Jump to content
lego_kid

Raporteaza un membru al Biroului Federal de Investigatii

Recommended Posts

Numele tau în joc: [blackAnGeeLL]

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: Tudose

O scurta descriere a situatiei: salut maryus/ryan am venit pe forum sa raportez un membru ce nu merita sa fie in fbi ma omoarat fara sa fac nimic si tot el imi da wanted 6 dupacea ca iam dat una si avea putin hp si iam zis sa nu mai traga aiurea ideea e ca el a inceput sa traga aiurea si eu nu am vrut sa-l omor dar mia explodat masina cum a tras si a ramas cu putin hp si iam dat un pumn si iam zis sa inceteze .

Dovezi (screenshot-uri): 8yca9t.png

33xtqfl.png

Tudose primeste un avertisment.

Tudose, din cate vad in prima poza a lui, ai tras in el fara sa aiba wanted. Nu conta ca e incepator sau nu, a refuzat sa lase masina desi a furat-o ii acordai wanted si doar daca refuza sa se predea aveai voie sa tragi in el. Wanted-ul pentru "cop kill" a fost acordat corect, nu conteaza ca i-ai dat un pumn, l-ai omorat, ai primit wanted.

Caz inchis.

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: MusicOn

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: SkateRz & Gamyng

O scurta descriere a situatiei: Au venit dupa mine sa ma aresteze eu avand w2, (FBI actioneaza de la w3 pana la w6), iar apoi le-a bubuit masina dupa ce m-au somat iar eu am plecat mai departe ei ne mai avand cum sa actioneze atat timp cat nu mai avema masina si erau in mijlocul padurii. Iar ei mi-au dat + somatie cu toate ca nu mai aveau cum sa actioneze fara masina.

Dovezi (screenshot-uri):1

Martori: Gusty * DumyxX

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: MusicOn

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: SkateRz & Gamyng

O scurta descriere a situatiei: Au venit dupa mine sa ma aresteze eu avand w2, (FBI actioneaza de la w3 pana la w6), iar apoi le-a bubuit masina dupa ce m-au somat iar eu am plecat mai departe ei ne mai avand cum sa actioneze atat timp cat nu mai avema masina si erau in mijlocul padurii. Iar ei mi-au dat + somatie cu toate ca nu mai aveau cum sa actioneze fara masina.

Dovezi (screenshot-uri):1

Martori: Gusty * DumyxX

Aveam voie sa actionam de la w2 deoarece PD aveau treaba.ti-am dat wanted pt somatie deoarece am dat eu de doua ori ''stop.Te predai'' si nu ati oprit.Noua ne-a bubuit masina in timp ce fugeam dupa voi.

GamYng here! contul nutu09 de pe forum este a lui fratele meu

Link to comment
Share on other sites

numele meu în joc:FocuStar

Numele EXACT celui pe care îl reclam:Aidan

Screenshot-uri: http://postimage.org/image/5xlijpe7j/

Descriere a situa?iei (pentru cazurile în care plângerea necesit? o descriere, dac? e vorba de limbaj se în?elege din screenshot-uri):eram la caii si a dat w aiurea

Admini care se aflau pe server la ora producerii evenimentului (dac? erau):Nu stiu

Martori:-

Link to comment
Share on other sites

Focustar uite pt ce ti-am dat w :

Aici tzi-a dat playerul motan deagle (te-am avertizat ,,incep sa dau w'') : http://img152.imageshack.us/img152/4002/samp228w.png

Aici ai deagle indreptat spre jucatorul bl@ck ( ai si tras dar cum el se misca nu l-ai nimerit), aici se vede doar id-ul tau dar se observa terminatia ,,star'' (bl@ck imi si trimite w, ii zic ca e atac si vroiam sa dau w1) : http://img406.imageshack.us/img406/9172/samp229tn.png

Aici n-am putut sa te prind artistic dar se vede ca bl@ck incearca sa fuga de tine dar l-ai prins cand era la usa fiindca medicul s-a oferit sa-i dea heal in ambulanta : http://img809.imageshack.us/img809/2997/samp230cy.png

Aici imi trimite iar jucatorul bl@ck /w care chiar credea ca sunt orb ca am fost asa de ingaduitor : http://img716.imageshack.us/img716/3441/samp231b.png

Martori: catziva colegi de la cai (se vad in poze)

PS: asa fac toti vanatorii, trag un glont dupa care fug....... sa nu cumva sa va pindem intr-o poza artistica.

Link to comment
Share on other sites

ok pt faza cu actionatul la wanted 2 inteleg.

