Jump to content
Finnick

Au aparut primele imagini din naveta ce va duce publicul larg in spatiu!

Recommended Posts

spaceshiptwo.jpg?width=600

Richard Branson, omul de afaceri din spatele conglomeratului Virgin, a înfiin?at compania Virgin Galactic pentru a permite publicului larg s? zboare în spa?iu.

Dup? ce în 2006 a pus bazele companiei, în 2009 a început construc?ia Portului Spa?ial American, un proiectul conceput de celebrul arhitect Norman Foster în statul american New Mexico.

Doi ani mai târziu, reporterul BBC Richard Scott a avut onoarea de a fi primul ziarist care a p?truns în ceea ce va deveni prima nav? spa?ial? deschis? publicului.

Pentru 200.000 de dolari de persoan?, SpaceShipTwo va duce oamenii la o în?l?ime de 110 km deasupra P?mântului, unde pasagerii vor tr?i 5 minute de gravita?ie zero. Virgin Galactic sper? ca primele zboruri s? aib? loc în 2013.

descopera

  • Upvote 2
Link to comment

pentru 5 minute de gravita?ie zero 200.000 de dolari?

b?i s?-mi bag... p?i po?i avea gravita?ie zero ?i in simulatoare, mai ieftin

dac? vrea cineva panoram?, la fel... ieftin ?i mai frumos

da dar nu te poti da mare ca te`ai dus intr`un simulator nu?acolo au acces multi..asta e pentru snobi piti cu bani etc =))

oricum omul baga multi bani in cercetare si trb sa mai si scoata.asa cu ajutorul fraierilor cu bani care vor sa fie ei miezul din gogoasa isi scoate bani :))

Link to comment
Guest inaripatul

Credeati ca o sa coste suta de euro juma' de ora ?? :))

poate 45 de euro 5 minute macar :D

@ cu bani putini faci treptat cat mai multi.

sa zicem ca era 5.000-10.000 euro 5-10 minute.

asa mai scoteau si ei bani ( combustibil + ceva parai in buzunaru propriu ) , daca e ieftin , vor veni multi care au 5.000+ euro si asa vor face astia ceva banet bun , nu vor scoate 1 milion intr-o zi dar ... merge si asa:D

Link to comment
Guest SherkaN

Poa` sa ia mai mult oameni deodata ? Ca daca ia 5 ... asta face milionu` pe tura.

Nice, acum bogatasii si-au mai gasit un hobby , si eu daca as avea bani multi m-as gandi la ceva asemanator, as incerca sa fac bani numai pe mofturi de bogatasi, probabil as inventa toaleta viselor ... nush :))

Link to comment

"Virgin Galactic" clar numai pentru virgini :))

Probabil bate un apropo asupra faptului ca se va ajunge unde nu s-a ajuns pana acum (un loc virgin daca imi permiti). Dar daca prin absurd este cum ai spus tu , te poti duce fluierand.

@Ce-i cu munca asta pe cei de la Virgin Galactic? Am vazut un alt articol in care a realizat un submarin super-smecher daca nu ma insel. Si parca mai era un avion care va merge in spatiu ,realizat de altcineva , de ala nu se mai aude nimic?

Eu unul cred ca astia o sa dea doar startul multor altor companii s.a.m.d ...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...