Jump to content
tommy-slot

Stiai Ca:

Recommended Posts

CODUL PIN

Codul PIN invers! Daca un jefuitor te obliga sa scoti bani din bancomat, poti anunta politia, daca introduci codul PIN invers.

Ex: daca ai codul 1234, introdu 4321.

Bancomatul recunoaste ca e inversat codul. Aparatul iti da banii, dar fara sa stie jefuitorul, anunta politia, care sa vina imediat in ajutorul tau.

Din pacate se foloseste rar aceasta metoda, fiindca oamenii nu stiu.

CIOCOLATA

Ciocolata contine anumite ingrediente (si feniletilamina), care consumate, determina organismul sa elibereze endorfine, hormonii fericirii... aceia pe care organismul ii produce si in prezenta luminii puternice, sau in timpul exercitiilor fizice, sau atunci cand radem, sau in timpul unui act sexual, etc. Endorfinele au un efect similar cu medicamente precum morfina si codeina.

COTU'

Stiati ca oamenii nu-si pot linge coatele?

Incearca asta. Este ceva ce pana azi credeam ca pot sa fac. Incearca sa ajungi cu gura la cot... Asta te va face sa mai incerci..

CIOCANUL SI MASEAUA

Te doare maseaua rau de tot? Da-ti la fel de tare cu un ciocan peste un deget si vei uita complet de durerea de masea!

TANTARII

Cercetarile indica faptul ca tantarii sunt mai mult atrasi de persoanele care tocmai au mancat banane.

CASETA

...o caseta audio de 60 minute contine 188,5 metrii de banda

Sursa:Stiai ca.ro

Link to comment

CODUL PIN

Codul PIN invers! Daca un jefuitor te obliga sa scoti bani din bancomat, poti anunta politia, daca introduci codul PIN invers.

Ex: daca ai codul 1234, introdu 4321.

Bancomatul recunoaste ca e inversat codul. Aparatul iti da banii, dar fara sa stie jefuitorul, anunta politia, care sa vina imediat in ajutorul tau.

Din pacate se foloseste rar aceasta metoda, fiindca oamenii nu stiu.

Hmmm este chiar adevarat?

Link to comment

1.CODUL PIN

2.CIOCOLATA

3.COTU'

4.CIOCANUL SI MASEAUA

1. Nu stiam de asa ceva, exista ceva dovezi pentru asta? N-as vrea sa incerc.

2. De asta am mai auzit, am citit si prin diverse reviste.

3. Nu stiu sigur ce sa cred, am vazut imagini cu oameni care pot face asta.

4. Am avut dureri de masele si mi s-a intamplat sa ma lovesc accidental (ceva asemanator cu degetele de la picioare si tocul usii) si n-am uitat de durerea de masea decat pentru moment, apoi era ca la inceput.

Despre tantari nu stiu ce sa zic, la mine trag oricum (bazait in miez de noapte). Si in legatura cu dimensiunea benzii de casete, intotdeauna m-am intrebat cata este, mai ales cand vedeam pe strada casete desfacute, dar uitam sa caut, sau mi-era lene.

Link to comment

CODUL PIN

Codul PIN invers! Daca un jefuitor te obliga sa scoti bani din bancomat, poti anunta politia, daca introduci codul PIN invers.

Ex: daca ai codul 1234, introdu 4321.

Bancomatul recunoaste ca e inversat codul. Aparatul iti da banii, dar fara sa stie jefuitorul, anunta politia, care sa vina imediat in ajutorul tau.

Din pacate se foloseste rar aceasta metoda, fiindca oamenii nu stiu.

Cred ca o sa incerc aceasta metoda...exista vrun risc...adica sa primesc amenda cv?

Link to comment

CODUL PIN

Codul PIN invers! Daca un jefuitor te obliga sa scoti bani din bancomat, poti anunta politia, daca introduci codul PIN invers.

si daca ai codul PIN 1111 sau 1221 ce se-ntampla?

CIOCANUL SI MASEAUA

Te doare maseaua rau de tot? Da-ti la fel de tare cu un ciocan peste un deget si vei uita complet de durerea de masea! te vei alege si cu o durere insuportabila de masea si cu degetul belit

Link to comment
Guest spanky

In cat timp vine politia 30 de min?

si gaborii vin dupa ce-mi cheltuie ala banii?

da :rofl1:

de aia cu PIN nu stiam :D

aia cu ciocanul nu o sa o incerc niciodata :|

Link to comment

COTU'

Stiati ca oamenii nu-si pot linge coatele?

