Jump to content
skydiver

Costinestiul sub ape

Recommended Posts

am intzeles ca au murit niste persoane acolo nu ?

de la cta .. de la iesire ii intorceau pe totzi innapoi care vroiau sa mearga mai departe de tuzla

Drumul Constanta-Mangalia este inchis(cred ca la Tuzla)

Au fost gasiti 2 sau 3 batrini,morti sub darimaturi.

@viorelu-adinc gindit,tzine-o tot asa! qleft1.gif

Link to comment

Dai Doamne ca prea suntem necredinciosi si pacatosi,poate ne invatam minte odata! angry4.gif

Poate ne invatam minte sa ce?!Sfatul meu ar fi intr-adevar sa ne invatam minte si sa fim mai atenti cand ne alegem niste conducatori....stiti voi vorba aia....nu belesti ochii,belesti.... wink.gif Intre Mangalia si Constanta a fost rupta si calea ferata+5 morti+circulatie blocata=Sa vaslitzi bine!!!

Link to comment

efectul de sera se face din ce in ce mai simtit la noi in tara si nu numai...e tragic ce se intampla acum in toata tara....

sa speram ca autoritatile vor gasi cat mai repede o solutie salvatoare....

in bucuresti exista pericolul ca bazinele de colectare a apei sa treaca peste diguri...autoritatile pregateau saci cu nisip si ii asezau p maluri...va fi destul?

Link to comment

Nu e chiar tot Costinestiul ...

Am vorbit cu finamiu care are casa langa scoala din costinesti daca stiti..

Si a zis ca in Schitu (daca stiti unde e apartine de costinesti si este langa)e apa de 2 metri si de la calea ferata din costinesti a zis ca s-a dus apa pe camp.

Link to comment

Dai Doamne ca prea suntem necredinciosi si pacatosi,poate ne invatam minte odata!  angry9.gif

PS:Dumnezeu nu da cu parul!!

Ce ma pot distra majoritatea romanilor cu aceste replici laugh.gif. Toti zic ca daca asta ne da D-zeu...

Ei bine asta este mana romanului prost care taie copaci in mod excesiv fara sa planteze ceva la loc. Padurea e ca un burete. Daca nu mai e nu mai retine apa => alunecari de teren iar unde e mai rau viituri si inundatii smile.gif + secete indelungate intre inundatii laugh.gif. Stati sa vedeti iernile cum vor fi smile.gif.

Partea proasta e ca romanul inca nu se trezeste, iar cand se va trezi va fi prea tarziu... pacat...

Link to comment

Au foarte multe legaturi conducatorii(primari si alti capitani de echipa)....padurile care se taie sub ochii lor iar apoi lemnele care ajung la consolidarea palatelor lor....lucrarile de terasament si amenajari de diguri si albii care intr-adevar nu pot fi controlate de nimeni,nu?contracte de zeci de milioane de $ cu firme fantoma pentru intretinerea canalizarilor...si alte marsavii....uite Osirius,pana acum dupa parerea mea asta este legatura intre conducatori si inundatii wink.gif

Link to comment

lol facea surfing de au prins-o valurile?

Lolz,gluma e gluma dar Costinesti-ul arata ca dupa bombardament.Acum 10 minute au spus ca au murit 4 oameni si 5 sunt dati disparuti. S-ar parea ca autoritatile nu iau absolut nici un fel de masuri, pur si simplu ii subestimeaza pe locuitorii acestei tari. In loc sa faca ceva ei se certa:argue: in parlament. Asa ceva nu se mai poate.

Jos guvernu, jos Basescu eusa_clap.gifeusa_clap.gifeusa_clap.gif

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...