Jump to content
LeNoR

Madalina Manole a murit !

Recommended Posts

da din nou ce i din media (protv ....:)miscati f tare de disparitia unei persoane adevarate dar la fel ca toate televiziunile abia dupa ce pleaca dintre noi ne amintim ca mai avem si vedete adevarate pe care lumea vrea sa le mai vada...in rest doar blonda lui bote senzuala si mai nu stiu care...ffff trist ce se intampla...rusine sa va fie tuturor din media

Link to comment

suferea de o boala destul de grava la inima din cate stiu, s-ar putea sa fi fost din cauza asta. din ce am inteles a fost gasit un flacon de pastile gol si de asta s-a vehiculat sinuciderea, dar se putea foarte bine sa i se fi terminat pastilele (evident, lua pastile pt inima) si sa fi murit din cauza bolii. probabil o sa fie o autopsie ceva si o sa aflam concret, desi e cam mare coincidenta ca a murit de ziua ei si cica a lasat si un sms de adio sotului. in orice caz, sa-i fie tarana usoara.

Eu am auzit ca au gasit un fel de insecticid sau ceva toxic intr-o sticla langa ea. o multime de ipoteze vor aparea de acum incolo, pana la urma nu stiu daca se vor finaliza cumva si poate asa ar fi mai bine: sa ne amintim de ea asa cum o stim cu totii - vesela, plina de viata, frumoasa - si sa nu o vedem de acum inainte ca o mama denaturata sau o sinucigasa.

Link to comment

Eu am auzit ca au gasit un fel de insecticid sau ceva toxic intr-o sticla langa ea. o multime de ipoteze vor aparea de acum incolo, pana la urma nu stiu daca se vor finaliza cumva si poate asa ar fi mai bine: sa ne amintim de ea asa cum o stim cu totii - vesela, plina de viata, frumoasa - si sa nu o vedem de acum inainte ca o mama denaturata sau o sinucigasa.

Da, a fost gasita o sticla cu un anumit pesticid extrem de toxic pe care chiar ea il ceruse unei prietene.Se pare ca in ziua precedenta deja se purta ciudat,era abatuta(la repetitii) si ca a fost gasit un mesaj de adio pe telefonul ei...mesaj scris seara...si gasit dupa ce ea deja murise.Din datele pe care le are mass-media in momentul de fata intr-adevar ea a ingerat acea substanta voluntar. In concluzie a fost sinucidere, iar motivele sunt inca necunoscute. Trecuse prin mai multe "traume" care ar fi putut sa o destabilizeze emotional, dar la finalul vietii toate visele pareau ca i se implinesc(copilul,faptul ca se mutase la casa,casnicia fericita,etc).

" In mesajul de adio artista a scris ca stie ca este iubita, dar nu se mai simte frumoasa.

Miercuri dimineata, in jurul orei 6:30, sotul artistei Mircea Petru a anuntat serviciul de urgenta spunand ca Madalinei Petru i s-a facut rau, in locuinta lor din localitatea Otopeni.

Madalina Manole a fost gasita cazuta pe holul de langa baie, intr-o balta de sange, cu capul spart, au declarat surse judiciare pentru Mediafax. Langa ea s-a gasit un bidon cu o substanta chimica, pe hol mirosind puternic a aceasta substanta.

In urma cu trei saptamani Madalina Manole ar fi avut o tentativa de sinucidere, cu ibuprofen si paracetamol."- Sursa: ProTv

"Îmi cer scuze fa?? de to?i cei pe care îi r?nesc ?i care ?tiu c? m? iubesc foarte mult. Îmi cer scuze de la Puiu (so?ul n.r.)... îmi pare r?u, dar nu m? mai suport fizic. Cei din jurul meu nu au nicio vin?. ...Îmi cer scuze ?i de la copilul meu, Petru, îngera?ul vie?ii mele, pe care îl iubesc foarte mult", a?a sun? SMS-ul pe care M?d?lina Manole l-a l?sat în telefonul s?u înainte de a muri, potrivit Adevarul.

Desigur vor exista speculatitii peste speculatii. Pacat...Dumnezeu s-o ierte.

Link to comment
Guest cheguevara12

Când v-am rugat s?-i ocrotim,

Când v-am rugat a nu-i uita,

N-a?i auzit ?i mi-a?i r?spuns

C?-i o problem? foarte grea.

?i-am fost ridicol st?ruind

?i-am încercat s? v? mai spun

?i noi m-a?i învinov??it

?i m-a?i considerat nebun.

?i eu v-am zis c? nu e timp,

C? suntem ni?te pasageri,

?i voi a?i construit minciuni,

Mai multe ast?zi decât ieri.

?i-acum de ce v? bucura?i

De arta celor ce-au murit,

Când voi i-a?i condamnat pe ei

La trai pe muchie de cu?it?

O locuin?? v-am cerut,

S-o d?m arti?tilor pribegi,

?i jaful vostru mi-a r?spuns

Cu literele unei legi.

Acum, e gata casa lor

?i v-a?i putea ?i voi mândri

C? da?i o cas? celor mor?i,

De?i ei v-au cerut-o, vii.

Târziu r?spuns ?i ipocrit,

Arti?tii au ajuns p?mânt,

E gata casa vie?ii lor,

Dar locatarii nu mai sunt.

Asa suna poezia "Tarziu" scrisa in anul 1994 de Adrian Paunescu . Ma doare ca in zilele noastre , non-valorile se bucura de mai multa atentie si publicitate decat persoanele cu adevarat importante si care si-au lasat amprenta in sufletele noastre . Trist este ca televiziunile si ziarele continua sa scoata in evidenta toate persoanele aparute peste noapte ca fiind vedete .

Avem o multime de valori pe care nu stim sa le pretuim . Trist va fi momentul acela cand vom ramane doar cu amintirea lor .

Odihnestete in pace Madalina !

Link to comment
Guest *Juan*

O mare cantareata , o stea a muzicii romanesti, o femeie cumsecade si iubitoare, care a cedat la momentul nepotrivit, cand trebuia sa-si creasca si sa-si educe copilul...Pacat...Dumnezeu sa o odihneasca in pace. RIP

Link to comment

Bai baieti, daca s-a sinucis nu o sa o odihneasca Dumnezeu nici dupa judecata de apoi, terminati cu replicile astea. Daca tot ziceti de dumnezeu, intelegeti ca ea se duce in Iad si cu asta basta.

E alegerea ei, copilul ala n-o sa aiba lipsuri si nu o sa fie mare problema. Nu e lumea ca-n filme, sa fim seriosi.

E trist, am vazut pe toti peretii scris despre moartea ei. Au sarit toti mari fani dupa ce s-a omorat dar cati i-ati cumparat albumurile? Asta e unul din motivele depresiei ei btw.

Link to comment

Vinovati sunt sotul ei si apropiatii ei!

Ea a facut o depresie dupa despartirea de fostul sot (Serban Georgescu).

Aceasta depresie nu a fost tratata...si s`a ajuns aici.

Nu avem dreptul s`o judecam, nu stim ce`a fost in sufletul ei, cum era casnicia ei (din cate am inteles, nu era roz ).

Ascultati melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=cdFf1czjcFw si o sa intelegeti ce era in sufletul ei si cat de mult suferea dupa fostul sot...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...