Jump to content
Guest erifeek

Omul invizibil

Recommended Posts

Guest stefteo21

Iti dai seama sa stai cu unu din asta in casa ? :rofl1: Sa stea pe WC cu ochii inchisi cand vrei sa faci un dush sa se creada invizibil ...

Link to comment
Share on other sites

Asta e un caz bine definit de delir sistematizat specific tulburarilor de tip paranoid.

Orice detaliu este atat de bine construit incat este practic imposibil sa demontezi meta-realitatea construita de cei care prezinta tulburarea asta.

Oh, my, imi amintesc de un caz celebru - subiect predilect pentru studentii medicinisti si rezidentii de la Socola - asa numitul rege al Braziliei... Dupa jumatate de ora de discutie in care am incercat sa-l incurcam in fel si chip a trebuit sa recunoastem ca delirul omului era construit ... impecabil.

Link to comment
Share on other sites

Nu aveti cum sa il contraziceti pe om. M-am uitat la toate cele 3 parti, este documentat, are tot felul de hartii, acte importante care e dornic sa le arate camerei. Daca nu vedeti tot, nu aveti cum sa comentati. Cei ce stau in Craiova pot merge sa verifice, nu e departe deloc. (Pun pariu ca unii nici nu sunt in stare sa lege 2 cuvinte in fata lui, iar aici pe forum spun ca e nebun :-j )

Omul asta poate stie multe. Din tot ceea ce a spus, un singur lucru nu a fost adevarat(la prima vedere) si acela ca Oprescu ar prelua puterea. Doar ca nu s-a intamplat asa.

Pe mine personal m-a pus pe ganduri.

Link to comment
Share on other sites

Nu aveti cum sa il contraziceti pe om. M-am uitat la toate cele 3 parti, este documentat, are tot felul de hartii, acte importante care e dornic sa le arate camerei. Daca nu vedeti tot, nu aveti cum sa comentati. Cei ce stau in Craiova pot merge sa verifice, nu e departe deloc. (Pun pariu ca unii nici nu sunt in stare sa lege 2 cuvinte in fata lui, iar aici pe forum spun ca e nebun :-j )

Omul asta poate stie multe. Din tot ceea ce a spus, un singur lucru nu a fost adevarat(la prima vedere) si acela ca Oprescu ar prelua puterea. Doar ca nu s-a intamplat asa.

Pe mine personal m-a pus pe ganduri.

Hmm, in ce sa il contrazicem? Chiar ai ascultat tot ce a spus si ai dedus un singur lucru fals? A spus ca are un microcip in corp, a vorbit de niste avioane invizibile, a fost folosit de NASA, are componente pentru arme biologice in jurul casei. Poate ca ai dreptate, daca e sa accepti ceea ce a scris logs in postul ei, pe care il sustin.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...