Dar daca ati bubuit cum ati fi vrut sa ma arestati? Ma carati in spate?:))

In plus eu am primita doar o singura somatie dupa care ati dat si wanted-ul. Iar masina voastra a bubuit inainte sa primesc wanted.

Singura somatie pe care am primit-o

Noi odata ce te somam tu trebuie sa opresti indiferent.Si fi sigur ca puteam sa te car si in spate daca nu aveam altcumva.Ce e ineregula cu wantedul care ti l-am acordat?Fi sigur ca nu am nimic cu tine,te respect cum ii respect si pe ceilalti ,,dusmani '' ai mei,si nu o lua ca pe un lucru rau

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: MusicOn

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: SkateRz & Gamyng

O scurta descriere a situatiei: Au venit dupa mine sa ma aresteze eu avand w2, (FBI actioneaza de la w3 pana la w6), iar apoi le-a bubuit masina dupa ce m-au somat iar eu am plecat mai departe ei ne mai avand cum sa actioneze atat timp cat nu mai avema masina si erau in mijlocul padurii. Iar ei mi-au dat + somatie cu toate ca nu mai aveau cum sa actioneze fara masina.

Dovezi (screenshot-uri):1

Martori: Gusty * DumyxX

Si daca le-a bubuit masina inseamna ca ai voie sa fugi , nu ? In satul acela sunt 3 masini de politie pe care le puteau lua .

Skaterz , Gamyng - Nu primesc nimic

numele meu în joc:FocuStar

Numele EXACT celui pe care îl reclam:Aidan

Screenshot-uri: http://postimage.org/image/5xlijpe7j/

Descriere a situa?iei (pentru cazurile în care plângerea necesit? o descriere, dac? e vorba de limbaj se în?elege din screenshot-uri):eram la caii si a dat w aiurea

Admini care se aflau pe server la ora producerii evenimentului (dac? erau):Nu stiu

Martori:-

Ti-a adus dovezi , ti-a dovedit ca minti . Pentru minciuna iti acord blacklist .

Aidan - Nu primeste nimic

Link to comment
Share on other sites

Numele meu în joc: geoLikeees

Numele EXACT celui pe care îl reclam: aKaRy

Screenshot-uri: RKotL.jpg

Descriere a situatiei (pentru cazurile în care plângerea necesita o descriere, daca e vorba de limbaj se întelege din screenshot-uri): Eram la pariuri si am omorat un civil, ies de acolo cu wanted 2 pentru crima comisa indreptandu`ma catre sectie pentru a ma preda cand ma mai trezesc cu adaugarea a inca 3 grade la wanted. Stiu ca pentru uciderea unui civil se da wanted 3, dar eu primesc wanted de doua ori pentru acceasi fapta?

Admini care se aflau pe server la ora producerii evenimentului (daca erau): old_man

Martori: -

Link to comment
Share on other sites

Numele meu în joc: geoLikeees

Numele EXACT celui pe care îl reclam: aKaRy

Screenshot-uri: RKotL.jpg

Descriere a situatiei (pentru cazurile în care plângerea necesita o descriere, daca e vorba de limbaj se întelege din screenshot-uri): Eram la pariuri si am omorat un civil, ies de acolo cu wanted 2 pentru crima comisa indreptandu`ma catre sectie pentru a ma preda cand ma mai trezesc cu adaugarea a inca 3 grade la wanted. Stiu ca pentru uciderea unui civil se da wanted 3, dar eu primesc wanted de doua ori pentru acceasi fapta?

Admini care se aflau pe server la ora producerii evenimentului (daca erau): old_man

Martori: -

In caz ca nu stiai , wanted'ul se aduna . In cazul tau 2+3 = 5

aKaRy - Nu primeste nimic

Link to comment
Share on other sites

numele meu în joc: MusicOn

Numele EXACT celui pe care îl reclam: Mind

Screenshot-uri: 1

Descriere a situa?iei : Ne bateam cu groove si eram multi mafioti, (sfr, groove, triads....) si eram net superiori copilor (politisti) iar mind face rambo actionand. Se poate vedea pe harta cati mafioti eram.

Link to comment
Share on other sites

numele meu în joc: MusicOn

Numele EXACT celui pe care îl reclam: Mind

Screenshot-uri: 1

Descriere a situa?iei : Ne bateam cu groove si eram multi mafioti, (sfr, groove, triads....) si eram net superiori copilor (politisti) iar mind face rambo actionand. Se poate vedea pe harta cati mafioti eram.

