Jump to content
Guest stefteo21

Paula Seling si Ovi s-au clasat pe locul al 3-lea la Eurovision 2010!

Recommended Posts

Guest stefteo21

Paula Seling si Ovi au avut o prestatie excelenta la Eurovision 2010 si s-au clasat pe locul 3, facandu-ne mandri si fericiti!

In finala de la Eurovision 2010 au intrat 25 de tari, in urmatoarea ordine: Azerbaijan, Spania, Norvegia, Moldova, Cipru, Bosnia&Herzegovina, Belgia, Serbia, Belarus, Irlanda, Grecia, UK, Georgia, Turcia, Albania, Islanda, Ucraina, Franta, Romania, Rusia, Armenia, Germania, Portugalia, Israel si Danemarca.

Paula Seling si Ovi au avut o prestatie de nota 10! Au demonstrat ca adevaratele talente sunt rasplatite si iata-i pe un onorabil loc 3 la Oslo, in finala Eurovision 2010. Este cea mai buna performanta obtinuta de Romania, dupa cea din 2005 a Luminitei Anghel & Sistem cu piesa "Let Me Try", de la Kiev.

Romania a primit cele mai multe puncte de la Moldova (12), Portugalia (10), Spania (10), Norvegia (10), Suedia (10), Irlanda (7), Slovenia (7), Azerbaijan (7), Danemarca (8), Cipru (8), UK (8) si Israel (8)!

Germania a castigat concursul cu piesa "Satellite" a cantaretei de 19 ani, Lena Meyer-Landrut! Deci, in 2011 avem Eurovision in Germania!

Surrrrrsa

Superba melodia Germaniei !!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS: Ce cauta Israel in concursul asta ?

Link to comment
Guest stefteo21

Felicitari, un loc bine meritat si foarte bun.

Pacat ca nu am reusit sa luam locul 1 dar si locul 3 este foarte bun.

N-am fi avut ce face cu locul 1... sincer ar fi fost trist sa luam locul 1 fiindca atunci sa vezi scaderi salariale cu 80% ca sa fie bani pentru organizare :)) :D Bravo Paula si Ovi.

Link to comment

Cum sa spui ca melodia Germaniei este de primul loc?

Daca ne gandim cat au muncit ceilalti artisti si daca le comparam vocea, Germania merita locul 25

Dupa mine cele mai bune melodii au fost: Azerbaijan , Belgia, Israel, Ukraina, Romania

Link to comment

Ma doare capul cand vad ce se scrie aici.

INDIE POP o sa fie mereu un gen placut si foarte bine aranjat dpdv muzical. De asta a si castigat. A fost favorita mea la Eurovision.

Pun pariu ca si Lily Allen canta nasol din punctul vostru de vedere 8-|.

Romania a fost ok dar... ma enerveaza ca se fac mai mult melodii dance kitsch.

Ce mi se pare ciudat e faptul ca melodia Suediei nu a intrat in finala. Suedezii au avut o melodie de n ori mai buna decat a lesbienei care a castigat cu ceva timp in urma.

LE: Cat despre rock... bai, nene, imi place si mie rock-ul dar Turcia nu a avut melodie frumoasa. Ok, va place rock-ul dar nici sa va placa melodia de dragul de a place.

Link to comment

Mie mi-a placut Turcia,Franta si Azerbaijan...Germania nu merita locul 1,mai degraba Turcia.

A fost mai frumos sa ma uit live pe net decat pe TVR 1 sa ma uit la ai nostrii romani cum comenteaza evenimentul :-j...A fost o atmosfera frumoasa acolo mai ales ca erau multi romani acolo si ziceau Hai Romaniaaaaa :)).

Link to comment

cred ca sunt singurul, dar nu imi place piesa Romaniei :lol: oricum, bravo lor pentru un loc foarte bun

sa stii ca nu esti singurul.. cand am auzit-o reactia mea a fost "wtf iz dis..? :blink: "

noh.. nu degeaba ii zice muzica usoara.. da asta parca e prea usoara..

Link to comment

nu prea mi-a placut piesa romaniei dar oricum felicitari si sa nu uitam sa ii adresam multumiri domnului Presedinte Traian Basescu pentru politicile externe ale romaniei care ne-au ajutat sa ne clasam pe locul 3.

Felicitar Germania , a cantat super pustoaica.

Link to comment

cred ca sunt singurul, dar nu imi place piesa Romaniei :lol: oricum, bravo lor pentru un loc foarte bun

nici mie nu mi-a placut,intentionat nu am ascultat melodie pe youtube sa vad cum este(nu o stiam) deoarece vroiam sa o aud acolo...a fost o dezamagire pentru mine dar ma bucur ca s-a clasat pe locul 3.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...