Jump to content
Guest stefteo21

Paula Seling si Ovi s-au clasat pe locul al 3-lea la Eurovision 2010!

Recommended Posts

Germania a luat primul loc de tipa aia care pe scena statea de parca mai avea putin si facea pe ea.Am inteles ca avea 17 ani, nu? Concurs dominat de politica si foste aliante de razboi.

Nu-mi vine sa cred insa ca am luat o singura data 12 puncte si totusi am ajuns pe 3, cand danezii au luat de vreo 4-5 ori 12 puncte. Felicitari Paula si Ovi, nu credeam ca o sa egalam asa repede performanta Luminitei. Acum ideea e sa nu scadem.

Serbia nu-mi dau seama ce a cautat in finala, Moldova merita in primii 10 si Turcia probabil sa castige.

btw: Israel de ce a fost in concurs?

Link to comment

Mie imi place melodia Germaniei...Turcia nu mi-a placut deloc, Romania mergea pe locul 2, Moldova 3 :)

Nu ti'a placut Turcia? :violent:

Ma asteptam sa luam si noi ceva puncte de la bulgari ca vorba aia, le populam plajele in fiecare vara...

Link to comment

Apropo, de unde se pot descarca melodiile astea ?

De unde se pot descarca melodiile in format Audio ???

Le poti asculta linistit pe YouTube. Pentru tutoriale de descarcare vezi la sectiunea de Ghiduri si Tutoriale.

Nu m-am uitat la Eurovision (o singura data m-am uitat, anul trecut) asa ca nu pot sa spun decat ca ii felicit pe romani ca au reusit sa ajunga pe podium. Partea proasta e ca nu vad prea devreme locul 1 ocupat de romani.

Link to comment

Mi-au placut in ordinea asta:

1. Germania

2. Moldova

3. Franta

4. Azerbaijan

5. Belgia

6. Turcia

7. Albania

8. Romania

9. Belarus

10. Serbia

Oricum se stie ca in mare parte Eurovisionul se castiga pe prietenie dar de data asta sunt de acord cu locul 1, nu numai ca mi-a placut mie dar a meritat. Piesa a fost buna.

Sunt, in schimb, foarte dezamagit de rezultatul Moldovei care merita un loc in primele 3. Criminala partea cu saxofonul.

Melodia Romaniei nu prea mi-a placut ....... nici in acest an.

Inceputul e bun pana sa bubuie (sec. 10). Vocea Paulei Seling e incredibila dar nu mi-a placut deloc tranzitia dintre fazele melodiei. Parca se cantau 3 melodii in acelasi timp din care una cu o voce masculina care era de rahat.

Singurele melodii pe care le voi avea in calculator sunt cele ale Germaniei, Moldovei si Frantei.

Link to comment

Lena a scos anul asta primul ei HIT si a si castigat Eurovision, clar

Si daca e asa ce? Te pomenesti ca doar experienta te face un interpret bun?

Germania nu poate fi acuzata de favoritism pentru ca aproape de fiecare data a ocupat pozitii destul de slabe.

Ei promoveaza un fel de muzica pe care eu o ador si e adorata la nivel mondial de asemenea (lucru dovedit de chart-uri). Singurul lucru ce nu arata asta e lipsa impresarilor buni, nu toata lumea are loc pe "marea scena".

Ce nu inteleg eu e urmatorul lucru: condamnati favoritismele dar apoi spuneti ca tara X sau Y a fost rea ca nu a dat vot pentru Romania (criteriul cerut pentru voturi fiind intaietatea la favoritism).

Melodiile pot fi downloadate foarte usor de pe un site (iti creaza un link de download de pe youtube).

Link to comment

Chiar mi-a placut super mult Germania,decat Turcia :-j. Dar,gusturile nu se discuta. Germania a avut si acel wow thing,versuri englezesti cu accentul ... really really weird. Romania a fost la egalitate cu Germania,dar au intervenit si alti factori. Oricum,decat sa luam primul loc si sa nu avem bani sa organizam si sa isi strice aia masinile in gropile noastre,mai bine luam locul 3 .

Link to comment

Si daca e asa ce? Te pomenesti ca doar experienta te face un interpret bun?

Din cate stiu eu asa gandeai mai pana la reply-ul asta. :) Dar ai mentionat "doar", deci nu ala ar fi singurul factor.

