Jump to content
Random Hero

Cea mai tare bere din lume, in cea mai macabra prezentare

Recommended Posts

O firma scotiana a lansat o bere – editie limitata - care contine nu mai putin de 55% alcool si care se remarca si printr-un mod de servire cel putin bizar: sticlele au fost introduse in interiorul blanurilor argasite ale unor animale – iepuri, veverite si hermine.

brewdog.jpg

Compania BrewDog a produs numai 12 sticle din berea cu pricina (botezata The End of History) care, puse in vanzare la pretul de 500 lire sterline sticla, s-au vandut in patru ore.

Compania e cunoscuta pentru berile neobisnuite, cu continut alcoolic ridicat, dar si cu nume provocatoare, pe care le produce. Printre produsele sale se numara doua tipuri de bere cu 32% alcool, numite Tactical Nuclear Penguin si, respectiv, Trashy Blonde.

Criticii considera ca astfel de produse incurajeaza un consum excesiv de alcool, iar aparatorii drepturilor animalelor au criticat in mod special ultima creatie - The End of History - pentru a fi adus in scena animale omorate, pe post de decor pentru sticle.

Compania BrewDog afirma insa ca doreste sa forteze limitele, sa dea fabricarii si consumului de bere o dimensiune artistica si sa schimbe perceptia consumatorilor in privinta savurarii berii, scotandu-i din banalitate si asociind fenomenului aspecte provocatoare, inedite, chiar socante.

sursa: descopera

Link to comment

nu cred a o sa se inghiesuie lumea sa bea din sticla :beer:

nu vezi ca au fost vandute deja?

De ce sa nu bei berea? E tot in sticla doar ca bagata in animale impaiate , e mai mult un fel de 'trofeu' , nu stiu, mi se pare aiurea.

Ideea e originala

Link to comment

bei 2 beri si esti mort :))

mi se pare ciudat ca o bere sa fie mai tare decat votka/whisky.

si nu doar atat,e mai tare si decat Absynth`ul,care are in jur de 55% volume alcool(interzis in unele tari).Probabil doar palinca,horinca by Maramures si alcoolul dublu rafinat au procente de alcool>decat aceasta bere,care in opinia mea,nu cred ca are gust,miros,aciditate fata de o bere normala.

Link to comment

nu cred k se va inghesui lumea sa cumoere aceasta bere..parerea mea..dar are si beneficii..se va raspandi imediat vestea de aceasta bere in care sticlele sunt bagate in niste animale impaiate..

De fapt, lumea chiar s-a inghesuit sa le cumpere, cele 12 sticle s-au vandut in 4 ore. Se va raspandi vestea doar pentru a soca, mai putin pentru reclama.

Link to comment

nu vezi ca au fost vandute deja?

De ce sa nu bei berea? E tot in sticla doar ca bagata in animale impaiate , e mai mult un fel de 'trofeu' , nu stiu, mi se pare aiurea.

Ideea e originala

Nu cred ca ai inteles ce am zis .. nu m-am referit ca nimeni nu o va cumpara\bea , ci sa duca sticla la gura sa bea direct din ea, sa vezi animalu ala in fata ta..

puteam sa jur ca cineva o sa se ia de mine cu treaba asta

Link to comment

Cu 12 sticle vandute in 4 ore nu stiu de ce spuneti ca s-au "inghestuit" oamenii sa cumpere. Mai degraba s-au gasit cativa nebuni sa bea din asa ceva...

Mie unu mi se pare o idee foarte tampita si nu mi se pare normal sa iese asa ceva pe piatza.

E vorba totusi de animale omorate DIN care bei... no thank you.

Link to comment

Pfff... si tie ti se pare vanzare in timp record 12 sticle in 4 ore nu ? sau doar simteai nevoia sa ma contrazici ?

Cand Apple vinde 1.000.000 de iphone-uri in primele ore de la lansare tu zici ca 12 sticle in 4 ore e record.

Alea 12 trebuia sa se dea in 2 minute daca zici k se inghesuia lumea asa rau..

Las-o moarta..

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...