Jump to content
Finnick

Nou record mondial la rezistat în zapada

Recommended Posts

chinez-gheata.jpg?width=600

Un chinez în vârst? de 54 ani din provincia Heilongjiang, situat? la grani?a cu Siberia, a doborât recordul precedent din Guiness Book, reu?ind s? stea îngropat în z?pad? o perioada de timp incredibil de mare pentru organismul omenesc.

Jin Songhao, echipat doar cu un costum de baie, a fost îngropat în z?pad? pentru o perioad? de 46 de minute.

Temerarul chinez a trebuit astfel s? îndure o temperatura de -36 grade Celsius, îns? în mod aproape miraculos, nu a dat semne c? sufer? de frig, ?i nici nu a r?cit sau degerat dup? acest? încercare care ar ucide un om obi?nuit.

Jin Songhao are în spate ani de antrenament în condi?ii severe, nu mai departe de anul trecut, a doborît un alt record, reu?ind s? stea întins timp de 2 ore pe o platform? de ghea??.

Sursa: DESCOPERA

  • Upvote 2
Link to comment

Fuck no, eu nu suport nici cand fac un bulgare, daramite sa stau in zapada. Inca o dovada ca organsimul uman poate fi impins la limite extreme.

Prostii. Si la noi este o echipa de motociclisti (mx), RoBike. In fiecare an, prin Ianuarie cand e frigul mai mare, se duc pe malul muresului, fac o copca mare si care are tupeu, face o baie. Si cand se trezesc ca au reumatism, incep sa se vaite ca niste babe, la fel si chinezul asta.

Link to comment

Prostii. Si la noi este o echipa de motociclisti (mx), RoBike. In fiecare an, prin Ianuarie cand e frigul mai mare, se duc pe malul muresului, fac o copca mare si care are tupeu, face o baie. Si cand se trezesc ca au reumatism, incep sa se vaite ca niste babe, la fel si chinezul asta.

gresit .. prin actiunile de acest gen nu faci boli .. iti testezi rezistenta fizica si mentala

e de admirat ce face tipul asta ... sunt si pe la noi concursuri daca nu ma insel ceva cu crucea .. oricum multi iarna fac baie in ape inghetate :)

@ superstar ... tu imi arati exact cum este generatia de azi .. a gamerilor .. inainte stateam 5 ore in zapada si veneam acasa inghetati bocna .. dar nu ziceam nimic .. si nu imi amintesc sa fi racit vreodata ca am stat in zapada mult timp ... acum totul e altfel ... :)

Link to comment
Guest SherkaN

gresit .. prin actiunile de acest gen nu faci boli .. iti testezi rezistenta fizica si mentala

e de admirat ce face tipul asta ... sunt si pe la noi concursuri daca nu ma insel ceva cu crucea .. oricum multi iarna fac baie in ape inghetate :)

@ superstar ... tu imi arati exact cum este generatia de azi .. a gamerilor .. inainte stateam 5 ore in zapada si veneam acasa inghetati bocna .. dar nu ziceam nimic .. si nu imi amintesc sa fi racit vreodata ca am stat in zapada mult timp ... acum totul e altfel ... :)

Daca nu ma insel nici eu aia cu crucea ii zice boboteaza si nu e concurs , e sarbatoare.

Despre chinezoi ... no comment, mi se pare lipsit de esenta, aiurea, degeaba, efort pt nimic.

Link to comment

@ superstar ... tu imi arati exact cum este generatia de azi .. a gamerilor .. inainte stateam 5 ore in zapada si veneam acasa inghetati bocna .. dar nu ziceam nimic .. si nu imi amintesc sa fi racit vreodata ca am stat in zapada mult timp ... acum totul e altfel ... :)

Si acum de ce nu mai stai, ai crescut cumva prea mult, ai facut 17 ani si ai imbatranit prea tare?

O vai sa nu-ti inghete manutele :)

Am uitat sa precizez in acel post ca am probleme cu circulatia sangelui atat la maini cat si la picioare, dar nu credeam ca sunt vreunii interesati de problemele mele medicale.

Link to comment
Guest spanky

Si acum de ce nu mai stai, ai crescut cumva prea mult, ai facut 17 ani si ai imbatranit prea tare?

ca acum are 17 ani si nu i se mai pare asa distractiva bulgareala aia cum ni se parea la toti la 10-12 ani, dar asta nu inseamna ca ii ingheata manutele delicate daca face un bulgare de zapada

Am uitat sa precizez in acel post ca am probleme cu circulatia sangelui atat la maini cat si la picioare, dar nu credeam ca sunt vreunii interesati de problemele mele medicale.

cand spui ca iti ingheata mainile de la un simplu bulgare de zapada vrei sa ghicim noi ca ai nu stiu ce probleme cu circulatia sangelui ?

gg chinezului ca sa nu fim off :D

Link to comment

ca acum are 17 ani si nu i se mai pare asa distractiva bulgareala aia cum ni se parea la toti la 10-12 ani, dar asta nu inseamna ca ii ingheata manutele delicate daca face un bulgare de zapada

cand spui ca iti ingheata mainile de la un simplu bulgare de zapada vrei sa ghicim noi ca ai nu stiu ce probleme cu circulatia sangelui ?

gg chinezului ca sa nu fim off :D

Dar se lamenteaza ca un mos care vine an de an la mormantul lui Ceausescu. Nu trebuie sa ghicesti, dar nu trebuie nici sa faca altii pe interesantii.

Link to comment

Frate,la 56 de ani nu cred ca rezista atat in zapada.Din contra poti sa mori :) Totusi frate e o varsta inaintata ...Oricum cred ca a racit 100%.Daca iau un bulgare in mana il arunc jos,nici nu pot da...

Oricum,FELICITARI !

Link to comment
Guest Antikrist

O vai sa nu-ti inghete manutele :)

Nici eu nu pot sa fac mai mult de 5 bulgari consecutiv fara sa-mi var mainile-n chiloti de frig, dar nu mi se pare cinestie ce realizare sa poti face bulgari. Cut him some slack.

Link to comment

@ superstar ... tu imi arati exact cum este generatia de azi .. a gamerilor .. inainte stateam 5 ore in zapada si veneam acasa inghetati bocna .. dar nu ziceam nimic .. si nu imi amintesc sa fi racit vreodata ca am stat in zapada mult timp ... acum totul e altfel ... :)

si eu sunt de aceeasi parere, inainte knd ma jucam prin zapada si intram in casa doar knd ma chema mama rar ma raceam, acu...stau la tst cu batistele in fata

Link to comment

Inainte cand eram mai mici corpul reactiona altfel la frig la oboseala etc ... , cand imbatranesti nu mai poti inota la fel de mult ca inainte ..si asta nu are nici o treaba nici cu apa nici cu jocurile video. Si eu faceam toata noaptea cazemate si ma bateam cu bulgari 4-5 ore pe zi ...acuma ajung la spital in soc hipotermic doar daca imi bagi o mana de zapada la piept .. :))

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...