Jump to content
LeNoR

Madalina Manole a murit !

Recommended Posts

Cantareata Madalina Manole a fost gasita moarta in aceasta dimineata in locuinta ei din Otopeni. Astazi, cantareata ar fi implinit 43 de ani. Cauza decesului este o supradoza de medicamente, motiv pentru care ipoteza sinuciderii este cea mai probabila.

UPDATE: Potrivit anchetatorilor, Madalina Manole a fost gasita cazuta in holul locuintei din Otopeni de catre sotul ei. Potrivit sotului acesteia, cei doi s-au culcat in jurul orei 1.00.

STIREA INITIALA: Decesul Madalinei Manole a fost constatat dupa ce sotul cantaretei a apelat, la ora 6.30, serviciul de urgenta 112.

Deocamdata, autoritatile sunt de parere ca Madalina Manole s-a sinucis, prin supradoza de medicamente.

Artista se confrunta cu probleme de sanatate, ceea ce ar putea fi motivul principal al deciziei ei de a-si pune capat zilelor.

In urma cu cateva luni, ea a fost internata in spital din cauza unor afectiuni ale inimii.

Madalina Manole era casatorita cu inginerul Mircea Petru si era mama unui baietel.

Azi, cantareata ar fi implinit 43 de ani.

sursa apropo.ro

Link to comment

Da,din discutiile auzite acum la TV se dovedeste ca intr-adevar este vorba despre un suicid,unul dintre motive fiind ca mai multe case de discuri i-ar fi refuzat promovarea ultimului album.Ceea ce este surprinzator se regaseste in declaratia de ieri de pe blogul sau :"m-am recompus sufleteste si merg mai departe pretuind tot ce am primit si primesc de la viata".Pacat ca a ales aceasta cale,in viziunea mea existand mult mai multe cai de a trece peste problemele vietii,de a trai decent.Fenomenul oarecum se repeta precum si la L.Stoica,Michael Jackson,etc. cand lumea va aprecia mult mai mult munca acestor artisti,ascultand muzica lor mult mai mult dupa trecerea lor in nefiinta decat cand au fost printre noi.Sunt la fel de sigur ca nici 1% dintre cei care posteaza aici in ultimul an nu au ascultat nici macar o melodie a Madalinei Manole.Pacat ca adevaratii artisti ai Romaniei se imputineaza,pe scena urcand numai non-valori.Din respect pentru Madalina Manole nu am sa o critic pentru un asemenea precedent,insa ce pot sfatui pe toata lumea este sa nu apeleze la asemenea acte indiferent de ce le rezerva viata.Dumnezeu s-o ierte!

Link to comment

Daca s-a sinucis, nu cred ca a facut-o degeaba. Era faimoasa, avea bani, sot, copil, nu cred ca ar fi facut asta din motive neinsemnate. Parerea mea este ca fie suferea de vreo boala incurabila (si nu a vrut sa afle nimeni asta, poate doar familia ei), fie avea probleme pshihice sau o depresie foarte puternica. Ati observat ca toate cantecele ei erau triste? :huh:

Link to comment

Daca s-a sinucis cu 2 copi,e pacat,dumnezeu s-o odiheasca in pace.

Ermm:

Madalina Manole era casatorita cu inginerul Mircea Petru si era mama unui baietel.

Sunt 2 daca il consideram si pe sotul ei "copil."

Hmm, nu se sinucid saracii pe care ii apasa problemele zilnic si se sinucid cei care (aparent) nu au nicio grija.

Link to comment

Se spune ca suferea de depresie postnatala. Ciudat ca inca nu a scapat de aceasta depresie. Totusi, a trecut atata timp de cand a nascut. Poate ca dupa ce a nascut nu a avut un mediu tocmai favorabil, linistit, pentru a scapa de depresie si a fost agravata de catre alte necazuri.

Link to comment

suferea de o boala destul de grava la inima din cate stiu, s-ar putea sa fi fost din cauza asta. din ce am inteles a fost gasit un flacon de pastile gol si de asta s-a vehiculat sinuciderea, dar se putea foarte bine sa i se fi terminat pastilele (evident, lua pastile pt inima) si sa fi murit din cauza bolii. probabil o sa fie o autopsie ceva si o sa aflam concret, desi e cam mare coincidenta ca a murit de ziua ei si cica a lasat si un sms de adio sotului. in orice caz, sa-i fie tarana usoara.

Link to comment

suferea de o boala destul de grava la inima din cate stiu, s-ar putea sa fi fost din cauza asta. din ce am inteles a fost gasit un flacon de pastile gol si de asta s-a vehiculat sinuciderea, dar se putea foarte bine sa i se fi terminat pastilele (evident, lua pastile pt inima) si sa fi murit din cauza bolii. probabil o sa fie o autopsie ceva si o sa aflam concret, desi e cam mare coincidenta ca a murit de ziua ei si cica a lasat si un sms de adio sotului. in orice caz, sa-i fie tarana usoara.

s-a sinucis sigur... am inteles ca si acum ceva timp a mai avut o tentativa de a se sinucide... dar cine stie poate si atunci i s-au terminat pastilele.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...