Jump to content
Fara_Reguli

Ce va luati in rucsac cand va duceti la padure ?

Recommended Posts

Guest mada_madalin5

O sticla de bere , niste sandvisuri , si o bata de baseball , sa nu ma intalnesc cu nici o creatura sinistra , cum ar fi un dinamovist .

Link to comment
Share on other sites

Rucsac , suc , briceag multifuntional , surubelnita , bricheta , pungi gunoi / obisnuite , prezervative , snacsuri si cat mai multe ciocolate , hartie iginienica , iar in caz ca merg cu bicicleta imi iau si trusa de scule.

2 cagule , un pistol si grenada portabila de soseta.

Foarte bine punctat, cum de n-a zis nimeni altcineva ? Cand citeam pagina 1, chiar ma gandeam cum de n-a zis nimeni de prezervative. Pana te-am vazut pe tine, ba -_-.

@ Pai ce poti sa-ti duci, un ak47, vreo 3 grenade, un c4, iar colegii mei un defuse kit. NOT !

Imi duc un tricou/bluza de schimb, uneori chiar si 2 tricouri, mp3 player, plasturi dinaia mici, dar uneori unul dintre noi duce pansament si rivanol, in caz de ceva mai grav (si asta de obicei cand mergem cu bicicletele), vreo 2 L de apa, hartie igienica, servetele (nu pentru aceeasi chestie :)) ), briceag, lanterne, baterii de rezerva, si nelipsitul telefon.

Si cand mergem in padure dimineata, ne luam caguli la ora 5 dimineaţă, le-o dam in spaima ursilor.

PS : Vroiam sa iasa altcumva ultima fraza, da nu stiam cum s-o fac mai corect :))

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

Foarte bine punctat, cum de n-a zis nimeni altcineva ? Cand citeam pagina 1, chiar ma gandeam cum de n-a zis nimeni de prezervative. Pana te-am vazut pe tine, ba -_-.

@ Pai ce poti sa-ti duci, un ak47, vreo 3 grenade, un c4, iar colegii mei un defuse kit. NOT !

Imi duc un tricou/bluza de schimb, uneori chiar si 2 tricouri, mp3 player, plasturi dinaia mici, dar uneori unul dintre noi duce pansament si rivanol, in caz de ceva mai grav (si asta de obicei cand mergem cu bicicletele), vreo 2 L de apa, hartie igienica, servetele (nu pentru aceeasi chestie :)) ), briceag, lanterne, baterii de rezerva, si nelipsitul telefon.

Si cand mergem in padure dimineata, ne luam caguli la ora 5 dimineaţă, le-o dam in spaima ursilor.

PS : Vroiam sa iasa altcumva ultima fraza, da nu stiam cum s-o fac mai corect :))

Omule , ce faci ma cu prezervativa in padure loooool . Sau nu vrei sa lasi vreo caproara insarcinata ? Oricum in padure iti trebuie mancare , unelte de ridicat un cort sau ceva de genu si un cremene .

Link to comment
Share on other sites

Omule , ce faci ma cu prezervativa in padure loooool . Sau nu vrei sa lasi vreo caproara insarcinata ? Oricum in padure iti trebuie mancare , unelte de ridicat un cort sau ceva de genu si un cremene .

Nu a exlus nimeni ca nu poate merge cu o fata :P si cu 2 paturi sa le intinda si sa se distreze :P

Link to comment
Share on other sites

toti knd auziti de padure va ganditi la mancare, mancare si iar mancare

poti face multe alte lucruri in padure nu doar sa mananci, de mancat mananci in fiecare zi, in padure nu mergi prea des

@eu mi`as lua toporul (in caz k ma intalnesc cu ursul) si o bricheta

Luati voi ce vreti daca dati nas in nas cu ursulache tot va omoara.

Link to comment
Share on other sites

Luati voi ce vreti daca dati nas in nas cu ursulache tot va omoara.

Atunci cand mergi la padure nu mergi oricum ....mergi prin spatii special amenajate si ! daca vrei sa te aventurezi si ....te intalnesti cu prietenul nostru Maro Si Mare e pe riscul tau dar eu zic ca si un briceag e de ajuns ca sa te bati cu Nenea Maro daca stii sa il folosesti :P

Link to comment
Share on other sites

Omule , ce faci ma cu prezervativa in padure loooool . Sau nu vrei sa lasi vreo caproara insarcinata ? Oricum in padure iti trebuie mancare , unelte de ridicat un cort sau ceva de genu si un cremene .

Pot sa spun un mare LOL ? La intrare in paduri exista cumva o tabla care anunta "Accesul fetelor interzis!" ??????? Bine, nu mergi acolo doar ca sa ti-o pui, dar nu se stie niciodata, nu sunt grele, incap usor in rucsac intr-un buzunar d-ala mic :).

Link to comment
Share on other sites

Guest mada_madalin5

Pot sa spun un mare LOL ? La intrare in paduri exista cumva o tabla care anunta "Accesul fetelor interzis!" ??????? Bine, nu mergi acolo doar ca sa ti-o pui, dar nu se stie niciodata, nu sunt grele, incap usor in rucsac intr-un buzunar d-ala mic :).

Asta ar insemna , ca oriunde unde ai merge ar trebui sa iti iei prezerveative ? ..... Si oricum imi raspunzi la o intrebare ? : Cati ani ai de vorbesti atat de sex ? si inca una :Esti virgin ?

Scuzatima de OFF topicasta .

ON TOPIC :Daca ai avea decat o anumita suma de bani sa iti iei lucruri de supravietuire sau asa ceva , tu ai da banii pe prezervative ? EX :Emisiunea Survival dupa AXN .

