Jump to content
Guest dnd, la munte cu doua minore

Obiecte enervante din casa ta

Recommended Posts

Guest dnd, la munte cu doua minore

titlul spune tot.. incep eu. ati putea sa puneti si poze daca vreti/puteti

obiectul enervant din casa mea: o scara, care imi ocupa locul in camera...

http://img689.imageshack.us/i/sa403374.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Am geam la usa de la WC, wtf, cine dracu pune geam la usa de la WC? Si e un geam normal, nu e dintr-ala care nu poti vedea. Fostii propietari nu prea stiau ce-i aia intimitate.

Ah, canapeaua unde dorm, e data dracu, nu mai are "pernele" alea ca s-au indesat in jos, dorm pe scanduri, la propiu!! Bine ca mi-am pus o plapuma gen saltea, e mai pufos acuma. :D

Ma mai enerveaza o veioza, e degeaba, n-o foloseste nimeni, si de fiecare data cand fac curatenie, trebuie saracuta s-o sterg si pe ea de praf. Geez.

Link to comment
Share on other sites

Masa din bucatarie,mereu cand ma duc sa beau apa pe intuneric am 'norocu' sa ma bag in ea si intrerupatoru' (parca asa ii zicea..=) ) de la baie,greu il nimeresc noaptea.

Edited by Ioana
Link to comment
Share on other sites

Maica-mea, poza nu pot sa pun.

Am geam la usa de la WC, wtf, cine dracu pune geam la usa de la WC? Si e un geam normal, nu e dintr-ala care nu poti vedea. Fostii propietari nu prea stiau ce-i aia intimitate.

Ah, canapeaua unde dorm, e data dracu, nu mai are "pernele" alea ca s-au indesat in jos, dorm pe scanduri, la propiu!! Bine ca mi-am pus o plapuma gen saltea, e mai pufos acuma. :D

Ma mai enerveaza o veioza, e degeaba, n-o foloseste nimeni, si de fiecare data cand fac curatenie, trebuie saracuta s-o sterg si pe ea de praf. Geez.

=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) fac spume de cat am ras

Link to comment
Share on other sites

Am o priza care am impresia ca se uita urat la mine <_< -> Click

Patul din cj mi-e cam dezaxat, toate placile is inclinate...

Cele 20 de stelute fluorescente de pe tavan pe care trebuie sa le suport in fiecare noapte si pe care nu am voie sa le dau jos e apartamentu lui sor-mea.

Link to comment
Share on other sites

Am ajuns la o colectie semnificativa de pahare adune de ici-colo si is cam enervante cand vine randul sa sterg praful, ma enerveaza sa le tot iau jos, desi imi si plac cu alte ocazii: 8 pahare de Coca-Cola, 6 pahare Heineken, 1 pahar Frutia, 4 pahare Stela Artois, 2 pahare Peroni, 2 pahare Carlsberg, chiar e enervant sa tot le muti, imi plac rafturile care sunt goale, sau eventual cu o singura prostie pe ele, insa romanul e strangaret si zice poate-poate mi le mai trebuiesc, eventual pentru ceva chef sau eveniment, desi sunt 95% ca nu se va intampla asa ceva.

In afara de astea ma mai enerveaza si ambalajele produselor la care trebuie sa pastrezi cutia pentru garantie, toate astea le tin pe dulap, asa ca arata ca un depozit, cutie de la: laptop, xbox, gps,incarcator de gps, amplificator de masina, mouse, telefon de la cosmote, telefon de la orange, de la Angel Eyes, de la Xenoane, is o serie de cutii care umple locul degeaba, arata ca naiba pe dulap si la fel imi da dureri de cap cand vine vorba de sters praful x(

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdaneL^

vad ca nu sunt singurul care e enervat de familie.eu mi-as arunca toti membrii familiei pe geam.

lol :coffee:

n-am nimic enervant,daca as avea ceva obiect sau altceva l-as arunca de la 4

Link to comment
Share on other sites

Desi inainte era un pat imens (lung) si imi era si frica sa dorm in el acum numai am loc pentru ca am crescut , imi vine sa-l zbor uneori. Nu sufar tv-ul la mine in camera , de aceea l-am si expulzat (pentru ca nu e bun la nimic). Nu sufar scaunele din bucatarie pentru ca tata are 120 de kg + si le-a rupt pe toate si da vina pe noi care suntem sub 70 de kg =))). Nu sufar canapeaua din sufragerie ca-i prea mica. Nu sufar mobila veche , o detest. Nu sufar sitele de la geamuri pentru ca iarna trebuie sa le dau jos si ce-i care le-au pus au lasat un spatiu prin care intra tantari. Si mai sunt :D

Link to comment
Share on other sites

Daca e sa iau toata casa ar fi o lista de 3 pagini cu obiecte urate sau care is chiar degeaba, eu am incercat sa ma rezum doar la camera mea, oricum asta arata cel mai bine, l-am pus la punct de la a-z, din bucatarie, cealalta camera, baie as da afaa 1000 de lucruri. Btw, cand va saturati de camera voastra, mutati si voi obiectele de ici-colo, da totusi un oarecare improspatare camerei :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...