Jump to content
THuG-Radu

Fuck Buddies.

Recommended Posts

fetelor, voi vorbiti impreuna dar va intelegeti separat.

Acest tip de relatie este tot mai des intalnit. Arianne, din punctul meu de vedere ai aproximat bine, poate proportiile sunt chiar mai mari.

Din cate vad eu. nu prea mai exista mironosite... ci doar cele care vor sa para asa.

Link to comment
Share on other sites

deci experienta ta iti spune ca 80% dintre femei se gandesc sa incerce si cu alte femei, dintre care 50% o si fac? nu ti se pare nimic exagerat?

Nu e nimic exagerat in ce a spus ea. Mai citeste si tu una alta despre specia asta care te scarbeste atat de mult, dar totusi faci parte din ea :)... FEMEILE. Aproape toate avem o particica gay in noi. Daca tu nu concepi ceva asta nu inseamna ca e perfect valabil pentru toti. De multe ori te-am vazut ca o dai in absurd. Apropo, daca te scarbesc asa de mult femeile, ma intreb oare daca sti sa FI UNA :). Eh...

Apopo, cui i s-a intamplat sa se indragpsteasca de FB-ul lui? Sau invers? :))

Link to comment
Share on other sites

Mie mi s-a întâmplat şi nu e ceva cu care mă mândresc. Începusem să simt ceva pentru el, nu pot să spun că am ajuns chiar la dragoste, aşa că am decis să întrerup relaţia, de orice fel ajunsese să devină. Nu eram pregătită pentru ceva emoţional.

Link to comment
Share on other sites

Începusem să simt ceva pentru el, nu pot să spun că am ajuns chiar la dragoste, aşa că am decis să întrerup relaţia, de orice fel ajunsese să devină. Nu eram pregătită pentru ceva emoţional.

Vrand nevrand, la un moment dat(dupa vreo 3-4 luni) ajungi sa simti ceva mai sentimental, nu neaparat dragoste, dar un sentiment de atasare la acea persoana. Eu asa am ajuns cu fosta mea colega dupa 1 an de distractie fara obligatii, dupa care ea si-a gasit partenerul sau de viata :)

Citisem tot pe aici pe undeva, nu mai ştiu pe unde, un topic cu un poll referitor la prietenie. Întrebarea era dacă este posibilă o prietenie între un băiat şi o fată fără implicaţii sentimentale. Sunt de părere că da, dar dacă intervine şi sexul în problemă schimbă diametral opus rezultatul ecuaţiei.

Este posibila prietenia intre un baiat si o fata, si chiar una adevarata. Cand zic prietenie adevarata, ma refer la o prietenie bazata in primul rand pe respect reciproc si nu pe bani, toale, distractie, etc.(cum sunt marea majoritate a prieteniilor intre baieti sau intre fete).

Poate exista o prietenie, dar nu pe termen lung, si nu fara sentimente. Un baiat si o fata niciodata nu o sa reuseasca sa aibe o prietenie de lunga durata din 2 motive:

- Intervine iubitul/iubita unuia dintre cei doi

- Se indragostesc unul de celalalt(care strica toata relatia de prietenie)

Asta ca o paranteza mare :) .

Link to comment
Share on other sites

Da, ceva în genul ăsta.

Citisem tot pe aici pe undeva, nu mai ştiu pe unde, un topic cu un poll referitor la prietenie. Întrebarea era dacă este posibilă o prietenie între un băiat şi o fată fără implicaţii sentimentale. Sunt de părere că da, dar dacă intervine şi sexul în problemă schimbă diametral opus rezultatul ecuaţiei.

Link to comment
Share on other sites

Femeile nu sunt capabile de 'sex fara obligatii'.

Si chiar daca eroinele sectiunii vor declara ca ele practica acest fuck buddies cu lejeritate ca pe orele regulamentare de fitness, raman la ideea ca femeile vor cauta mereu si altceva la un barbat decat 'sex chior'.

Pacat ca multe, foarte multe dintre ele, nu sesizeaza acest gen de superioritate :).

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...