Pai si unde e rambo? Vad ca e cu Just.Me si mai sunt cativa politisti in zona.

mInd nu primeste nimic.

Link to comment
Share on other sites

Numele meu în joc: [Ppg]Bubbles

Numele EXACT celui pe care îl reclam: mInd

Screenshot-uri: http://imageshack.us/f/845/gtasa2012033111162327.jpg/

http://imageshack.us/f/94/gtasa2012033111171938.jpg/

Descriere a situa?iei : mi-au dat wanted pentru somatie e ok dar peste cateva secunde imi scade wantedul de la 5 la 4 apoi primesc clear de la mInd si wanted 5 reluare ... pai cum vine asta? pentru ce mai exista sistemul acesta in care scade wantedul? am incercat sa ii explic pe un ton mai aspru... dar nimic, pai cei asta ne jucam cu wantedul?

nu luati whisperul trimis de mine in care am scris "ai post:|" ca pe o amenintare pur si simplu nu stiam ce sa mai fac si in plus erau si cops in coada mea, ma grabeam sa scriu cat mai putin si mai repede

Link to comment
Share on other sites

Salut,sa`ti explic,avea w 3 ,fugeai de cops,ElderGad te fugarea si ti`a dat +2 somatie = 5,dupa cateva secunde Dominic,iti daduse dinou w pt somatie a gresit omu,eu m`am dus si ti`am dat reluare cu w 5 cum era corect,nu cum ti`a dat dominic... se poate vedea in poza.

http://imageshack.us/photo/my-images/833/samp002nx.png/

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Cnawp

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: CostyB, RoBeRtZicha,Jalol

Martori: ExTrem, Calypso , The_Star, FlaviusCr7

O scurta descriere a situatiei: Eram la banca si singurul care avea wanted era extrem - wanted 3 iar CostyB si cu robertzhica , jalol s-au gandit ca ar fi ok sa actioneze cu rancher si enforcer. Eu stiam ca alea sunt folosite in caz de situatii extreme cum zice in regulament nu pt a se plimba cu ele oriunde vor. Il intrb pe CostyB de ce actioneaza cu aceste masini si imi raspunde in sictir " e treaba ta ? " .. dar ce sa faci , incerci sa-i explici omului ca nu-i corect sa vina cu masinile alea si el te ia peste picior. Pe langa la Robertzica se adaga si limbajul necorespunzator pe care un agent fbi nu ar trebui sa-l aiba.

Dovezi (screenshot-uri):

T3oo3.png

aEDZ0.png

e6p40.png

8g5Fp.png

vMvar.png

YPkno.png

Link to comment
Share on other sites

Ti-a raspuns foarte corect nu e treaba ta.Daca veneam dupa tine mai zicea.Ati avut war cu 10 secunde inainte sa ajungem deci era normal sa avem enforcer si rancher.PLUS ca il astept pe extrem sa imi faca post nu pe tine ca esti neimplicat.

#Vad ca te legi si de limbaj,hmm din nou NU ai nicio treaba si chiar nu te inteleg te bagi aiurea.Venisem acolo pentru altceva si vii tu la mine repede ca nu vezi /gov dar ti-am zis eu ma omule sa eliberezi zona si nu stiu?si la faza cu limbaju am vorbit cu gang nu cu tine(cu gang imi permit glume).

Concluzie:In ambele faze nu esti implicat si meriti blacklist permanent pentru vanatoare(blacklist oricum ai dar nu e permanent)

Link to comment
Share on other sites

Salut,sa`ti explic,avea w 3 ,fugeai de cops,ElderGad te fugarea si ti`a dat +2 somatie = 5,dupa cateva secunde Dominic,iti daduse dinou w pt somatie a gresit omu,eu m`am dus si ti`am dat reluare cu w 5 cum era corect,nu cum ti`a dat dominic... se poate vedea in poza.

http://imageshack.us/photo/my-images/833/samp002nx.png/

nu prea cred ca poti scadea wantedul folosind /su dar in poza mea se vede foarte clar cum imi scade wantedul si totusi aveai wanted list chiar in fata ochilor si cum eram singuru cu wanted mare sunt sigur ca nu vam scapat din ochi

Link to comment
Share on other sites

Numele meu în joc: [Ppg]Bubbles

Numele EXACT celui pe care îl reclam: mInd

Screenshot-uri: http://imageshack.us/f/845/gtasa2012033111162327.jpg/

http://imageshack.us/f/94/gtasa2012033111171938.jpg/

Descriere a situa?iei : mi-au dat wanted pentru somatie e ok dar peste cateva secunde imi scade wantedul de la 5 la 4 apoi primesc clear de la mInd si wanted 5 reluare ... pai cum vine asta? pentru ce mai exista sistemul acesta in care scade wantedul? am incercat sa ii explic pe un ton mai aspru... dar nimic, pai cei asta ne jucam cu wantedul?

