Jump to content
- The Doctor -

Au ramas uimiti cand au observat o FANTOMA in fotografie.

Recommended Posts

O poza simpla de familie s-a transformat intr-un adevarat mister in momentul in care o fantoma si-a facut loc in ea. Misterul s-a adancit cand alte persoane s-au uitat pe fotografie si au facut o descoperire si mai interesanta.

Au ramas uimiti cand au observat o FANTOMA in fotografie. Tu o vezi si pe A DOUA?

tu-vezi-misterul-din-spatele-misterului-unei-fotografii-cu-stafii_size6.jpg

Denis Russel a descoperit intr-o seara de Craciun o poza veche facuta bunicii sale. Aceasta a locuit mai toata viata singura, dar pe finalul vietii a fost mutata la azil pentru ca incepuse sa delireze. Intr-una din vizitele de la azil, familia i-a facut o poza, femeia murind la cativa ani distanta.

Atunci cand s-au uitat peste poza mai cu atentie, rudele batranei au descoperit ca in poza se strecurase un barbat pe care nu-si amintesc sa-l fi vazut la momentul respectiv. Privind spre alte poze, au realizat ca barbatul seamana foarte mult cu bunicul lor, sotul femeii. Problema este ca el murise cu 13 ani in urma.

Sursa

Link to comment

Uitati-va mai atenti pe marginea mosului si o sa vedeti o mica greseala de editare. Saracului bunic ii dispare moderat mana din cauza posibilului "Eraser Tool".

Oricum nu cred iar a doua (2) fantoma cred ca e prin copaci pe acolo , parca vad o fata micuta ...! :)

Link to comment

Din fotografiile cu fantome pe care le-am mai vazut, respectivele aratari aveau un oarecare grad de transparenta, ma rog. A doua fantoma e in copac ori e in prim plan.

Uitati-va mai atenti pe marginea mosului si o sa vedeti o mica greseala de editare. Saracului bunic ii dispare moderat mana din cauza posibilului "Eraser Tool".

Mistery solved.

Link to comment

"fa?a" aia din spate e explicabila prin natura creierului care face din forme aleatorii ceve cunoscut, in cazul de fa?a o "fa?a" :)

cat despre mos, daca era bagat in photoshop putea sa ii scada opacitatea si era transparent.

sa vedem negativele sau, daca e digital, poza originala ca sa ne facem o parere.

Link to comment

Apropo.. s-a uitat cineva la Fringe? Aspectul "fantomei" da impresia ca e un observer ca in serial. :whistle: Lipseste costumul desigur, insa cu soarele ala cui ii arde de costum? Or trai ei mult timp, dar de ce sa "moara" de cald nu?

Cine stie.. poate nu era SF pana la urma:)

Link to comment
Guest iloverap08

Parca fantomele nu apareau in poze interesant :blink:

Una peste alta eu zic ca , exista , dar nu in poza de mai sus. Acolo sunt vrajeli, daca poza a fost facut cu mult timp in urma inseamna ca nu-si mai amintesc ei bine ca l-au fotografiat si pe omu ala (o persoana oarecare , nu bunicul ). Probabil ca au uitat , dar romanii exagereaza in orice ,mereu.

Link to comment

E modificat clar in photoshop, iar "fantoma din copaci" e clar modificata.

De ce sunteti asa siguri ca in spatele babutei era o fantoma? Poate era un om mai inalt pe iarba.

Voi chiar credeti?

Aaa.. si inca ceva, fantoma din copaci seamana cu masca aia din scary movie :))

Link to comment

dar romanii exagereaza in orice ,mereu.

da da!!! pacat ca poza nici macar nu a fost facuta de niste romanii. dar la voi mereu romanii sunt lenesi/prosti/ cocalari.. mai nou si exagereaza in orice.....

pentru toti astia care vorbesc aiurea... sa stiti ca voi exagerati si imi doresc sa va fi nascut ai vostri parinti in cambodgia sa vedeti ce inseamna viata aiurea. sa nu ai nici macar o oportunitate sa duci un trai bun. Romania o sa vi se para Rai.

cat despre poza... eu zic ca daca intr-adevar este o fantoma, cei care au facut poza observau din prima lucrul acesta.. nu tocmai peste ani de zile.

Link to comment

Ala din dreapta, din plan indepartat seamana cu Predator.

S-a tampit lumea rau de tot. Si apropo ce stire e asta? Moderatorii chiar lasa toate rahaturile de asa zise stiri?

Orice stire isi are locul pe acest forum atata timp cat sursa este de incredere.

On topic:Pozele se pot truca foarte usor in zilele nostre...mai mult nu am ce sa spun.

Link to comment

Deci stai putin.

Tot misterul este bazat pe faptul ca oamenii astia PROMIT ca ei NU TIN MINTE sa-l fi vazut pe omul ala acolo? Si ca el SEAMANA cu bunicul lor mort?

Pai frate asa iti scot si eu 300 poze de la album si iti bag un mister la fiecare. Astea sunt mizerii de 2 lei.

Link to comment

Deci stai putin.

Tot misterul este bazat pe faptul ca oamenii astia PROMIT ca ei NU TIN MINTE sa-l fi vazut pe omul ala acolo? Si ca el SEAMANA cu bunicul lor mort?

Pai frate asa iti scot si eu 300 poze de la album si iti bag un mister la fiecare. Astea sunt mizerii de 2 lei.

Lasa ca asa a mai aparut nu stiu cate stiti pe tema ca au vazut intr-o filmare pe Michael Jackson .. aberatii ...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...