Jump to content
Guest stefteo21

Intr-o buna zi

Recommended Posts

Guest stefteo21

V-ati gandit vre-odata ca este posibil ca intr-o buna zi sa ramanem fara bani total ? V-ati gandit ca e posibil ca in momentul in care vrem ceva sa n-avem bani sa-l cumparam ( aici nu ma refer la masini & shits de ordinul zecilor de mii ) ? V-ati gandit ca este posibil sa renuntam la stilul vestimentar fiindca nu mai avem bani sa-l intretinem? Sa avem doar 5 lei in buzunar? V-ati imaginat cum ar fi sa nu fie bani in momentul in care vrei sa iesi la o bere ? Trist, nu ?

Ce ati face atunci ? ^_^

LE: cam cu totii am trecut prin asta macar odata

Link to comment
Share on other sites

ce dracu sa ne gandim ?? uite eu nu am bani de o bere chiar in momentu asta...:)) grav ..o sa fie grav daca lumea ramane fara bani .. o sa umblam dezbracati ,nu o sa mai avem tv, nebuneli ...net :)) tigari..... e prea grav ...nu o sa vedem asa ceva ..

tare titlul ...numa' buna nu o sa fie ziua in care vom termina banii :>

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

ce dracu sa ne gandim ?? uite eu nu am bani de o bere chiar in momentu asta...:)) grav ..o sa fie grav daca lumea ramane fara bani .. o sa umblam dezbracati ,nu o sa mai avem tv, nebuneli ...net :)) tigari..... e prea grav ...nu o sa vedem asa ceva ..

tare titlul ...numa' buna nu o sa fie ziua in care vom termina banii :>

Daca si fetele se incadreaza, prelungeste doamne criza :dontknow:

@glumesc

Link to comment
Share on other sites

V-ati gandit vre-odata ca este posibil ca intr-o buna zi sa ramanem fara bani total ? V-ati gandit ca e posibil ca in momentul in care vrem ceva sa n-avem bani sa-l cumparam ( aici nu ma refer la masini & shits de ordinul zecilor de mii ) ? V-ati gandit ca este posibil sa renuntam la stilul vestimentar fiindca nu mai avem bani sa-l intretinem? Sa avem doar 5 lei in buzunar? V-ati imaginat cum ar fi sa nu fie bani in momentul in care vrei sa iesi la o bere ? Trist, nu ?

Ce ati face atunci ? ^_^

LE: cam cu totii am trecut prin asta macar odata

Eu cred ca tu visezi numai bani. =)))) E al nu stiu catelea topic care-l faci cu referire la bani. Gen "ce-ai alege intre bani si prieteni", "ce-ai alege intre bani si scoala" "ce-ai face daca ai gasi un geamantan de bani" etc. :))

ot: Ce daca ramanem fara bani? Exista dintotdeauna notiunea de "troc".

LE: Ah, te refereai in general, credeam ca te referi la toti daca am ramane fara bani. Cu alte cuvinte "ce s-ar intampla daca ramai sarac", nu? La asta bati?

Link to comment
Share on other sites

Este imposibil sa ramanem fara bani atata timp cand avem un job . Banii nu se vor termina niciodata :hail::hail: ! Fondul monetar international nu are cum sa dea faliment ! Dar exista posibilitatea sa nu ne mai permitem decat strictul (oamenii de rand) ... la cat de zgarciti sunt si conducatorii de la stat cat si patronii . Ma gandesc cu groaza la acea zi :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

Eu cred ca tu visezi numai bani. =)))) E al nu stiu catelea topic care-l faci cu referire la bani. Gen "ce-ai alege intre bani si prieteni", "ce-ai alege intre bani si scoala" "ce-ai face daca ai gasi un geamantan de bani" etc. :))

ot: Ce daca ramanem fara bani? Exista dintotdeauna notiunea de "troc".

nu eu eram cu prietenul contra bani <_<

Link to comment
Share on other sites

nu eu eram cu prietenul contra bani <_<

Eh, semanati atunci. ^^ Dar tu erai cu topicul cu "The Box", deci tot la bani. :D Care-i motivul pentru care banii sunt principalul subiect al tau? :) Fara misto.

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

Eh, semanati atunci. Dar tu erai cu topicul cu "The Box", deci tot la bani. :D Care-i motivul pentru care banii sunt principalul subiect al tau? :) Fara misto.

