Jump to content
Guest stefteo21

Ce ai face daca ai gasi

I-ai duce la politie ?  

111 members have voted

  1. 1. I-ai duce la politie ?

    • I-as duce la politie urgent ! Thăă, pot fi banii munciti a unui om
      17
    • Screw the police, screw the om care a muncit banii, daca nu e in stare sa aiba grija de ei ce sa-i fac
      94


Recommended Posts

Ceva nu merge: e cam greu sa afli dupa 2 zile ce oameni au fost la fata locului in momentul "ridicarii" valizei.

Care 2 zile ma ? Cine ar sta 2 zile si apoi si-ar aminti " stai ca am pierdut 50k euro " ..

Normal ca s-ar duce rapid la politie , apoi la autogara --> investigatie la 1 -2 ore dupa pierderea valizei .

Link to comment
Share on other sites

Care 2 zile ma ? Cine ar sta 2 zile si apoi si-ar aminti " stai ca am pierdut 50k euro " ..

Normal ca s-ar duce rapid la politie , apoi la autogara --> investigatie la 1 -2 ore dupa pierderea valizei .

M-a indus in eroare termenul ala de 2 zile. Sunt si unii prosti gramada care isi aduc aminte dupa ore bune ca au pierdut ceva. Si in alea 1-2 ore martorii pot fi departe si greu de gasit :-??

Link to comment
Share on other sites

M-a indus in eroare termenul ala de 2 zile. Sunt si unii prosti gramada care isi aduc aminte dupa ore bune ca au pierdut ceva. Si in alea 1-2 ore martorii pot fi departe si greu de gasit :-??

Tot va aparea :D...Nu cred ca ar putea sta 1 an in casa inchis fara sa foloseasca acei bani :D ...Deci oricat de departe ar fi tot ar fi prins :D ..

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

Tot va aparea :D...Nu cred ca ar putea sta 1 an in casa inchis fara sa foloseasca acei bani :D ...Deci oricat de departe ar fi tot ar fi prins :D ..

Eu daca i-as gasi iti dai seama ca nu m-as sparge cu ei de-a doua zi si mi-as cumpara chestii nelimitat :blink:

As da vreo 10-15 K pe o masina ... si as zice ca mi-a cumparat-o tata apoi restul i-as depune in 3-4 conturi la banca si as fi fericit :)) mi-as vedea de studii in continuare si garantez ca nu m-ar prinde nimeni !

Link to comment
Share on other sites

şi eu aş căuta să găsesc persoana care i-a pierdut.. e adevărat că mulţi reprezentanţi ai legii ne-au trădat încrederea dar cu siguranţă integritatea şi corectitudinea încă mai există. sunt multe modalităţi de a te convinge încă dinainte că banii ajung la proprietar.

Link to comment
Share on other sites

Bun . Hai sa zicem ca ii luati si peste 2 zile va treziti cu politia acasa , ce va faceti ?

La cei care o sa`mi puna intrebarea " cum ? " ...De parca ar fi greu sa verifice unde a uitat tipul valiza , cine era de fata si ce martori au fost .

Sau in cazuri extreme ( sume extrem de mari ) ar incerca si tehnica amprentelor pe abonamente / bilete.

Si da , te-ar gasi....si nu cred ca ar merge sa le dai ' bribe ' :) .

Da , i-as duce la politie ...dar as fi atent ca proprietarul sa ii gaseasca...nu as vrea sa fure politia banii aceia .

Apoi normal ca mi-ar da si mie o recompensa de vreo 1-2k ....Cat sa`mi iau masina :D .

CSI?

Eu cred ca uitati ca traim in Romania...

Link to comment
Share on other sites

Ok. Voi nu intelegeti o chestie. Daca banii aia sunt pentru viata cuiva ? Ma refer la faptul ca probabil are o problema grava, care necesita o operatie naiba stie pe unde, si costa o geanta de bani, plus ca cine stie cat s-a chinuit sa-i stranga. E normal, pleci acolo cu persoana respectiva. Inca o chestie, lumea se mai deplaseaza si cu metro-uri, autobuze, nu la toti le sta limuzina/avionul in fata blocului ;).

Link to comment
Share on other sites

Ok. Voi nu intelegeti o chestie. Daca banii aia sunt pentru viata cuiva ? Ma refer la faptul ca probabil are o problema grava, care necesita o operatie naiba stie pe unde, si costa o geanta de bani, plus ca cine stie cat s-a chinuit sa-i stranga. E normal, pleci acolo cu persoana respectiva. Inca o chestie, lumea se mai deplaseaza si cu metro-uri, autobuze, nu la toti le sta limuzina/avionul in fata blocului ;).

si daca sunt a lui Jiji ..pentru manevere ? .. :)) sa nu ii luati ma...e pacat ;)

Link to comment
Share on other sites

i-as lua.. daca vad ca nu-i cauta nimeni, in mod sigur i-as dona, la un spital. banii cazuti din cer, numai pentru a ajuta lumea sunt buni.

your joking.. inteleg sa dai o parte din ei, dar pe toti, no way .. daca tot esti asa credul, dc nu ii donezi la o biserica ?:))

trust me, banii cazuti din cer sunt mai buni decat cei munciti

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...