in afara zonei area 51, dupa gard) si m-am ridicat sa nu traga sa imi distruga heli. Dupa ce ma indepartez ma trezesc cu wanted 10 pentru area. Nu se da wanted pe /find. I-am explicat pe /w dar m-a ignorat. Am revenit dupa in area ca sa fac poze sa se vada ca dominic era afk si ca ceilalti cops erau afara.

Dovezi (screenshot-uri):

m-am intors sa va arat ca dominic era afk si ceilalti cop afara din area

cand am primit wanted si eram deja la altitudine

La cererea lui alex , postez ca martor ... te'am vazut eu.Ce nu inteleg eu e ca... la ce ai mai facut plangere ?

Se vede in prima poza cu mine afk, alex si cine mai era cu el, erau undeva pe langa area( se vede pe radar) , banuiesc ca veneau dupa tine(aveai wanted pt cop kill ) , deci se exclude ceea ce ai spus tu, /wanted pe find.

# sypmo3.png

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Blacktouch

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Denim

Martori: BL@ck

O scurta descriere a situatiei: Am avut misiune sa omor cops , si l-am vazut pe Denim , acolo mai era si BL@CK si atunci denim s-a oprit si am vrut sa-i dau lama , dar nu eu l-am omorat ci bl@ck si am primit eu wanted 6 ( cop kill ) , deoarece el credea ca l-am omorat .. dar nu mi-a aparut in chat "Ai comis o crima" . Am vrut frumos sa-i explic pe /w ca a gresit si el cu figurile lui imi tot zicea sa tac ca mi-a facut poza cand eram cu lama la gat .Daca tot te-am omorat mie de ce nu-mi apare ca te-am omorat??? Daca tot primeam wanted trebuia sa primesc wanted pentru cop atack nu cop kill. Eu zic ca te-ai grabit prea tare acordand wanted..si in plus l-ai acordat aiurea.

Dovezi (screenshot-uri):Aici cand primesc wanted

Am vrut sa le explic , dar in lumea de azi pt un kill te omoara instant

P.S : il rog pe bl@ck sa posteze poza sa iti arate si tie marele "cop" cum el te-a omorat.

Bun deci tu imi bagi lama in gat si tu zici ca nu ma omori este deja bataie de joc. Aicea este poza cand imi bagi lama in gat. Click

Voi ce credeti ca noi suntem robotei de aia cu crbl blocat pe f8? Ia mai terminati cu asemenea plageri, vrei sa faceti +1.

Eu te-am vazut cu lama in gatul meu cum vrei sa cred ca nu tu m-ai omorat. Nu sunt prezicator.

Inainte sa scoti acolo niste cuvinte care nu sunt tocmai potrivite gandeste. Mersi

Asteptati decizia liderilor fara a mai posta

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: bL@cK

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: alexifr

Martori: -

O scurta descriere a situatiei: Am avut treaba sa omor cops si m-am dus in area. Era afk Dominic dupa cum se vede si in poze si asteptam sa intre sa-l omor. Se apropriau niste cops (erau in afara zonei area 51, dupa gard) si m-am ridicat sa nu traga sa imi distruga heli. Dupa ce ma indepartez ma trezesc cu wanted 10 pentru area. Nu se da wanted pe /find. I-am explicat pe /w dar m-a ignorat. Am revenit dupa in area ca sa fac poze sa se vada ca dominic era afk si ca ceilalti cops erau afara.

Dovezi (screenshot-uri):

m-am intors sa va arat ca dominic era afk si ceilalti cop afara din area

cand am primit wanted si eram deja la altitudine

El a venit dupa tine pentru ca aveai wanted , odata ce te-a vazut in area51 ti-a dat wanted . Totusi el primeste un avertisment verbal .

In legatura cu cealalta plangere a lui blacktouch . Primesti un blacklist pentru vanatoare . Ai vazut ca ti-a pus dovada si gata ai retras cererea ? Daca nu avea dovada faceai aici scandal ca ai luat wanted pe nedrept . Sa va fie invatatura de minte sa nu mai vanati .

Cazuri inchise !

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc:N.o.Mercy

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami:Bogdan

Martori: ss

O scurta descriere a situatiei:am omorat un civil,ok am primit wanted.si ma plimbam prin LS,si apare bogdan singur dupa mine.eu stiam ca la wantezi se merge cate 2 minim,plus ca se pedepseste daca merge doar un singur politist.

Dovezi (screenshot-uri):

View post on imgur.com
,
View post on imgur.com
Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc:N.o.Mercy

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami:Bogdan

Martori: ss

O scurta descriere a situatiei:am omorat un civil,ok am primit wanted.si ma plimbam prin LS,si apare bogdan singur dupa mine.eu stiam ca la wantezi se merge cate 2 minim,plus ca se pedepseste daca merge doar un singur politist.

Dovezi (screenshot-uri):

View post on imgur.com
,
View post on imgur.com

Si de aia nu ai putut sa te predai, ca a venit singur?

Bogdan primeste un avertisment verbal.

"N.o.Mercy: Fugi ma rambo"

Mai bine te-ai interesa ce-i ala "rambo", multi dintre voi nu stiti, dar cand vedeti un politist, gata "rambo, rambo, iti fac post".

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: The Star

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Aidan

Martori: Cei de la event

O scurta descriere a situatiei: 1. Ma omoara la event

2.Aveam drept de predare la wanted 5

Dovezi (screenshot-uri): r811a.jpg

gta_sa_2012_06_01_04_41_24_73.png

2oPrk.jpg

Z2Mwb.jpg

-------------------

Edit: Am zis eu ca nu v-am atacat?V-am atacat,dar nu am primit wanted pt. asta, am primit wanted numai pe killuri

Erati 6 cu hp full + armura,cand am inceput sa tragem in voi nici macar nu ripostati ati asteptati sa va omoram si sa dati wanted

Atata timp cat eu nu am primit wanted pt cop kill/atac, nu inteleg de ce sa nu am drept de preare, + ca acolo era si event

Asteapta decizia liderului

Edited by gabi01
Link to comment
Share on other sites

Bine, sa explic de la inceput :

Mergeam cu pd la wanted (suspectul fiind Darius14) , ne-a chemat in ajutor fiindca erati mai multi (esti si tu acolo) : http://img849.imageshack.us/img849/7471/samp360ak.png

Aici ne-ati atacat: se vede si chatul, n-am facut poze multe fiindca ma aparam de voi : http://img822.imageshack.us/img822/222/samp363bq.png , http://img4.imageshack.us/img4/3589/samp364b.png

Aici mergeam dupa voi, tu intre timp de la wanted 2 ai facut wanted 5. : http://img811.imageshack.us/img811/6976/samp368m.png

Aici te-am prins la un event stunts la care te-ai dus ca sa scapi de noi fiindca stiai ca suntem dupa tine: http://img687.imageshack.us/img687/7205/samp371mq.png

Limbajul tau de mahala : http://img23.imageshack.us/img23/3299/samp372lb.png , http://img833.imageshack.us/img833/9123/samp373j.png , http://img716.imageshack.us/img716/2972/samp374p.png , http://img861.imageshack.us/img861/1996/samp376t.png .

Nu am pus ultimele poze DOAR sa arat ce limbaj ai ci, sa arat si cat am asteptat sa te predai..

Tu zici ca trebuie sa te astept 10 minute sa te gandesti ca te predai sau nu? Si ce daca aveai drept te-am intrebat de 3 ori.

Daca am gresit cu ceva, imi accept pedeapsa, a meritat ce a primit.

PS: Colegul n-a tras in tine, doar eu te-am omorat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...