Jump to content
beamer

Icoana Facatoare de "minuni"

Recommended Posts

Porunca lui Dumnezeu suna astfel:

S? nu ai al?i dumnezei afar? de Mine [Deuteronomul 5:7]. S? nu-?i faci chip cioplit, nici vreo înf??i?are a celor ce sunt sus în cer, sau jos pe p?mânt, sau în ap? ?i sub p?mânt [Deuteronomul 5:8]. S?, nu te închini lor, nici s? le sluje?ti, c?ci Eu Domnul Dumnezeul t?u sunt Dumnezeu zelos [Deuteronomul 5:9]

Defapt cei care fac statui si icoane sunt cei care incalca porunca lui Dumnezeu, iar toti ceilati care se inchina si ling tot feluri de carti si icoane facute de om cu care vine la tine preotul, sau care is in biserici, aia gresesc.

Beamer a facut doar haz de necaz, dar vinovati sunt toti cei care fac impotriva poruncilor lui Dumnezeu intr-un fel sau altul, asa ca ala sa arunce prima piatra care nu a gresit niciodata. Eu n-am lins si nici nu o sa ling in viata mea vreo icoana sau alte mizerii pe care au lins-o inca 100 000 de oameni, hmm voi care ati sarit pe Beamer, lingeti icoane?

Link to comment
Share on other sites

Guest Serban_94

Tu deschizi un topic pt porcaria asta? Ti se pare ca esti "smecher/boss" daca iti bati joc de religie? Este penal.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Alex.R

Nu neg,sunt idioti in ambele tabere.Totusi nu cred ca poza respectiva avea ca tinta religia ,ci mai degraba politica.Oricum,nu ai postat bine in aceasta sectiune.Funmania este mai jos.

Link to comment
Share on other sites

Guest palalila

Nu e nimic amuzant aici , e despre dumnezeu , e o prostie sa va bateti asa joc. (Nu ca as fi pocait sau deala=)) ) Dar nu e frumos :naughty:

Daca atata te caci pe tine sa nu isi bata joc de religie , nu mai scrie si tu Dumnezeu cu d mic . Nu ca sunt ceva religisio . etc

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...