Jump to content
Random Hero

A fost descoperita “veriga lipsa” dintre om si maimuta

Recommended Posts

intre maimute si oameni e o diferenta foarte mica.. ce avem noi si n-au maimutele..?

daca aflau cum a aparut viata "in the first place" mai ziceam.. sau cum au aparut anumite lucruri gen organele de simt, ficatul, pancreasul, etc. sau cum pot unele plante sa mimeze mediul inconjurator in conditiile in care nu au ochi sa vada cum arata..

Link to comment
Guest spanky

aceste fosile sunt puse de Dumnezeu , care ne testeaza credinta

No creationism stories, please. :)

:lol:

deci ce inteleg eu, ca cercetatorii astia inca au ramas la teoria cu "omul se trage din maimuta" ......acum cateva luni nu a aparut chestia aia cu Ardy (sau cum ii zice) care contesta faptul ca ne tragem din maimuta ?

Link to comment

:lol:

deci ce inteleg eu, ca cercetatorii astia inca au ramas la teoria cu "omul se trage din maimuta" ......acum cateva luni nu a aparut chestia aia cu Ardy (sau cum ii zice) care contesta faptul ca ne tragem din maimuta ?

Faptul ca ne tragem din maimuta e ceva inteles gresit. Avem un stramos comun cu maimutele, din care ne tragem.

Link to comment

complet neinteresant.. intre oameni si maimute sunt diferente minore..

ar trebui sa se concentreze pe lucruri mai importante..

Atunci dc esti "The Fan" ? :| Sunt subiecte interesante , nu-ti place carate :-h . Tot maimuta o sa ramana stramosul omului ... sper ca pe viitor sa iasa altceva mai interesant la iveala din pamant :-s .

Link to comment
Guest stefteo21

Nu exista nici o veriga lipsa. Teoria lui Darwin a cazut de prin anii '60. Omul si maimuta vin dintr-un STRAMOS COMUN si nu omul se trage din maimuta.

Ca sa intelegeti majoritatea, e ca si cum as zice ca Sandero se trage din Logan, cand de fapt amandoua vin de la un stramos comun : Dacia.

Cautati alta teoria, bafta.

Link to comment

Atunci dc esti "The Fan" ? :| Sunt subiecte interesante , nu-ti place carate :-h . Tot maimuta o sa ramana stramosul omului ... sper ca pe viitor sa iasa altceva mai interesant la iveala din pamant :-s .

am dreptul sa imi exprim parerea si cred ca am facut-o fara sa jignesc sau sa afectez pe cineva, dar se pare ca tara asta e plina de "razboincii ai luminii".

on-topic: teoria nu a cazut complet. faptul ca unele formulari poate s-au dovedit a nu fi corecte nu inseamna ca este integral gresita.

chiar daca omul si maimulta se trag dintr-un stramos comun asta tot evolutie inseamna si tot inseamna ca suntem inruditi.

Link to comment

aceste fosile sunt puse de Dumnezeu , care ne testeaza credinta

Acolo sta credinta noastra? in fosile?

Este clar ca pamantul are 6000 ani ma, nu stiu ce fumati voi de tot credeti ca aceste verigi lipsa nu sunt mana diavolului.

Stiu asta pentru ca scrie in biblie iar biblia este cuvantul lui dumnezeu (pentru ca asa scrie in biblie). Deci eu am dreptate kkthxbye.

:|, ok.

complet neinteresant.. intre oameni si maimute sunt diferente minore..

ar trebui sa se concentreze pe lucruri mai importante..

se concentreaza acum pe teoria big bang

Nu stiu cum unii dintre voi chiar va puteti ridica problema dovezilor care ar trebui sa existe in pamant, scoarta terestra este intr-o permanenta miscare si schimbare, magma depusa ( lava ) a suferit multe transformari in decursul aniilor, in timp au inceput sa apara fenomene de eroziune, straturile s-au mai scufundat, au disparut, s-au metamorfozat, suntem in continua schimbare...ne miscam.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...