Jump to content
Guest mada_madalin5

Ce va fi 21.12.2012 ?

Recommended Posts

Guest mada_madalin5

De cand au fost descoperite vestigii ale civilizatiei Mayase, inclusiv calendarul acestui popor, oamenii au inceput sa se intrebe de ce ultima data din acesta este 22 decembrie 2012.

Insa aceasta intrebare a devenit din ce in ce mai des pusa cu cat 2012 era mai aproape si acum, cum 4 ani inainte, a devenit o "problema existentiala".

Diverse fenomene si schimbari ale sistemului nostru solar au pus pe ganduri oamenii de stiinta. De exemplu, faptul ca Luna isi fabrica atmosfera proprie, una alcatuita din compusi ai sodiului, care acum se intinde pe o suprafata de 6.000 kmp.

Si atmosfera lui Marte creste rapid si se crede ca ar fi dus la defectarea lui Mars Observer, in 1997. Atmosfera Terrei este si ea in schimbare, in straturile superioare formandu-se un nou gaz, care nu exista pana acum, iar activitatea vulcanica a crescut de 5 ori din 1875 incoace. Campul magnetic al Soarelui a crescut cu 230% din 1901 incoace.

Voi ce ziceti aceste lucruri ma sperie putin dar in subconstient parca sunt sigur ca nu se va intampla asa ceva , cel putin nu asa devreme . Tinand cont ca terra nu este o planeta batrana .

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

Cred ca a mai fost un topic pe tema asta, daca bine tin eu minte. Anyway, maiasii (sau cum s-o mai scrie) aia care sunt cu mult mai inapoiati decat noi, ne zic ei ca in 21.12.2012 (nu vi se pare o legatura ciudata intre cifre?) va fi sfarsitul lumii. Duca-se invartindu-se.

Problema nu este doar cu maiasii , ci si cu incalzicea globala si cu magma din interiorul pamantului si ... nu stiu eu prea multe da totusi , daca era o chestie doar cu mayasii era asa ceva mitic si nimic mai mult dar , daca si oameni de stinta admit ca e o sansa sa se intampla asta ... Eu zic ca e ceva . Parerea mea .

Link to comment
Share on other sites

Eu stiam de 12.12.12. Asa s-auzea si cu 06.06.06...UNLEASH OF HELL, vorba unuia, poate are lag.

ps: fara suparare, mai sunt 2-3 topicuri pe aceeasi tema. :P

E 21.12.2012. :D

Cred ca a mai fost un topic pe tema asta, daca bine tin eu minte. Anyway, maiasii (sau cum s-o mai scrie) aia care sunt cu mult mai inapoiati decat noi, ne zic ei ca in 21.12.2012 (nu vi se pare o legatura ciudata intre cifre?) va fi sfarsitul lumii. Duca-se invartindu-se.

Au mai fost peste 5 topicuri. Mayasii nu au prezis sfarsitul lumii, prostimea a interpretat gresit si vestea s-a imprastiat ca ciuma.

Problema nu este doar cu maiasii , ci si cu incalzicea globala si cu magma din interiorul pamantului si ... nu stiu eu prea multe da totusi , daca era o chestie doar cu mayasii era asa ceva mitic si nimic mai mult dar , daca si oameni de stinta admit ca e o sansa sa se intampla asta ... Eu zic ca e ceva . Parerea mea .

Da, magma din interiorul Pamantului se incalzeste din cauza sufletelor chinuite din iad si astfel apare incalzirea globala.

Link to comment
Share on other sites

E 21.12.2012 :D

Au mai fost peste 5 topicuri. Mayasii nu au prezis sfarsitul lumii, prostimea a interpretat gresit si vestea s-a imprastiat ca ciuma.

Da, magma din interiorul Pamantului se incalzeste din cauza sufletelor chinuite din iad si astfel apare incalzirea globala.