Incearca asta. Este ceva ce pana azi credeam ca pot sa fac. Incearca sa ajungi cu gura la cot... Asta te va face sa mai incerci..

Fals.. au demonstrat la MythBusters ca sunt oameni care pot sa faca si asta.. :)

Cat despre pin.. intrebarea pusa de luckyshot e perfecta.. cand avem 1111 ce facem ? :-j

Link to comment

Treaba cu ciocanu si maseara nu o cred :) restu din cate stiu sunt plauzibile ^_^

CIOCANUL SI MASEAUA

Te doare maseaua rau de tot? Da-ti la fel de tare cu un ciocan peste un deget si vei uita complet de durerea de masea! te vei alege si cu o durere insuportabila de masea si cu degetul belit

de fapt, daca te lovesti foarte tare in deget e posibil sa-ti treaca durerea de masea. cea mai buna solutie este sa te tai pe brat, pt ca organismul tau o sa elibereze o anumita substanta (endorfina, sper sa nu ma insel) care o sa actioneze ca un fel de "medicament" anti-durere si o sa-ti treaca durerea de masea...insa o sa te doara taieturile ca dracu =)

Link to comment
Guest Vrajitoru'

Frankee ,endorfinele se elibereaza doar in cazuri de rani extreme(rani de gloante,injunghieri,etc.).Nu de rani minore,superficiale.Endorfinele se elibereaza si in timpul sexului,asa ca daca vrei sa iti treaca durerea de masea,etc sti ce ai de facut.

Link to comment

COTU'

Stiati ca oamenii nu-si pot linge coatele?

Incearca asta. Este ceva ce pana azi credeam ca pot sa fac. Incearca sa ajungi cu gura la cot... Asta te va face sa mai incerci..

asta e veche ..

aia cu codu pin .. inca n-am auzit,sigur merge ?

Link to comment

Treaba cu ciocanu si maseara nu o cred :) restu din cate stiu sunt plauzibile ^_^

e normal ca durerea mai puternica sa o "eclipseze" pe cea mai slaba. de exemplu ai o durere de cap, mergi prin casa si dai cu degetu mic de la picior de un colt de pat/scaun/masa/etc (urasc cand se intampla asta =)) ). pt cateva secunde uiti de durerea de cap, pt ca cea de la deget e mai puternica. cam asta e principiul :P

Link to comment

Cnofrom uuni stduiu al ueni uinvresttiai elgenze, nu cntozeaa in ce odrnie se alfa lirteele itnr-un cuvant, signruul lcuru ipmotarnt e ca pirma si utlima lierta sa fie la lcuol lor. Rsetul potae fi o vrzaa colmpeta si tot o vei ptuea ctii fraa prboelme.

Atsa e din cuzaa ca nu ciitm feicrae lteira, ci cvanutul ca un irtneg.

Link to comment

Cnofrom uuni stduiu al ueni uinvresttiai elgenze, nu cntozeaa in ce odrnie se alfa lirteele itnr-un cuvant, signruul lcuru ipmotarnt e ca pirma si utlima lierta sa fie la lcuol lor. Rsetul potae fi o vrzaa colmpeta si tot o vei ptuea ctii fraa prboelme.

Atsa e din cuzaa ca nu ciitm feicrae lteira, ci cvanutul ca un irtneg.

Ai dreptate :))=))

Warn Up!

Edited by Tybork
Link to comment

si daca ai codul PIN 1111 sau 1221 ce se-ntampla?

Daca cineva are codul PIN 1111 sau 1221 sau un anume cod care inversul lui sa fie la fel, adica un cod simplu, punerea banilor in acel cont ar deveni o afacere. Gandeste-te in toata tara cati hoti nu asteapta asa ceva.

@tommy: fara double posting nu se putea? #-o

Link to comment

Daca cineva are codul PIN 1111 sau 1221 sau un anume cod care inversul lui sa fie la fel, adica un cod simplu,

Inca nu avem o dovada ca asa ceva exista, desi s-a scris in topic. Probabil ca daca s-ar fi facut asa ceva, oamenii s-ar fi gandit si la aceste coduri simetrice, care nu prea au o cale de rezolvare in situatie (poate doar schimbarea lor).

punerea banilor in acel cont ar deveni o afacere. Gandeste-te in toata tara cati hoti nu asteapta asa ceva.

Nu ar deveni nicio afacere, daca pierzi o data banii de pe el, n-oi fi tampit sa ii pui si a doua oara. Hotii degeaba asteapta, ca nu le sopteste nicio pasarica la ureche daca PIN-ul e simetric sau nu.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...