Jump to content
Tybork

Mircea Badea, salariu lunar de 7.000 de euro

Recommended Posts

Surse din Antenă au dezvăluit, pentru siteul emulte.ro, că prezentatorul TV Mircea Badea primeşte, pentru fiecare oră vorbită pe zi, 350 de euro, adică 7.000 de euro lunar. În această sumă intră şi prestaţia acestuia de la Radio Zu.

Din câte se pare totuşi, Mircea Badea are un salariu destul de modest faţă de colegii lui din Antenă, care câştigă şi 20.000 de euro lunar. În audiovisual, Andreea Esca este liderul incontetabil al salariaţilor, primind de la Adrian Sârbu în jur de 30.000 de euro pe lună.

Cu toate acestea, realizatorul emisiunii ?În gura presei“ nu are motive de îngrijorare pentru viitorul său, deoarece emisiunea se bucură de success atât în rândul publicului, cât şi în rândul şefilor de la ?Antene“.

În plus, Badea câştigă bani şi din reclame, fiind protagonistul mai multor spoturi publicitare.

Sursa: ora7.ro

Link to comment

de ce ziceti mancator de rahat ? totusi omu asta este foarte tare ... si multa lume se uita la el .. chiar si eu cand nu am ce face...

7000 dolari este .. ok totusi :) nu cred ca este tipul de nesitit care sa ceara mai mult .. mai ales ca e si criza

da..ce mii dolari ce mii euro? doar 1 leu diferenta intre...

@@dar Sarbu parca a vandut partea sa din Pro TV, tot el o plateste pe Esca?

Link to comment

eu zic ca merita mai mult...

andreea esca citeste de pe promter mircea badea vorbeste liber....si se pricepe :)

Nu prea conteaza persoana ci brandul pe care l-a creeat, cand spui Esca te gandesti la Pro Tv, cand spui Badea te gandesti automat la "antene"

Link to comment

Acum mi'a venit in minte ca directoare de la asigurari de sanatate sau ceva de genu' (tot cu asigurari) castiga 15.000 E p luna . Si sunt multi care castiga asemenea sume , dar nu ii descopera nimeni pentru ca nu se vrea . In rest salariul lui Mircea Badea e ok . Nici f. mare dar deloc mic

Link to comment

totusi pe cine intereseaza salariul unui mancator de rahat?

De ce mancator de rahat? Ca asa spuneti voi? Sau pur si simplu va e ciuda ca omul s-a descurcat in viata si castiga atat?

Dupa mine,isi merita banii..face o emisiune chiar buna :)

Nu stiu daca isi merita banii, nu e treaba noastra sa decidem asta. Singurul lucru pe care il putem face este sa ne uitam sau nu la emisiunile lui.

7000 de euro ca face pe papagalul? Aia e emisiune buna? Daca primeste 7000 de euro, de aia sta dupa tatal lui sa-i dea masina sa o dea la REMAT? Sa fim seriosi, asta e doar ca sa-si faca reclama. Suma e exagerata si nu, nu-si merita banii.

De unde stiti voi ce face Mircea Badea la Antena 1? De ce trebuie intotdeauna sa ganditi negativ? Si care e problema daca da masina lu taica-sau la REMAT? E cumva treaba noastra? Ce va place sa fiti carcotasi. Ceva de groaza.

Nu prea conteaza persoana ci brandul pe care l-a creeat, cand spui Esca te gandesti la Pro Tv, cand spui Badea te gandesti automat la "antene"

Corect.

Link to comment

' date='Mar 18 2010, 15:17' post='4885848']

De ce mancator de rahat? Ca asa spuneti voi? Sau pur si simplu va e ciuda ca omul s-a descurcat in viata si castiga atat?

uite un exemplu:

cand era romania sub zapada zicea ca sunt autoritatiile incompetente (desigur se referea la pdl)

cand in germania si america era mai mare nenorocirea din cauza zapezii nici macar n-a adus in discutie subiectul. putea sa zica ca incompetenti ca in romania sunt si in germania. ma facea sa ma simt mai bine stiind ca si altii sunt in aceeasi situatie si ca nu suntem petardele europei.

de mancatori de rahat si lingai sunt satul.

btw sunt n exemple nu numai asta cu zapada.