Nu, o problema majora pentru noi sunt noxele masinilor. Nu stiu de ce nu se iau masuri, masinile non-euro si euro 1, jos de pe drumuri. Pai ce mama naibi, mai vad pe aici cate un Roman Diesel de pe vremea lu' maicamea, scoate un fum cat 20 de masini euro 4-5 la un loc (asta in cel mai bun caz). Tot ziceau ca vor sa scoata masinile non-euro, dar tot in stadiul de "proiect" a ramas.

Link to comment
Share on other sites

E 21.12.2012 :D

Au mai fost peste 5 topicuri. Mayasii nu au prezis sfarsitul lumii, prostimea a interpretat gresit si vestea s-a imprastiat ca ciuma.

Da, magma din interiorul Pamantului se incalzeste din cauza sufletelor chinuite din iad si astfel apare incalzirea globala.

^ :clap:

O sa vedem cu cat se apropie mai mult data de 21 o sa creasca direct proportional rata suicidelor , crimelor , violurilor si alte magarii de care suntem capabili.My Opinion : Nu o sa bubuim , nici nu o sa fim loviti de bolovani zburatori , NOTHING.Singurul lucru bun care il tragem de pe urma prostiei asteia e o iluminare a mintilor . Poate asa invatam sa ne folosim si noi creierele si sa nu urmam tot ca niste oi bine crescute.

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

E 21.12.2012 :D

Au mai fost peste 5 topicuri. Mayasii nu au prezis sfarsitul lumii, prostimea a interpretat gresit si vestea s-a imprastiat ca ciuma.

Da, magma din interiorul Pamantului se incalzeste din cauza sufletelor chinuite din iad si astfel apare incalzirea globala.

Ha ... Sarcasticule , in fine nu are nici o importanta ca eu am vorbit mult de religie dar , crezi ca toate chestiile astea au aparut de la un fassss ? Au un sambure de adevar te asigur .

Link to comment
Share on other sites

Nu, o problema majora pentru noi sunt noxele masinilor. Nu stiu de ce nu se iau masuri, masinile non-euro si euro 1, jos de pe drumuri. Pai ce mama naibi, mai vad pe aici cate un Roman Diesel de pe vremea lu' maicamea, scoate un fum cat 20 de masini euro 4-5 la un loc (asta in cel mai bun caz). Tot ziceau ca vor sa scoata masinile non-euro, dar tot in stadiul de "proiect" a ramas.

Asta e o problema majora:

Imagine IPB

Oricum, pe zi ce trece apar dovezi ca incalzirea globala ar fi un "fals."

Ha ... Sarcasticule , in fine nu are nici o importanta ca eu am vorbit mult de religie dar , crezi ca toate chestiile astea au aparut de la un fassss ? Au un sambure de adevar te asigur .

Magma din interiorul Pamantului nu are vreo legatura cu incalzirea globala.

Link to comment
Share on other sites

Da, magma din interiorul Pamantului se incalzeste din cauza sufletelor chinuite din iad si astfel apare incalzirea globala.

Hai ca asta e cea mai geniala replica a ta. =))

ot: Oricum, astea sunt povesti, fuck those prophets.

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

Asta e o problema majora:

Imagine IPB

Oricum, pe zi ce trece apar dovezi ca incalzirea globala ar fi un "fals."

Magma din interiorul Pamantului nu are vreo legatura cu incalzirea globala.

ASAI CA NU INTELEGI ? E GREU NU ? I-ATI UN SCAUN SI ASEAZATE . E GREU NU CU ASTEA ? .....

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

1. Stau pe un scaun, multumesc.

2. Se scrie "asa-i".

3. Se scrie "ia-ti".

4. Nu prea inteleg, ajuta-ma. :-?

Uite iar nu intelegi , mai stai odata jos , pe forumuri se scrie si mai repede si se mai fac greseli . Intelegi ? Si cu ce sa te ajut pe tine ar trebui sa te ajut , sa o luam cu totul de la inceput si nu prea e timp intelegi ? Asa acum te poti ridica .

Link to comment
Share on other sites

Uite iar nu intelegi , mai stai odata jos , pe forumuri se scrie si mai repede si se mai fac greseli . Intelegi ? Si cu ce sa te ajut pe tine ar trebui sa te ajut , sa o luam cu totul de la inceput si nu prea e timp intelegi ? Asa acum te poti ridica .

