Jump to content
Bobby

Papa, acuzat că a acoperit abuzurile unui preot

Recommended Posts

Papa, acuzat că a acoperit abuzurile unui preot american asupra a 200 copii

Papa se confruntă cu acuzaţii că a fost personal implicat în acoperirea unui abuz sexual asupra copiilor după ce nu a acţionat contra unui preot american care a molestat 200 de copii la o şcoală de surzi.

Acuzaţiile se centrează pe reverendul Lawrence C. Murphy, care este acuzat că a abuzat de copii în Wisconsin, unde a lucrat în perioada 1950 -1974.

Eu sunt catolic dar mi rusine ce se intampla in biserica catolica si cred ca acuzatiile sunt fondate.

Sursa:

http://www.antena3.ro/stiri/externe/papa-a...opii_95531.html

Link to comment

Papa, acuzat că a acoperit abuzurile unui preot american asupra a 200 copii

Papa se confruntă cu acuzaţii că a fost personal implicat în acoperirea unui abuz sexual asupra copiilor după ce nu a acţionat contra unui preot american care a molestat 200 de copii la o şcoală de surzi.

Acuzaţiile se centrează pe reverendul Lawrence C. Murphy, care este acuzat că a abuzat de copii în Wisconsin, unde a lucrat în perioada 1950 -1974.

Eu sunt catolic dar mi rusine ce se intampla in biserica catolica si cred ca acuzatiile sunt fondate.

Sursa:

http://www.antena3.ro/stiri/externe/papa-a...opii_95531.html

catolicii se cred mare chestie..ei cred ca stiu tot si papa defapt e un tampit

Link to comment

La cate relatii are bosorogul , e clar de ce au descoperit abia acuma chestia asta ..majoritatea sunt catolici deoarece si Iisus a fost catolic daca nu ma insel , desi nu cred faza ca ar fi abuzat sexual un copil , totusi are o reputatie omu asta , gizas .. ce se intampla in ziua de azi ...

Link to comment

Papa, acuzat că a acoperit abuzurile unui preot american asupra a 200 copii

Papa se confruntă cu acuzaţii că a fost personal implicat în acoperirea unui abuz sexual asupra copiilor după ce nu a acţionat contra unui preot american care a molestat 200 de copii la o şcoală de surzi.

Acuzaţiile se centrează pe reverendul Lawrence C. Murphy, care este acuzat că a abuzat de copii în Wisconsin, unde a lucrat în perioada 1950 -1974.

Eu sunt catolic dar mi rusine ce se intampla in biserica catolica si cred ca acuzatiile sunt fondate.

Sursa:

http://www.antena3.ro/stiri/externe/papa-a...opii_95531.html

Hmm ce chestie :|

PS: Desi , stiu ca nu e bine ce zic dar eu unul nu-l suport pe papa asta :mellow:

Link to comment

La cate relatii are bosorogul , e clar de ce au descoperit abia acuma chestia asta ..majoritatea sunt catolici deoarece si Iisus a fost catolic daca nu ma insel , desi nu cred faza ca ar fi abuzat sexual un copil , totusi are o reputatie omu asta , gizas .. ce se intampla in ziua de azi ...

Say what? :)) Iisus catolic? Catolicismul nici nu a existat până în 1054 . Mai degrabă Iisus a fost iudeu . Vezi pe cruciuliţa ta ce scrie sau orice cruce cu Iisus - INRI , cred că ştii ce înseamnă .

Degeaba îl mai acuză acum . Oricum nu e ceva nou şi nu va fi ultimul caz . De asta mi se pare o prostie ca preoţii să fie celibatari sau să se însoare doar o data . Ok , călugăria e altceva , ea presupune cu mult mai mult har şi răbdare însă dacă preoţilor catolici li s-ar îngădui să se însoare , procentul acestor abuzuri ar scădea drastic .

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...