Link to comment

eu zic ca merita mai mult...

andreea esca citeste de pe promter mircea badea vorbeste liber....si se pricepe :)

ce draq il compari pe asta cu Esca nu stiu. Esca e de n'spe ori mai desteapta decat pinguinu de Badea. Badea e o papuse in corzi manevrata de antene' ...Badea nu are nimic , nu are nici tupeu nici nimic , are caterinca si se foloseste de ea ..asa il mai pride pe cate un plictisit sa se uite la emisiunea lui ..poc rating ....

si daca tot are banii astia , sa mai taca dracu din gura sa nu mai vaite Romania atat ca are salarii prea mici ;)

Link to comment

Eu cred ca face o treaba buna si isi merita banii.Altii fac mult mai putin , sau fac emisiuni mult mai slabe ca el si primesc mai mult , plus ca mai are emisiuni si la radio ZU.Multa lume il urmareste si nu degeaba , fiecare emisiune mi se pare interesanta , te mai distrezi , mai si razi la unele faze.

Link to comment

eu zic ca merita mai mult...

andreea esca citeste de pe promter mircea badea vorbeste liber....si se pricepe :)

Nu uita ca Andreea lucreaza la ProTV si prezinta stirile de la ora 5 daca nu ma insel. Desi nu ea face ratingul suma este pe merit.

7000 de euro ca face pe papagalul? Aia e emisiune buna? Daca primeste 7000 de euro, de aia sta dupa tatal lui sa-i dea masina sa o dea la REMAT? Sa fim seriosi, asta e doar ca sa-si faca reclama. Suma e exagerata si nu, nu-si merita banii.

Adu dovezi pentru treaba cu masina :)
Link to comment

Ce va place sa va scarpinati in fund si sa dati pe la nas... daca Becali se maimutareste, il faceti cu ou si cu otet. Daca Badea e un papagal si se maimutareste, el nu e de facut cu ou si cu otet. Cum naiba se face ca Badea e diferit de Becali? Aaah, am uitat: Badea are mot in frunte, nu? Sau cum, ca imi este cam greu sa inteleg. Vechea vorba romaneasca: aceeasi Marie, cu alta palarie.

fix la asta s-a gandit toyota: "hai sa-i facem reclama lu badea". nu-ncetezi sa ma uimesti

Ti-am mai zis pe pm, echilibreaza balanta aia. Toyota e o firma care promoveaza doar imaginea unor oameni seriosi, nu 8-|?

Link to comment

Ce va place sa va scarpinati in fund si sa dati pe la nas

alte expresie mai cunosti pe lumea asta?

Toyota e o firma care promoveaza doar imaginea unor oameni seriosi, nu 8-|?

toyota e o firma, care, stiu ca n-o sa ma crezi, isi promoveaza produsele.

a zis cineva ca badea a dus rabla lu taica-su la remat? e doar o RECLAMA si numai o minte ca a ta s-ar fi putut gandi ca de fapt scopul ei e de a-i face pe oameni sa creada ca prezinta un aspect real din viata lui

Link to comment

alte expresie mai cunosti pe lumea asta?

toyota e o firma, care, stiu ca n-o sa ma crezi, isi promoveaza produsele.

a zis cineva ca badea a dus rabla lu taica-su la remat? e doar o RECLAMA si numai o minte ca a ta s-ar fi putut gandi ca de fapt scopul ei e de a-i face pe oameni sa creada ca prezinta un aspect real din viata lui

Tipic, daca nu stii ce sa scoti, cica "alte expresie mai cunosti pe lumea asta?".

Badea sta la 2 scari de mine. Avem o cunostinta comuna si iti garantez ca e un ingamfat si un badaran si jumatate. Intr-o zi la piata:

- Aveti ficat de gasca?

- Nu, doar ce e expus.

- Femeie, te intreb daca ai ficat de gasca. Esti proasta sau nu intelegi?

- Iar eu va repet ca avem doar ce e expus.

Si iese ca Gheorghe facandu-i incompetenti. Am ramas masca si mirata ca vanzatoarea nu i-a zis nimic dar mai ales de reactia lui.

Link to comment

Ce va place sa va scarpinati in fund si sa dati pe la nas... daca Becali se maimutareste, il faceti cu ou si cu otet. Daca Badea e un papagal si se maimutareste, el nu e de facut cu ou si cu otet. Cum naiba se face ca Badea e diferit de Becali? Aaah, am uitat: Badea are mot in frunte, nu? Sau cum, ca imi este cam greu sa inteleg. Vechea vorba romaneasca: aceeasi Marie, cu alta palarie.

Ti-am mai zis pe pm, echilibreaza balanta aia. Toyota e o firma care promoveaza doar imaginea unor oameni seriosi, nu 8-|?

pentru tine salam si AC/DC erau de comparat...acu incepi cu becali vs badea.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...