Jump to content
Guest Global Experience

Viata fara PC

Recommended Posts

Guest SherkaN

Vad raspunsuri gen "cu calc poti face foarte multi bani" , ok - Cati bani faci tu , asta care spui asta ?

Si intrebarea mea nu era una generala, ci era strict pt. cel care posteaza, mai pe romaneste - Frate cat stai la calc ? Nu ti se pare ca pierzi mai mult timp decat ar fi cazul ? :))

Acum sper ca m-am facut inteles

Link to comment
Share on other sites

Observ ca acest (citez un clasic in viata, pe nea Jiji) "ochi al Diavolului (scriu cu litera mare din respect), imi ocupa din ce in ce mai mult timp, si fac pariu ca si voua la fel. Eu unu` nu sunt deloc multumit de asta, e adevarat ca imi ofera si unele satisfactii insa daca as face o medie aritmetica intre beneficii si daune ... cred ca mi-e frica sa calculez. Eu in oarecare masura (una foarte mare :))) sunt de acord cu el , pt ca inteleg ca orice actiune are o reactiune, inteleg ca la baza universului , a naturii a ce vreti voi sta echilibru si anume un + si un - , insa nu credeti ca ne pierdem foarte mult timp in fata monitorului , uitand de viata noastra, uitand de minunatul dar de care dispunem si se numeste VIATA!

Zicea cineva la un moment dat ... o intrebare destul de fireasca zic eu , citez : "voi astia care chat-uiti ... cand ati vazut ultima oara un rasarit de soare?" - La inceput reactia a fost una perfect normala , am ras ... insa acum ... cred ca incep sa vad altfel intrebarea asta :))

pareri va rog , chiar sunt curios. V-as ruga sa fiti scurti si concisi, mi-e greu sa citesc km de post-uri :)

Ai FOARTE MARE dreptate , si eu incep sa realizez , pentru ce sa stau atata in fata calculatorului , cand am o viata inainte ? Mai intri 1 - 2 ore pe net, te mai joci putin , iti mai cauti ceva referate , etc etc. , dar nu stai ca disperatu in fata calculatorului , si te intrebi dintr-o odata, cum de au trecut asa repede anii ? Cum de parintii mei sunt asa de batrani ... si nici macar nu i-am vazut imbratranind ? Pentru toti cei care imi veti citi postul , va rog din tot sufletul meu ... fiti mai apropiati de familie , mai ales de parinti ... caci ei ti-au dat viata ...si ei iti dau banii sa-ti iei un suc , o ciocolata ,etc. (in cazul in care nu aveti servici) , asa ca va rog , petreceti-va mai mult cu parintii , caci , cand aveti ajunge si voi de varsta lor , o sa va fie dor de ei , si o sa va para rau ca nu ati fost alaturi de ei , cand v-au cerut ajutorul .

Link to comment
Share on other sites

Cat despre PC fara net, se poate, din 2001 pana in 2006 cine credeti ca s-a jucat pe PC NFS Porsche 2000 si Hot Pursuit 2 ? :P.

asta am facut si eu vreo 2 ani , pana mi-am tras net =))

Vad raspunsuri gen "cu calc poti face foarte multi bani" , ok - Cati bani faci tu , asta care spui asta ?

iti zic eu ... in zilele mele bune am facut 800 dolari la 2 saptamani , in rest cand nu prea merge "treaba" cate 2-300 la 2 saptamani :)

deci daca n-as avea net , n-as putea sa traiesc... daca ma intelegi ...

in rest... cand sunt prin casa.. stau la pc ca n-am alceva de facut... in rest.. ma bucur de viata din plin :D

Link to comment
Share on other sites

Viata fara pc e frumoasa daca toata lumea sta fara pc. sa zicem ca intr-o zi te hotarasti sa te lasi de pc/forum/mess/etc. si iesi pe afara si constati ca ai iesit degeaba pentru ca restu sunt inca in casa si rup tastatura...imi placeau anii trecuti in care putini aveau calculatoare si majoritatea stateam pe afar...

Link to comment
Share on other sites

Zicea cineva la un moment dat ... o intrebare destul de fireasca zic eu , citez : "voi astia care chat-uiti ... cand ati vazut ultima oara un rasarit de soare?" - La inceput reactia a fost una perfect normala , am ras ... insa acum ... cred ca incep sa vad altfel intrebarea asta :)

vad rasaritul soarelui aproape in fiecare zi.....fortat de imprejurari (scoala), desigur daca nu as fi nevoit sa merg la scoala as sta mai mult la pc si as rata rasaritul :))

Link to comment
Share on other sites

cum sa ratezi ma rasaritul din cauza PC-ului,astai din cauza somnului

PC-ul e o lume virtuala pur si simplu nu va ia nimic din viata,este de ajutor chiar,sa zicem in viata reala treci printr-o perioada grea sau toti isi bat joc de tine te duci pe PC,te joci jocuri si uiti de probleme..eu am fost doar gamer dar cu timpul m-am invatat sa pun antivirusi,sa repar calculatoare etc.