Link to comment
Share on other sites

Asta ar insemna , ca oriunde unde ai merge ar trebui sa iti iei prezerveative ? ..... Si oricum imi raspunzi la o intrebare ? : Cati ani ai de vorbesti atat de sex ? si inca una :Esti virgin ?

Scuzatima de OFF topicasta .

ON TOPIC :Daca ai avea decat o anumita suma de bani sa iti iei lucruri de supravietuire sau asa ceva , tu ai da banii pe prezervative ? EX :Emisiunea Survival dupa AXN .

Pot spune ca ai dreptate , viata nu se reduce numai la sex ........eu zic ca ar trebui sa iti iei ceva de mancare si ceva cu care sa poti sa te aperi cand mergi in padure .....

Link to comment
Share on other sites

Asta ar insemna , ca oriunde unde ai merge ar trebui sa iti iei prezerveative ? ..... Si oricum imi raspunzi la o intrebare ? : Cati ani ai de vorbesti atat de sex ? si inca una :Esti virgin ?

Scuzatima de OFF topicasta .

ON TOPIC :Daca ai avea decat o anumita suma de bani sa iti iei lucruri de supravietuire sau asa ceva , tu ai da banii pe prezervative ? EX :Emisiunea Survival dupa AXN .

Da, eu ma uit pe Discovery la ala cu supravietuirea in conditii in care n-ai nu stiu ce la tine. Oricum, aici era vorba de o plimbare in padure, nu la mers prin munti de nebun, departe de "civilizatie", ca sa zic asa.

Pot spune ca ai dreptate , viata nu se reduce numai la sex ........eu zic ca ar trebui sa iti iei ceva de mancare si ceva cu care sa poti sa te aperi cand mergi in padure .....

Dar eu am spus ca daca ma duc in padure mi-as lua doar prezervative ? Uitativa la primul meu post, ala e cel esential.

@Last post here, pe tema asta.

Link to comment
Share on other sites

Omule , ce faci ma cu prezervativa in padure loooool . Sau nu vrei sa lasi vreo caproara insarcinata ? Oricum in padure iti trebuie mancare , unelte de ridicat un cort sau ceva de genu si un cremene .

Asta ar insemna , ca oriunde unde ai merge ar trebui sa iti iei prezerveative ? ..... Si oricum imi raspunzi la o intrebare ? : Cati ani ai de vorbesti atat de sex ? si inca una :Esti virgin ?

Scuzatima de OFF topicasta .

ON TOPIC :Daca ai avea decat o anumita suma de bani sa iti iei lucruri de supravietuire sau asa ceva , tu ai da banii pe prezervative ? EX :Emisiunea Survival dupa AXN .

De parca te duci in padure ca sa iti faci antrenament de supravietuire. Te poti duce sa te distrezi. Ma rog, tu cu bata ta de baseball il intrebi pe Marius despre viata sa sexuala.

Eu am uitat sa scriu de un cutit mic. :D

Link to comment
Share on other sites

prezervative.... wtf... te duci in natura sa te f sau sa te recreezi, aer curat etc? damn... poti sa te f si acasa.... acum bineinteles o sa vina unu si altu cu texte gen: daca ai o fata cu tine, sau ca e fain sa te f in natura.... pai ba, atunci ori iesi in natura ori sa te f... in fine... e doar parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

prezervative.... wtf... te duci in natura sa te f sau sa te recreezi, aer curat etc? damn... poti sa te f si acasa.... acum bineinteles o sa vina unu si altu cu texte gen: daca ai o fata cu tine, sau ca e fain sa te f in natura.... pai ba, atunci ori iesi in natura ori sa te f... in fine... e doar parerea mea.

E cam pericol mare să nu te tragă curentul , mai ales că pe prietena ta o mai arde şi Soarele :)) . Cine ştie , poate unora le place mai nature(fr.) .

Link to comment
Share on other sites

Decii :)) :Niste mancare,un baston telescopic,apa/suc,(daca e la munte un bat),camera foto,niste creta de tras pe nas =)) -glumeam un briceag cu de toate,o franghie de 10 m,o ciocolata mica,laptopu evident(pt. masina)o brichieta zippo :X un hamac si niste paracetamol

Link to comment
Share on other sites

Sa vedem:

Vreo 3 sandwichuri, 2 conserve, niste paine toast, 1 cutit mic de bucatarie, 2x Apa plata de 1L(in total 2L), 1 briceag multifunctional, 1 baioneta, 1 binoclu, 1 patura, 1 cutiuta cu leucoplasturi, cateva pastilute de ketonal forte, 0.5 l de tarie, nu stii cand ai nevoie, iar in masina cortul si 2 saci de dormit :D

Daca e un loc safety ne putem rezuma la 3-4 lucruri.

Link to comment
Share on other sites

Imagine IPB

Imagine IPBImagine IPBImagine IPBImagine IPBImagine IPBImagine IPBImagine IPBImagine IPBImagine IPBImagine IPB

E clar :))) , cate zile veti semana pe "Frumoasa Adormita " ? :))

Pai nu stiu , in primul rand haine de schimb, telefonul , briceagul , un deodorant , mancare ( suc/apa , sandwichiuri ) [prerzervative] in caz de urgenta :-ss , si cam atata ....

Link to comment
Share on other sites

2dor e mai credibil, dar tu: Ziua de nastere 28 Decembrie 1995 :-?

Da ce, la 14 ani n-ai ceva in pantaloni ? Bine, acu glumesc, dar am cativa prieteni care la varsta mea deja o faceau fara probleme.

PS : In padure trebuie sa fie la noi nelipsita bere, 2-3 doze eu zic ca ajung. Altfel, pana a doua zi, uiti ca ai fost in padure :)).

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...