Jump to content
Tybork

Mircea Badea, salariu lunar de 7.000 de euro

Recommended Posts

Tipic, daca nu stii ce sa scoti, cica "alte expresie mai cunosti pe lumea asta?".

iti garantez ca aproape oricine de pe forumul asta poate sa confirme faptul ca nu exista topic in care sa postezi, fara sa bagi expresia asta sau p-aia cu turma sau cu frustrarea. cu asa expresii iti inveti tu copilul imaginar?

plus ca salariul de 7k euro e decent pentru un prezentator de emisiune cu asa audienta. probabil ca si-ar lua mai mult daca n-ar trebui sa se plateasca atatea amenzi de pe urma lui

Link to comment

Tybork crezi ca ne intereseaza?Asta e un topic gen PSDvsPNLvsPDL.Fiecare pentru el.Wizzard este PDLeu deci e anti badea exact ca si ceilalti care sunt anti-badea.Daca va deranjeaza salariul lui faceti ma voi 10.000 euro pe luna sau cat vreti voi :D Ce va opreste?A da chestia aia dintre urechi.

Iar la faza cu vanzatoarea,nu cred ca a zis pe un ton normal ce a zis.Ma refer la vanzatoare.Un simplu raspuns,NU,era de ajuns.

Link to comment

LuckyShot & lixandra va rog ca discutiile cu tenta de flame s-o continuati prin PM.

Tybork crezi ca ne intereseaza?Asta e un topic gen PSDvsPNLvsPDL.Fiecare pentru el.Wizzard este PDLeu deci e anti badea exact ca si ceilalti care sunt anti-badea.Daca va deranjeaza salariul lui faceti ma voi 10.000 euro pe luna sau cat vreti voi :D Ce va opreste?A da chestia aia dintre urechi.

0ne o sugestie din partea mea: daca nu te intereseaza articolul, nu mai posta! A, si fara expresii de gen "chestia aia dintre urechi"...nu cred ca esti tu in masura sa ne judeci

Posturile care nu au legatura cu aceasta stire vor fi sterse!

Link to comment

de ce ziceti mancator de rahat ? totusi omu asta este foarte tare ... si multa lume se uita la el .. chiar si eu cand nu am ce face...

7000 dolari este .. ok totusi :) nu cred ca este tipul de nesitit care sa ceara mai mult .. mai ales ca e si criza

baaaaaaaaa tu esti sanatos la cap? un papagal ca mircea badea, esca samd castiga atatia bani pe cand un muncitor abia isi poate sustine familia cu salariul pe care il are. pai munca fizica pe care o presteaza un muncitor nu se compara cu citirea unui text dupa o foaie, dar ala care face un munca inutila, care nu produce nimic este totusi platit de ~28 de ori mai mult. Sistemul asta existent nu e in niciun caz o solutie..

ps:

http://zdranga.files.wordpress.com/2009/01/capyr.jpg

-> labilii aia mintali de se cred "jurnalisti" si au atatia bani incat privesc orice om de rand ca pe un gunoi, se alfa in categoria "we eat for you"

Link to comment

Isi merita banii cu varf si indesat,are audienta maxima si a devenit un brand pentru antene.Astia ce va agitati ca un Sprite pe aici,ce va pasa voua de salariul lui? A fost baiat destept,are carisma astfel incat sa fie angajat,lumea il urmareste,ce vreti mai mult? Pentru asta il si urmaresc,pentru ca face caterinca de toata lumea,e increzut,crede ca el e "Dumnezeu pe Pamant" si desi e gresita atitudinea lui,il admir pentru ea,le spune in fata tuturor. Daca voi considerati ca lingaii aia gen Robert Turcescu si mai stiu eu cine,care sunt doar niste pupin-curisti merita mai mult,e treaba voastra,nu va contrazice nimeni. Mereu,mereu i-am urat pe astia asa care vorbesc mereu prefacut,vorbesc frumos cu toata lumea,desi au o parere proasta despre ei.

ps. Nu vreau sa vina vreun destept sa dea reply sa inceapa cu parerile lui de rahat despre ce spun eu. Am dreptul de a-mi exprima parerea,voi nu aveti dreptul sa o contestati,so ....