:dontknow: nu sunt :yum: dupa bani, de fapt chiar nu-mi pasa prea mult, dar la ora actuala pe criza asta ii consider cea mai aproapiata sursa de realitate si m-am gandit ca ar prinde la oameni subiecte pe marginea banilor.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca tu visezi numai bani. =)))) E al nu stiu catelea topic care-l faci cu referire la bani. Gen "ce-ai alege intre bani si prieteni", "ce-ai alege intre bani si scoala" "ce-ai face daca ai gasi un geamantan de bani" etc. :))

ot: Ce daca ramanem fara bani? Exista dintotdeauna notiunea de "troc".

LE: Ah, te refereai in general, credeam ca te referi la toti daca am ramane fara bani. Cu alte cuvinte "ce s-ar intampla daca ramai sarac", nu? La asta bati?

Baa tu eviti sa raspunzii,te-am prinss iepuree zi ce faceai fara baniiiii:))))))

Eu sunt student fara job si spre sfarsit de saptamana se intapla si dastea;)) ce faci?te duci acasa sa iei alti bani:)))

Link to comment
Share on other sites

De ce esti atat de sigur ? Orice este posibil ... mai ales in Romania !!

^altu ...voi sunteti prea stresati cu orice este posibil in romania...

da tu un exemplu ...cum ?? cum ramane romania fara bani de tot ?? hai fi tu mai hot ca hotu si argumenteaza motivu pentru care zici tu ca in romania este posibil orice !!

Link to comment
Share on other sites

De ce esti atat de sigur ? Orice este posibil ... mai ales in Romania !!

ce legatura are posibilitatea de a ramane fara bani cu ROMANIA ? =))))))))))))))))))))))))

@Sa ramai fara bani inseamna sa fii dat afara de la servici , sa numai primesti o pensie ceea ce nu este posibil

Link to comment
Share on other sites

V-ati gandit vre-odata ca este posibil ca intr-o buna zi sa ramanem fara bani total?

tind sa cred ca nu ar mai fi "o buna zi" daca am ramane fara bani :P

cat despre bani le simti absenta cand te gandesti la ei.. I don`t give a fuck.

@blk are dreptate.. trezoreria fabrica o anumita cantitate de bani, este singura care fabrica bani, dar cu toate astea da bani cu dobanda. e ca si cum eu as fi singurul producator de mere din lume, v-as da voua 10 mere si v-as zice "peste un an vreau 11 mere inapoi". dar voi nu o sa aveti niciodata sa-mi dati mie alea 11 mere pentru ca eu sunt unicul producator.

Link to comment
Share on other sites

grav ..o sa fie grav daca lumea ramane fara bani .. o sa umblam dezbracati

dezbracate? grav? ce-i grav?

ma pana mea...da' voi v-ati gandit ce-ar fi daca ar cadea un rinocer pe voi? adica asa bum pac tac pac morti. sau daca ne-ar cadea tuturor un ochi? naspa. ce ati face in situatia aia?!?!

Link to comment
Share on other sites

De muncit poti munci oriunde, chiar daca dai cu tarnacopul sau cari roaba iei niste bani. Daca ramai fara bani, poti sta degeaba sau ai alternative: sa cersesti, sa furi sau sa muncesti.

cu criza asta mai greu cu locurile de munca

Link to comment
Share on other sites

ma descurc. iar in firea romanului nu e sa cerseasca. noi suntem "buni la toate".

cat despre grija ta la vestimentatie, :)) cred ca e ultimul lucru care iti trece prin cap cand ramai numai cu 5 lei in buzunar. cred ca iti faci griji la ce pui pe masa si nu ce pui pe tine. ce sens are sa ai costum armani daca mananci rahat pe bat ?

@Sa ramai fara bani inseamna sa fii dat afara de la servici , sa numai primesti o pensie ceea ce nu este posibil

serios ? si daca statul nu mai primeste bani de la FNI, ce crezi ca se intampla ? de unde bani de pensii si somaj ?

la noi o sa isi mai revina economia. am vorbit cu un econimist si a spus ca in aproximativ 2 ani leul o sa ajunga iarasi la 38.000-39.000 lei.

partea proasta ce o sa urmeze in romania, datoriile la FNI o sa trebuiasca achitate candva. atunci sa vad cum scoateti intr-un an cat au fost cheltuiti in 20+.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...