Viata fara PC cred ca ar fi plictisitoare..ce atata stat afara? Cui i-ar placea sa se joace la tara la atata murdarie etc.? Si in plus TU denisutzu care dezgropi toate gropile(topicurile),cum naiba zici tu ca ii vezi imbatranind fara PC,daca ar fi asta ar insemna ca PC-ul ar fi interzis prin lege si in plus nu uiti de functiile vitale: dusu-l la baie,somnul,televizorul(cand n-ai ce face pe PC)...

Link to comment
Share on other sites

cum sa ratezi ma rasaritul din cauza PC-ului,astai din cauza somnului

si dc dorm unii dimineatza pana atrziu....nu din cauza PC`ului?, knd stau pana la 3-4dim cu ochii in PC?...

Link to comment
Share on other sites

eu stau de plictiseala sa mai rad de cate unu pe aici, plec de indata ce se iveste orice altceva. chit ca am pc de la 9 ani, nu m-a prins mania de-a binelea pana acum

TRU STORY TROLLS

ps: dorm 5-6 ore pe noapte dintotdeauna, niciodata n-am simtit nevoia de mai mult

Link to comment
Share on other sites

si dc dorm unii dimineatza pana atrziu....nu din cauza PC`ului?, knd stau pana la 3-4dim cu ochii in PC?...

pai asta-i altceva,altii sunt nevoiti sa lucreze pe la ora aia altii doar se joaca ca n-au ce face si nu le e somn

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Era ceva metaforic ... nu strict , nu pierzi rasaritul din cauza monitorului ... :-?

Ok ... hai s-o lom altfel, cand te duci spre ex. la tara, unde nu ai calc, vara care ti`e prgr ?

Dimineata te trezesti mult mai devreme decat acasa , de ce ? F simplu, dormi noaptea, dupa care o arzi la o baie ... seara stai cu fetele si cu baietii la un foc ceva, sau mergeti la o carciuma si te duci sa te culci, a doua zi la fel , te duci la o baie , vii acasa mananci, faci un biliard la masa aia unde e 5 mii fisa, pe urma poate un gratar la padure si tot asa ... ca sa nu mai spun cat timp stai pe banca cu prietenii de taina, ACASA unde ai pc faci toate astea ?

Nu cred ...

@Sm1th ... respect, dar nu uita ca nu multi fac ce faci tu ... mai ales copiii , eu mai mult la ei m-as referi , nu cred ca e ceva atat de educativ pe cat ar trebui sa fie, il folosesc numa` pt. tampenii :)

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine pc'ul este o sursa prin care ma relaxez, dar ma si enervez.Jocuri , discutii , s.a.m.d. Am de multa vreme un pc , asa ca , daca ar fii sa renunt la el , ar fii greu.Cu timpul as uita de el.

Link to comment
Share on other sites

Ei bine cei de la sat banuiesc cal vad in fiecare zi deoare se trezexc la ora 5 sa vada rasaritul iar apoi repede merg la PC (daca au) eu am jucat si samp si MU si Cs dar mam lasat de ele cand am vazut cat timp pierd nu ca nu miar place sa ma joc din nou dar legea mea este daca teai lasat de un joc nu te mai reapuca de el. Eu acum tot astept un joc online care sami chiar placa sa ma joc pe el dar sigur nu o sa devin addicted.Acum ma joc sau ma uit la filme ascult muzica sau vb pe net dimineata apoi ma duc la un football sau peafara si cand vin seara poate mai intru pana pe la 23:00 apoi ies si ma uit la TV :)

Link to comment
Share on other sites

nu e drog,este alt lucru care il poti face cu un calculator,pana la urma toti au zis ca dupa ce pui mana pe WoW nu te mai dezlipesti dar nu e asa,faceam pauze de foarte multe zile in timp ce aveam game card-ul aprins,ma plictiseam sa tot joc,nimic nu creeaza dependenta mai incetati ca jocurile sunt un drog

Link to comment
Share on other sites

nu e drog,este alt lucru care il poti face cu un calculator,pana la urma toti au zis ca dupa ce pui mana pe WoW nu te mai dezlipesti dar nu e asa,faceam pauze de foarte multe zile in timp ce aveam game card-ul aprins,ma plictiseam sa tot joc,nimic nu creeaza dependenta mai incetati ca jocurile sunt un drog

Internetul este un drog.Ma pot deplasa usor de calculator atata timp cat nu am internet.Pentru mine,calculatorul inseamna doar internet. :)

Cat despre WOW ,dupa 3 ani de zile,asteptand o schimbare si dai peste WOTLK te lasi usor,te asigur.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...