Link to comment

uite un exemplu:

cand era romania sub zapada zicea ca sunt autoritatiile incompetente (desigur se referea la pdl)

cand in germania si america era mai mare nenorocirea din cauza zapezii nici macar n-a adus in discutie subiectul. putea sa zica ca incompetenti ca in romania sunt si in germania. ma facea sa ma simt mai bine stiind ca si altii sunt in aceeasi situatie si ca nu suntem petardele europei.

de mancatori de rahat si lingai sunt satul.

btw sunt n exemple nu numai asta cu zapada.

De ce nu s-a legat de SUA? Pentru ca unu la mana, acolo n-a nins aproape niciodata, iar autoritatile nu s-au asteptat. Dar dupa cateva zile s-a rezolvat problema. La noi e zona temperata si ninge in fiecare iarna (mai mult sau mai putin). Autoritatile romanesti trebuie sa fie pregatite din noiembrie, dar intotdeauana zapada ii ia prin surprindere. Jur ca nu-mi dau seama de ce. Uita-te AICI ce-a fost in Bucuresti la sfarsitul lui februarie, si nu ninsese de o luna. Asa ceva n-o sa vezi niciodata in SUA.

Ce va place sa va scarpinati in fund si sa dati pe la nas... daca Becali se maimutareste, il faceti cu ou si cu otet. Daca Badea e un papagal si se maimutareste, el nu e de facut cu ou si cu otet. Cum naiba se face ca Badea e diferit de Becali? Aaah, am uitat: Badea are mot in frunte, nu? Sau cum, ca imi este cam greu sa inteleg. Vechea vorba romaneasca: aceeasi Marie, cu alta palarie.

Ti-am mai zis pe pm, echilibreaza balanta aia. Toyota e o firma care promoveaza doar imaginea unor oameni seriosi, nu 8-|?

Ooo Becali, cel mai bun exemplu pe care ti l-ai ales. Deocamdata Badea nu declara peste tot ceea ce face si nu scoate atatea perle zi de zi.

alte expresie mai cunosti pe lumea asta?

toyota e o firma, care, stiu ca n-o sa ma crezi, isi promoveaza produsele.

a zis cineva ca badea a dus rabla lu taica-su la remat? e doar o RECLAMA si numai o minte ca a ta s-ar fi putut gandi ca de fapt scopul ei e de a-i face pe oameni sa creada ca prezinta un aspect real din viata lui

Si ce ne intereseaza pe noi ca Badea isi da masina la REMAT? Chiar m-am saturat sa tot aud tampenii de genul. Ca "vedeta" aia a facut nus ce. Ca vedeta cealalta a facut nus ce samd. De ce trebuie sa ne intereseze pe noi ce fac oamenii in particular? De ce ne place noua romanilor sa ne uitam mai repede in gradina vecinului? Noi suntem perfecti? Noi ce-am face daca am fi in locul lor?

Tipic, daca nu stii ce sa scoti, cica "alte expresie mai cunosti pe lumea asta?".

Badea sta la 2 scari de mine. Avem o cunostinta comuna si iti garantez ca e un ingamfat si un badaran si jumatate. Intr-o zi la piata:

- Aveti ficat de gasca?

- Nu, doar ce e expus.

- Femeie, te intreb daca ai ficat de gasca. Esti proasta sau nu intelegi?

- Iar eu va repet ca avem doar ce e expus.

Si iese ca Gheorghe facandu-i incompetenti. Am ramas masca si mirata ca vanzatoarea nu i-a zis nimic dar mai ales de reactia lui.