Felicitari, felicitari, desi o spun si-aici, nu meritam locul asta. Au fost altii mult mai buni, dar noroc cu moldovenii si capsunarii. :D

SPER!! doar ca la anul nu ne vom mai trimite domnisoare doar ca sa dea bine la public. Nu sunt misogin, eu inteleg ca tre' sa arate si bine, dar nu sa ne bazam pe asta.

Link to comment
Guest dnd, la munte cu doua minore

superba melodia germaniei ?! DOAMNEEEEEEEEEEE... melodiile islandei/irlandei au fost de 20 de ori (pe putin) mai bune decat ale germaniei. sunteti ca iepurii, ca spune unu ca morcovul ala e bun si toti credeti asta..

prea multa publicitate i s-a facut germaniei. lena aia nici nu are voce, daca o punea cineva sa cante o nota inalta se ineca pe scena. iar cine are ureche muzicala isi da seama ca nici notele pe care le-a cantat nu le-a cantat f bine ...

Link to comment

Chiar mi-a placut super mult Germania,decat Turcia :-j. Dar,gusturile nu se discuta. Germania a avut si acel wow thing,versuri englezesti cu accentul ... really really weird. Romania a fost la egalitate cu Germania,dar au intervenit si alti factori. Oricum,decat sa luam primul loc si sa nu avem bani sa organizam si sa isi strice aia masinile in gropile noastre,mai bine luam locul 3 .

bani de organizare? :)) totul ar fi rezolvat de faptul ca suntem in uniunea europeana

Link to comment

Paula Seling si Ovi au avut o prestatie excelenta la Eurovision 2010 si s-au clasat pe locul 3, facandu-ne mandri si fericiti!

In finala de la Eurovision 2010 au intrat 25 de tari, in urmatoarea ordine: Azerbaijan, Spania, Norvegia, Moldova, Cipru, Bosnia&Herzegovina, Belgia, Serbia, Belarus, Irlanda, Grecia, UK, Georgia, Turcia, Albania, Islanda, Ucraina, Franta, Romania, Rusia, Armenia, Germania, Portugalia, Israel si Danemarca.

Paula Seling si Ovi au avut o prestatie de nota 10! Au demonstrat ca adevaratele talente sunt rasplatite si iata-i pe un onorabil loc 3 la Oslo, in finala Eurovision 2010. Este cea mai buna performanta obtinuta de Romania, dupa cea din 2005 a Luminitei Anghel & Sistem cu piesa "Let Me Try", de la Kiev.

Romania a primit cele mai multe puncte de la Moldova (12), Portugalia (10), Spania (10), Norvegia (10), Suedia (10), Irlanda (7), Slovenia (7), Azerbaijan (7), Danemarca (8), Cipru (8), UK (8) si Israel (8)!

Germania a castigat concursul cu piesa "Satellite" a cantaretei de 19 ani, Lena Meyer-Landrut! Deci, in 2011 avem Eurovision in Germania!

Surrrrrsa

Superba melodia Germaniei !!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS: Ce cauta Israel in concursul asta ?

asta ar fi si intrb mea ce cauta israel :)) oricum parca si intr`o competitie de fotbal nu stiu care desi e europeana participa si alte tari din afara..

o curozitate am deoarece am vazut de pe la mijloc ..am observat ca moldova nea dat 12 puncte :tiphat: noi cui am dat punctele? :)

1)piesa germaniei mi se pare groaznica si nu avea ce cauta in primele 5 =))

2)turcia destul de ok piesa isi merita locul

3)romania..o piesa comerciala care te misca putin din loc..destul de ok :)

am vazut/ascultat si prestatia moldovei foarte ok felicitarile mele :D

Link to comment

ce e cu porcaria aia de melodia de la germania?! ar fi frumos sa nu se mai stie ce tara reprezinta interpretul respectiv.. de exemplu tipa aia din georgia a avut un cantec si o prezentare scenica mult mai impresionanta fata de tipa din germania.

mie mi-au placut asa: moldova, romania, belgia, belarus, turcia, bosnia, georgia, franta;

Totusi, melodia turcilor a fost ok, dar nu ceva splendid; melodia Serbiei mi s-a parut cea mai oribila!

si melodia danemarcei mi s-a parut ok, dar cam seamana cu o melodie de la the police..

Link to comment

Cat timp se dau pcte pe fratie si politica nu o sa avem aproape nici o sansa sa castigam :D , doar daca am avea o melodie super buna din toate punctele de vedere :) .

Ex: 25. United Kingdom #-o

22. Moldova( mi sa parut o melodie buna dar asta e :) )

11. Rusia ( nici macar nu aveau ce sa caute in finala :)) )

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...