Jump to content
StefanScb

Într-un film din 1928 al lui Charlie Chaplin apare un personaj ce pare a vorbi la telefon

Recommended Posts

Într-un film din 1928 al lui Charlie Chaplin apare un personaj, în planul secund, ce pare a vorbi la telefonul mobil.

Un clip de promovare a unui film de-al lui Charlie Chaplin, "Circul", vechi de 82 de ani, a f?cut înconjurul lumii, dup? ce un regizor irlandez a remarcat c? o femeie care trece prin cadru pare c? vorbe?te la un telefon mobil, de?i acestea nu au fost inventate pân? în anii '70

Personajul care a stârnit controverse ?ine un obiect negru la ureche ?i vorbe?te în timp ce merge pe strad?. Imaginile au fost descoperite ?i înc?rcate pe YouTube de regizorul George Clarke, explica?ia lui fiind c? femeia din imagini este un c?l?tor în timp.

Sursa: gandul.info

Link to comment
Guest NewStarR

asa si asta inseamna ca calatorea in timp

Clator:alo

secolul 25:Da

Calator:Ce faci?

Secolul 25:Pai bine

Calator:e frumos in romania

Secolul 25:aha

Calator :hai ca inchid ca raman fara minute

=)):)))

si daca nu erau telefone ala cu cn vrobea?

Link to comment

Nu stii care e faza? Nici nu stiau ce e ala telefon

eu m-am gandit la ipoteza: intoarcere in timp. degeaba se intoarce in timp cu un telefon mobil pentru ca oricum nu poate vorbi la el pentru ca nu exista semnal.

oricum e ceva imposibil sa te intorci in timp.

Link to comment

http://www.jacktimes.com/technology/videos-technology/siemens-1924-hearing-aid-or-time-traveler-on-a-cellphone.html

Na.

asa si asta inseamna ca calatorea in timp

Clator:alo

secolul 25:Da

Calator:Ce faci?

Secolul 25:Pai bine

Calator:e frumos in romania

Secolul 25:aha

Calator :hai ca inchid ca raman fara minute

=)):))

Cel mai lipsit de amuzament lucru care l-am citit/ auzit vreodata. I have such a huge straight face atm.

Link to comment

poti merge in viitor insa doar din prezent ,si asta consta in pierderea unor ani din viata.

exeplu,intri la parnaie si iesi peste 20 ani ,timpul curent e ca si viitor

sau pleci intro excursie in univers azi si cand te intorci peste 30 ani esti ca si venit in viitor :))

nu exzista sa vi din viitor spre prezentul nostru ,nu exzista nu se poate de ce

pai cata minte are omenirea in sensul de a deveni super bogat ,rege,etc un prost venit din viitor pana acum near fi facut sclavi lui :))

@

Link to comment

poti merge in viitor insa doar din prezent ,si asta consta in pierderea unor ani din viata.

exeplu,intri la parnaie si iesi peste 20 ani ,timpul curent e ca si viitor

sau pleci intro excursie in univers azi si cand te intorci peste 30 ani esti ca si venit in viitor :))

nu exzista sa vi din viitor spre prezentul nostru ,nu exzista nu se poate de ce

pai cata minte are omenirea in sensul de a deveni super bogat ,rege,etc un prost venit din viitor pana acum near fi facut sclavi lui :))

@

nici la tine in cap nu "exzista" pic de creier. las-o asa.

on : m-am uitat din nou la video, cea mai probabila teorie ar fi aia cu aparatul auditiv.

Link to comment

poti merge in viitor insa doar din prezent ,si asta consta in pierderea unor ani din viata.

exeplu,intri la parnaie si iesi peste 20 ani ,timpul curent e ca si viitor

sau pleci intro excursie in univers azi si cand te intorci peste 30 ani esti ca si venit in viitor :))

nu exzista sa vi din viitor spre prezentul nostru ,nu exzista nu se poate de ce

pai cata minte are omenirea in sensul de a deveni super bogat ,rege,etc un prost venit din viitor pana acum near fi facut sclavi lui :))

@

Se poate calatori atat in trecut cat si in prezent, doar ca o calatorie in trecut este mai dificil de realizat. Nu ne-ar fi facut nimeni sclavi, daca am stapani calatoria in timp probabil am avea alt nivel de inteligenta si alt punct de vedere asupra semenilor. :)

Link to comment
Guest MaGic_MaStEr2

Se poate calatori atat in trecut cat si in prezent, doar ca o calatorie in trecut este mai dificil de realizat. Nu ne-ar fi facut nimeni sclavi, daca am stapani calatoria in timp probabil am avea alt nivel de inteligenta si alt punct de vedere asupra semenilor. :)

Si dc esti tu asa sigur ca se poate calatori in timp? arata-mi si mie o dovada,sau ca cineva a calatorit in timp,si atunci te cred.

Link to comment

Teoretic , este posibil :

=> Intoarcerea timpului "inapoi" ar fi posibila doar daca Universul ar fi extins la maximum ( la infinit ), iar apoi ar incepe sa se contracte.

Dar, ar aparea "cateva" probleme :

Oamenii si celelalte vietuitoare ar intineri, stele ar absorbi toata caldura si lumina, etc.

=> Calatoria in "viitor"

Ar fi posibila. Timpul intr-un corp care are 99.99% din viteza lumii , trece mult mai greu in raport cu celelalte corpuri din afara lui. De exemplu, o saptamana intr-o nava care ar 99.99% viteza luminii = 100 de ani pe Pamant .

Link to comment
Guest MaGic_MaStEr2

Pentru ca legile fizicii permit asta, e de ajuns. Restul tine de tehnologie.

Deocamdata nu a facut nimeni asta,deci ramane de vazut daca pemit sau nu,pana cand nu calatoreste cineva in timp,ramane un mister daca se poate sau nu.

Link to comment

Deocamdata nu a facut nimeni asta,deci ramane de vazut daca pemit sau nu,pana cand nu calatoreste cineva in timp,ramane un mister daca se poate sau nu.

Chiar sunt curios cum ganditi voi de ajungeti la asemenea concluzii.

Link to comment

Chiar sunt curios cum ganditi voi de ajungeti la asemenea concluzii.

Nu ma mai obosesc sa raspund prea detaliat la replica ta, Magic Master, dupa ce a spus White. E greu sa pricepi ca legile fizicii permit 100% calatoria in timp, indiferent ca noi (putem / vrem sa)facem asta sau nu?

Deocamdata nu a facut nimeni asta,deci ramane de vazut daca pemit sau nu,pana cand nu calatoreste cineva in timp,ramane un mister daca se poate sau nu.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...