Jump to content
Random Hero

Petrecere pe autostrada, cu trei milioane de participanti

Recommended Posts

O portiune de autostrada, lunga de aproape 65 km, din Germania, a fost inchisa traficului, pentru a se organiza aici cea mai mare petrecere “stradala” de care a auzit Europa. Evenimentul a avut loc in cadrul festivalulul Ruhr.2010, ce sarbatoreste declararea regiunii Ruhr, din vestul Germaniei, drept Capitala Europeana a Culturii in 2010.

petrecere-autostrada.jpg

Este pentru prima data cand acest titul este acordat nu unui oras, ci unei intregi regiuni; in cazul de fata, un ansamblu de 53 de localitati.

Ruhr a sarbatorit evenimentul inchizand o mare bucata din autostrada dintre Dortmund si Bochum, intinzand pe ea o masa lunga de 60 km si organizand tot felul de prilejuri de divertisment - petreceri aniversare, spectacole de comedie si chiar o nunta.

Desi nu a fost facuta o numaratoare oficiala, organizatorii estimeaza ca, profitand de vremea buna, aproximativ trei milioane de persoane au vizitat locul si au luat parte la distractii.

sursa: descopera

Link to comment

Daca pe voi doar atata va duce mintea citind aceasta stire ca e cald, atunci stati in casa, defapt inseamna ca nu a-ti iesit anul asta din casa din fata monitorului. La noi ce e la 38 de grade? E frig, nu?

Eu is de parere ca e ceva foarte tare, oricum e ceva ce nu s-a intamplat inca si sigur nimeni nu a vazut inca asa petrecere :D

Noi nu am putea organiza asa ceva, pentru ca nu avem 65 de km de autostrada continua :rofl1:

Link to comment

Germania nu se afla langa Ecuator nu stiu ce aveti cu caldura, nu sunt diferente intre temperatura de la noi si de la ei, sigur au avut bauturi racoritoare, bere rece etc. 

transpiratie[:|]

putoare[:|]

caldura[:|]

basini[:|]

oameni beti [:|]

femei [:)]

aici descrii Romania?

Link to comment

' date='20 July 2010 - 22:42' timestamp='1279654961' post='5236863']

pariu ca sa baut 10 tone de bere :)

Are you kidding?

10 tone de bere = 10 000 litri = 20 000 de sticle la jumate de litru. Adica 3 000 000 au baut 20 000 de beri?

Adica din 150 de oameni, doar o singura persoana a baut bere, si ala doar una singura. Greu de crezut ... mai ales despre germani care au atatea marci de bere bune. Eu cred ca s-au baut cel putin 500 000 de litri.

Link to comment

Are you kidding?

10 tone de bere = 10 000 litri = 20 000 de sticle la jumate de litru. Adica 3 000 000 au baut 20 000 de beri?

Adica din 150 de oameni, doar o singura persoana a baut bere, si ala doar una singura. Greu de crezut ... mai ales despre germani care au atatea marci de bere bune. Eu cred ca s-au baut cel putin 500 000 de litri.

Tu incerci sa faci pe desteptul sau vrei sa demonstrezi contrariul? A spus-o ca o "figure of speech".

Tu cand spui "am fost la mare si erau vreo 10mii de oameni", tu te-astepti ca cei carora le spui asta sa te creada pe cuvant ca numarul perfect estimat de tine este si cel corect? :|

Eh, lasa, si noi am facut petreceri in metrou. xD Ha, beat that germans!

Link to comment

Da' cand va duceti intr-un club ce gasiti acolo? Exact aceleasi lucruri, unde mai adaugi faptul ca e un spatiu inchis.

+1

@mie personal nu-mi plac petrecerile cu mai mult de 20 de oameni, nu-mi place ingramadeala si nu-mi plac nici paradele => nu m-as duce.

O chestie: prin petrecerea asta ar trebui sa piarda titlul de capitala cultura europeana.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...