E destul timp, pana in 2012 avem destul timp sa stam la taclale. Vreau sa ma lamuresti cu o chestie: care e legatura intre magma si incalzirea globala?

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

E destul timp, pana in 2012 avem destul timp sa stam la taclale. Vreau sa ma lamuresti cu o chestie: care e legatura intre magma si incalzirea globala?

Cam niciuna , dar datorita cresterii temperaturii creste nivelul de protoni din magma si vor avea loc mai multe erupti vulcanice . Si sti si tu cum se formeaza ionii pozitivi si chesti de chimic de a 8-a sau a 7-ea . Si nu numai astea vor duce la final si impreuna cu poluarea si altecele . Dar am spus ca nu cred ca toate vor avea loc pana in 2012 ci in mi de ani .

Link to comment
Share on other sites

' date='Apr 8 2010, 23:15' post='4960988']

We`re going to sing kumbaya 0_o

@ cum puteti sa credeti in toate prostiile astea?

Alta intrebare : Cum puteti deschide un topic pe tema asta pentru a 7 oara , chiar nu inteleg :-?? .

Ce o sa fie pe 21.12.2012 ? Majoratu` lui varmiu ....

Cat despre sfarsitul lumii , daca profetiile nu sunt reale tot arunca americanii vreo bomba ca sa nu zica lumea ca au mintit :D .

Link to comment
Share on other sites

Cam niciuna , dar datorita cresterii temperaturii creste nivelul de protoni din magma si vor avea loc mai multe erupti vulcanice . Si sti si tu cum se formeaza ionii pozitivi si chesti de chimic de a 8-a sau a 7-ea . Si nu numai astea vor duce la final si impreuna cu poluarea si altecele . Dar am spus ca nu cred ca toate vor avea loc pana in 2012 ci in mi de ani .

Bine bine, dar temperatura magmei cum creste (factori)? Pana acum nu a fost stabila?

Link to comment
Share on other sites

Stai sa-ti dau link-ul cu 'd-zeu'. :D

:lol:

Alta intrebare : Cum puteti deschide un topic pe tema asta pentru a 7 oara , chiar nu inteleg :-?? .

Ce o sa fie pe 21.12.2012 ? Majoratu` lui varmiu ....

Cat despre sfarsitul lumii , daca profetiile nu sunt reale tot arunca americanii vreo bomba ca sa nu zica lumea ca au mintit :D .

Asa ... drept consolare :))

P.S. am citit un topic pe la sectiunea de stiri care spunea ca mayasii au gresit si ca sfarsitul lumii va fi peste 6 mii de ani O_o

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

Bine bine, dar temperatura magmei cum creste (factori)? Pana acum nu a fost stabila?

Uitate la filmul 2012 si vei intelege , chiar imi e greu sa explic ... :) Uitanduma la filmul ala mi-am pus acele intrebari .

Link to comment
Share on other sites

Uitate la filmul 2012 si vei intelege , chiar imi e greu sa explic ... :) Uitanduma la filmul ala mi-am pus acele intrebari .

Nu o sa ma faca o creatie hollywood-iana sa cred in faptul ca sfarsitul (sau o catastrofa majora) va veni in 2012.

Link to comment
Share on other sites

Nu am avut rabdare sa citesc toate raspunsurile.

Parerea mea e ca nu se va intimpla nimic :bananadance2:

In calendarul Maya s-a produs o greseala iar oamenii profita de moment si pam in unele tari se fac buncăre care costa miliarde...

E business fratilor asa ca catativa de treaba, cinstit sa fiu chiar daca ar fi ceva nu mie frica si nustiu de ce :dontknow:

Doar ca ma pun pe ganduri atita lucrcu in zadar ...

Eu cred ca va veni aceasta zi si cu totii ne vom trezi si ne vom ride cand se va termina ziua, nui nimic :D avem motiv sa bem si putem incepe o noua etapa a vietii noastre mai increzuti.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...