Jump to content
TrC

Lady Gaga, primul artist din lume care a depasit un miliard de vizualizari pe YouTube

Recommended Posts

Prin castor m-am referit la Justin Bieber.

Pentru mine o "discutie" care are la baza "argumente" ilogice sau nu contine deloc argumente & dovezi == aberatie .

Lasa topicul acesta in pace. Momentan este 100% mason free. Ai un topic dedicat, putin mai jos.

Link to comment

Pfoooai, ce e aici :)) Campanie anti-Lady Gaga, putini care o apreciaza, multi care o contesta. Sincer, fiecare isi rezerva dreptul de a asculta, pasandu-i sau nu de opiniile celorlalti. Eu de mic sunt fan dance, pop-dance si am crescut cu acest gen de muzica, si nu pot spune decat ca ma incanta unele melodii ale cantaretei americane, clipuri pe care le vizualizez inca de cand au aparut pe micile ecrane. Iar faptul ca a depasit un miliard de vizualizari nu face decat sa incununeze prestatia ei. Felicitari

Link to comment

@Rikardo

O sa iti dau un exemplu de prostie din ce ai zis tu : Asa imagineaza-ti un om care este cunoscut prin toata lumea,nu exista om care sa-l cunoasca,el poate sa aiba reputatie BUNA sau REA.Daca este cunoscut nu inseamna ca este si pozitiv,defapt gandeste-te cat de multi dispretuiesc melodiile lui gaga si lui justin bieber,uitate la clipurile bad romance si alejandro,si dupacea la commenturi,vezi 1-2 commenturi pe aici pe acolo ca le place dar vezi 100-200 ca ''abereaza'' sau discuta in mod NEGATIV despre ea.

Link to comment

@Rikardo

O sa iti dau un exemplu de prostie din ce ai zis tu : Asa imagineaza-ti un om care este cunoscut prin toata lumea,nu exista om care sa-l cunoasca,el poate sa aiba reputatie BUNA sau REA.Daca este cunoscut nu inseamna ca este si pozitiv,defapt gandeste-te cat de multi dispretuiesc melodiile lui gaga si lui justin bieber,uitate la clipurile bad romance si alejandro,si dupacea la commenturi,vezi 1-2 commenturi pe aici pe acolo ca le place dar vezi 100-200 ca ''abereaza'' sau discuta in mod NEGATIV despre ea.

Sincer sa fiu, n-am inteles nimic din ce ai zis. Deci ai considerat prostie ce am zis eu? Sau mi-ai dat exemplu de prostie referitor la ce am zis eu? In fine. Eu nu am zis ca daca este cunoscuta o si apreciez. Eu nu m-am uitat acolo cati o dezagreeaza, dar nu-mi spune ca multi i-au vizionat clipurile pe youtube special pentru a "abera" in privinta ei :-j . Eu am mai zis, intram pe youtube, cauam o mel de a ei, si o ascultam linistit. Crezi ca sunt singurul? Neah...sunt milioane. Milioane de fani, nu neaparat fani ai ei, pur si simplu fani ai genului pop-dance (parca asta e genul ei de muzica, nu vreau sa gresesc, oricum canta si r&b, si pop). Eu cand am ascultat-o prima data nu era cine stie ce nume in showbiz, iar imaginea si-a creat-o datorita fanilor si datorita clipurilor ei cu care si-a castigat fanii. Eu nu sunt fan Lady Gaga, eu nu sunt fanul niciunui cantaret, dar apreciez muzica frumoasa (cel putin pentru mine, fiecare cu genul sau preferat), asa ca, eu tind sa cred ca multi i-au vizionat clipurile ca le-a placut muzica, nu s-o comenteze "in sens negativ".

Link to comment

Gura lui Rikardo adev?r gr?ie?te! :)

Oricine poate intra s? asculte o melodie nu pentru c? este fan în special cânt?re?ului respectiv ci pur ?i simplu ascult? melodia cu pricina pentru c? este în genul lui. Dac? tu ascul?i o melodie a lu' Smiley o dat? înseamn? c? ai devenit fan înfocat? Nu..

Link to comment

Defapt are deja 1 miliard 100 milioane vizualizari

si 10 milioane per canal

Oricum, pe lady gaga si justin bieber doar drept artisti nu-i pot cataloga

Cei care spun ca acesti 2 mascarici au talent sau "canta frumos" nu stiu ce e aia muzica, oricum vocea lor este editata pe calculator, nimic original.

In locul lor meritau sa fie trupe gen queen, train, bon jovi sau artisti adevarati gen bruno mars, eminem (ma rog, el e aproape), bob samd.

but...

Link to comment
Guest NightWishMaster

Adevarat zici Adi, pe cei enumerati de tine nu i-a ajutat tehnologia atat de mult si plus de asta concertele lor sunau a playback (in sensul bun al cuvantului). Nu neg potentialul lui Lady GaGa, dar interesant e faptul ca ea a recunoscut ca numele "gaga" este imprumutat de la Queen de la melodia "Radio Gaga" si cred ca in felul asta ajungem la o polemica in genul celei cu oul si gaina.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...