Adu dovezi. Asa e cuvantul femeii contra cuvantul lui.

baaaaaaaaa tu esti sanatos la cap? un papagal ca mircea badea, esca samd castiga atatia bani pe cand un muncitor abia isi poate sustine familia cu salariul pe care il are. pai munca fizica pe care o presteaza un muncitor nu se compara cu citirea unui text dupa o foaie, dar ala care face un munca inutila, care nu produce nimic este totusi platit de ~28 de ori mai mult. Sistemul asta existent nu e in niciun caz o solutie..

ps:

http://zdranga.files.wordpress.com/2009/01/capyr.jpg

-> labilii aia mintali de se cred "jurnalisti" si au atatia bani incat privesc orice om de rand ca pe un gunoi, se alfa in categoria "we eat for you"

Nu e Badea de vina ca asta e sistemul. Stiu ca nu e corect, dar noi oamenii normali suntem de vina pentru ca il acceptam. Atata timp cat votam tot PSD, PNL, PD-L, UDMR sau PRM si atata timp cat ne continuam rutina de zi cu zi inseamna ca acceptam si ca ne meritam soarta. Pana noi nu ne vom schimba atitudinea si stilul de viata cei de sus n-o sa se schimbe cu siguranta. De ce? Pentru ca vad ca au dupa cine profita. Fara suparare.

Cat despre jurnalisti, nu-i baga pe toti in aceeasi oala si doi, majoritatea au un salar jalnic (sub 1000 ron).

Link to comment

Da nu sunt in masura.Dar nici tu.Vad ca mi-ai sters postul anterior..in fine.Daca esti asa destept fa tu 10.000 de euro pe luna.Si pentru cei de mai sus.Nu e normal sa castigi mai mult daca gandesti?Ziceti voi ca toti stiu sa citeasca ziare..k atunci de ce nu castiga atat?

Link to comment

Ce va place sa va scarpinati in fund si sa dati pe la nas... daca Becali se maimutareste, il faceti cu ou si cu otet. Daca Badea e un papagal si se maimutareste, el nu e de facut cu ou si cu otet. Cum naiba se face ca Badea e diferit de Becali? Aaah, am uitat: Badea are mot in frunte, nu? Sau cum, ca imi este cam greu sa inteleg. Vechea vorba romaneasca: aceeasi Marie, cu alta palarie.

Daca tu ai probleme in a diferentia doua persoane precum Becali si Badea, atunci esti dilie rau fatuca :blink:

Warn Up!

Invata sa nu mai jingesti utilizatorii forumului!

Edited by Tybork
Link to comment

iti garantez ca aproape oricine de pe forumul asta poate sa confirme faptul ca nu exista topic in care sa postezi, fara sa bagi expresia asta sau p-aia cu turma sau cu frustrarea. cu asa expresii iti inveti tu copilul imaginar?

plus ca salariul de 7k euro e decent pentru un prezentator de emisiune cu asa audienta. probabil ca si-ar lua mai mult daca n-ar trebui sa se plateasca atatea amenzi de pe urma lui

Daca aveai un spirit al observatiei atat de mare si vedeai la orice topic replica asta, imi scoteai in evidenta exemplele de topicuri in care am folosit. Dar, fiindca esti o frustrata mica, ce sa zici si tu... Si stai tu linistita, in nici un caz nu va ajunge ca una de teapa ta fii-mea.

' date='Mar 18 2010, 19:33' post='4886749']

Adu dovezi. Asa e cuvantul femeii contra cuvantul lui.

Daca eu eram de fata, tu ce crezi? Nu spun din relatarile unei femei ci eram de fata. La fel o pot confirma si alte 20 de persoane care erau in magazin atunci. Si sunt multe alte intamplari.

Cat despre comparatia Becali - Badea, nu inteleg ce vedeti diferit. Ca unul foloseste "dang dang daaaaannng" cand se "etaleaza" cu intelectul din dotare iar celalalt nu?

Si alta chestie: voi chiar nu v-ati saturat ca altul SA REPETE incontinuu ceea ce voi stiti deja? Serios, parca ati fi sadici.

LE: Ma miram la americani cum de unii oameni au prin televiziune o putere de convingere atat de mare. Iata ca si la noi se repeta fenomenul. Mai intai a fost la revolutie, iar acum cu Badea... Nu m-ar mira sa se dea o alta lovitura de stat in urmatorii 5 ani pentru ca un bisnitar si un samsar sa faca iar avere pe seama prostilor.

Warn Up!

Fara jigniri de gen "frustrata mica"

Edited by Tybork
Link to comment

totusi pe cine intereseaza salariul unui mancator de rahat?

dc mancator de rahat spui tu ? e ok sa fie opinia ta , dar eu cred k este foarte echilibrat omul din toate punctele de vedere , sper sa nu intram in polemici !