nu luati whisperul trimis de mine in care am scris "ai post:|" ca pe o amenintare pur si simplu nu stiam ce sa mai fac si in plus erau si cops in coada mea, ma grabeam sa scriu cat mai putin si mai repede

Dominic a gresit deoarece ti-a acordat wanted cu motivul "somatie", iar wanted cu acest motiv ai mai primit o data, dupa cum se vede in poza ta. Mind a vrut sa repare greseala lui Dominic si ti-a dat clear si "reluare" cu wanted 5 cat ai avut inainte, ceea ce mi se pare normal.

mInd a procedat corect.

Numele tau în joc: Cnawp

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: CostyB, RoBeRtZicha,Jalol

Martori: ExTrem, Calypso , The_Star, FlaviusCr7

O scurta descriere a situatiei: Eram la banca si singurul care avea wanted era extrem - wanted 3 iar CostyB si cu robertzhica , jalol s-au gandit ca ar fi ok sa actioneze cu rancher si enforcer. Eu stiam ca alea sunt folosite in caz de situatii extreme cum zice in regulament nu pt a se plimba cu ele oriunde vor. Il intrb pe CostyB de ce actioneaza cu aceste masini si imi raspunde in sictir " e treaba ta ? " .. dar ce sa faci , incerci sa-i explici omului ca nu-i corect sa vina cu masinile alea si el te ia peste picior. Pe langa la Robertzica se adaga si limbajul necorespunzator pe care un agent fbi nu ar trebui sa-l aiba.

Dovezi (screenshot-uri):

T3oo3.png

aEDZ0.png

e6p40.png

8g5Fp.png

vMvar.png

YPkno.png

Nici unul dintre cazuri nu te priveste si nu inteleg de ce te bagi tu si vii sa-i reclami.

La banca a fost war, dupa ce s-a terminat war-ul baietii voiau sa plece la LSPD cu masinile cu care au venit la war, iar ExTrem era in drumul lor. Acesta avand wanted la care FBI are voie sa actioneze de ce sa nu-l someze? Nu mi se pare nimic gresit.

Iar in legatura cu limbajul lui RoBerTzIcHa, nici acest caz nu te priveste deoarece nu vorbea cu tine. Atata timp cat GangXploR3 ii permite sa i se adreseze asa nu inteleg care e problema ta, si nu inteleg de ce incerci sa-i bagi in seama atata timp cat ei te evita. Asa cum ei nu au treaba cu tine asa te rog si pe tine sa-i lasi in pace. O sa ma mai gandesc daca o sa primesti BL permanent la FBI pentru vanatoare.

RoBerTzIcHa, CostyB si Jalol nu primesc nimic.

Cazuri inchise si va rog sa nu mai postati in legatura cu reclamatiile la care am raspuns deja.

Link to comment
Share on other sites

Numele tau în joc: Strict

Numele angajatului Biroului Federal de Investigatii pe care îl reclami: dannnutz

O scurta descriere a situatiei: Rambooo, l-am atacat la cai si era doar el(cop) si ma trezesc cu wanted, dupa imi da whisper si imi spune ca este pacaleala de 1 aprilie. (aduc poza daca este nevoie).

Daca este nevoie aduc si martori.

Dovezi (screenshot-uri): DSBId.png

Link to comment
Share on other sites

Prin postul tau imi dovedesti cat de vanator esti....

1. Cand m-ai atacat era si kenn la pariuri, il rog sa posteze in calitate de martor.

2. Cand am zis de 1 aprilie ma refeream ca e 1 aprilie si ca u faci misto de mine ca imi faci post.

3. Nu vad nici un rambo la un triad si 2 hitmani.

Link to comment
Share on other sites

Prin postul tau imi dovedesti cat de vanator esti....

1. Cand m-ai atacat era si kenn la pariuri, il rog sa posteze in calitate de martor.

2. Cand am zis de 1 aprilie ma refeream ca e 1 aprilie si ca u faci misto de mine ca imi faci post.

3. Nu vad nici un rambo la un triad si 2 hitmani.

Cand am inceput sa trag in tine KENN plecase, asta am urmarit, vroiam sa te omor, intelegi ?

Nu eram un triad si 2 hitmani, eram un triad + un dnb + un grove.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...