Jump to content
i sin

ProSport, primul ziar 3D din România !

Recommended Posts

prosport-3d.jpg?width=610

ProSport va deveni joi primul ziar din România tip?rit 3D. Cititorii vor primi gratuit ochelari 3D.

ProSport intr? în familia select? ?i selectiv? a ziarelor inovatoare din întreaga lume cu o premier? pentru România. ProSport va fi primul ziar românesc tip?rit 3D ?i primul cotidian sportiv din Europa care va beneficia de aceast? tehnologie.

În 1997, pe 2 iulie, ProSport edita primul num?r, fiind atunci primul ziar color din România. Anul acesta, pe 1 iulie, cu o zi înaintea anivers?rii a 13 ani de existen??, ProSport va deveni primul ziar 3D din România. Ce înseamn? asta? Joi, împreun? cu ziarul, ve?i primi gratuit o pereche de ochelari speciali, cu o lentil? ro?ie ?i una albastr?. Fotografiile, machetele publicitare ?i chiar unele por?iuni din texte vor fi prelucrate de ProSport, astfel încât experien?a citirii ziarului va fi complet diferit?. Totul va primi o a treia dimensiune, va beneficia de profunzime. Mai mult, dac? p?stra?i ochelarii, pute?i vedea orice alte imagini 3D care folosesc aceast? tehnologie, iar ProSport va publica regulat pagini speciale în acest format.

Un asemenea demers este imposibil de realizat peste noapte. Publimedia, editorul ProSport, lucreaz? de câteva luni la acest proiect. Pân? acum, dou? ziare din Europa au mai realizat a?a ceva: tabloidul britanic The Sun ?i cotidianul belgian La Derniere Heure. La acestea se adaug? un ziar din China. Iar de joi, ProSport va fi primul ziar din România tip?rit în tehnologie 3D.

Sursa : http://www.prosport.ro/sport-life/special/prosport-primul-ziar-3d-din-romania-joi-1-iulie-6457338

Link to comment

DAH...si eu ma duc sa il cumpar tot pentru ochelari ..si sincer si din curiozitatea de a citi un ziar in 3d :)) ...acum intrebarea bomba ..dupa toata faza ..am vazut ca pe torente sunt filme 3d ..pentru a le viziona in 3d nu imi trebuie decat ochelarii ??? sau si vreun monitor de'al viitorului pe care nu o sa il am niciodata ..?:))

Link to comment

DAH...si eu ma duc sa il cumpar tot pentru ochelari ..si sincer si din curiozitatea de a citi un ziar in 3d :)) ...acum intrebarea bomba ..dupa toata faza ..am vazut ca pe torente sunt filme 3d ..pentru a le viziona in 3d nu imi trebuie decat ochelarii ??? sau si vreun monitor de'al viitorului pe care nu o sa il am niciodata ..?:))

Nu exista filme 3D acasa - la modul serios. Exista cateva DVD-uri care se pot viziona cu ochelari cu lentile colorate in 2 culori diferite, dar efectul nu este la fel ca cel de la un cinema. Nu zic ca nu se vede nimic daca te uiti la un film 3d acasa, cu un monitor obisnuit, dar nu vezi nici pe jumatate din ceea ce ai putea sa vezi la un cinema. In cel mai rau caz poti sa te alegi si cu dureri de cap.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...