Salut

ps : mi se pare putin deplasat salariul sau fata de ceilalti , dar este o suma considerabila :)

Link to comment

7000 de euro ca face pe papagalul? Aia e emisiune buna? Daca primeste 7000 de euro, de aia sta dupa tatal lui sa-i dea masina sa o dea la REMAT? Sa fim seriosi, asta e doar ca sa-si faca reclama. Suma e exagerata si nu, nu-si merita banii.

Mircea Badea ,pe langa faptul ca se prosteste in emisiune ,este un om foarte inteligent,cum spunea cineva in acest topic:" Esca primeste mii de euro pentru ca citeste niste promtere pe cand Mircea Badea gandeste problema pe loc".Isi merita banii dupa parerea mea.

Link to comment

Cat despre comparatia Becali - Badea, nu inteleg ce vedeti diferit. Ca unul foloseste "dang dang daaaaannng" cand se "etaleaza" cu intelectul din dotare iar celalalt nu?

Si alta chestie: voi chiar nu v-ati saturat ca altul SA REPETE incontinuu ceea ce voi stiti deja? Serios, parca ati fi sadici.

http://www.youtube.com/watch?v=B7Jwe_bveac

O mica diferenta este fapul ca unul a candidat la presedentie, iar celalat a absolvit un liceu si o facultate de care inca isi aduce aminte. Indiferent ce o insemna "dang dang daaaaannng" iti urezi sa ai parte doar de emisiuni TV marca Gigi si in pauzele publicitare- Salam fashion.

Link to comment

Nu stiu de voi si nici n-am de gand sa va "citesc" pe toti, dar mie unul imi place tipul. Nu stiu unde vedeti voi atata prostime in el, dimpotriva. Iar ceea ce face, n-o face ca asa vrea el, asa trebuie sa faca el, pentru banii aia e in stare sa "comita" teatru. Hmm, cine nu?

Si vorba lui Horia, pe mine chiar nu ma intereseaza cati bani ia respectivul lunar, pe mine nu ma intereseaza nici daca moare maine, dar ca fapt divers, prea va dati in lung si-n lat ca ala e stupidul televizunii iar voi desteptii forumului. -_- Cut it out.

Link to comment
Guest krobyT

Lasa-i bunny ca se oftica si incep sa se lege de tine.In fine daca sunteti asa destepti si ziceti ca e simplu incercati voi sa faceti ce face el.Si lixandra vezi ca nu era asa faza cu vanzatoarea.El era la magazin si a intrebat-o daca are ficat de gasca?Si ea a raspuns pe un ton superior:Doar ce e expus ma!

Oricum ma bucur ca exista si pe aici moderatori competenti....NOT

Link to comment

Lasa-i bunny ca se oftica si incep sa se lege de tine.In fine daca sunteti asa destepti si ziceti ca e simplu incercati voi sa faceti ce face el.Si lixandra vezi ca nu era asa faza cu vanzatoarea.El era la magazin si a intrebat-o daca are ficat de gasca?Si ea a raspuns pe un ton superior:Doar ce e expus ma!

Oricum ma bucur ca exista si pe aici moderatori competenti....NOT

Nu esti tu in masura sa-i judeci pe moderatori, asa cum nici ceilalti nu sunteti in masura sa-l judecati pe Badea! Poate cand veti ajunge si voi la salarul ala puteti sa ziceti ceva.

Link to comment

lixandra,faci urat aici ca a facut-o proasta Badea, in calitatea de cetatean oarecare , pe Baba Florica din fata blocului care are 2 clase ca trenul si nu stie sa lege trei cuvinte. Gandeste-te ca presedintele Romaniei a zis in fata natiunii despre o femeie,citez "tiganca imputita",daca faceti asa de Badea,care e un simplu moderator de televiziune,un simplu cetatean,cam cum trebuia facut de Basescu,ca e presedinte si jigneste oamenii :blink:

Link to comment
Guest krobyT

Dani vrei sa termini ca idiotenile astea gen : "nu esti in masura", "cine esti tu sa ...." ?Iar in legatura cu a doua parere a ta sunt total de accord.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...