Jump to content
Guest stefteo21

Ce ai face daca ai gasi

I-ai duce la politie ?  

111 members have voted

  1. 1. I-ai duce la politie ?

    • I-as duce la politie urgent ! Thăă, pot fi banii munciti a unui om
      17
    • Screw the police, screw the om care a muncit banii, daca nu e in stare sa aiba grija de ei ce sa-i fac
      94


Recommended Posts

Guest stefteo21

Pur si simplu i-as lua , de ce sa-i dau la politie ? Norocu meu , i-auzi ba

da? si daca sunt banii de inmormantare a unei batranici ? -_-

:rofl2: eu nici lu tata nu i-as spune de ei :)) m-as inveli cu ei noaptea :))

Link to comment
Share on other sites

Daca ar exista un act care sa dovedeasca proprietarul as duce geanta la politie sau direct la persoana respectiva. In felul asta poate primesti si tu acolo putina recompena.....

Mai bine primesti 2000 - 3000 euro "munciti" decat 50.000 "luati".

Parerea mea.

Cand oi primi tu 2.000 de euro dupa ce gasesti o valiza cu 50.000 euro eu o sa fiu popa.

ON: I-as lua fara nicio remuscare, probabil ca m-as inveli cu ei la fel ca tine, stefteo21, mi-as pune cativa si in perna.

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Eu as incerca sa fac rost de nr. aluia care i`a pierdut si i-as da mesaje din Ibiza ca e baiat de treaba si cand mai are de gand sa faca gesturi d-astea sa ma caute, si i-as cere adresa sa-i trimit un buchet mare de flori la nevasta cu multumirile de rigoare desigur.

Link to comment
Share on other sites

marius, eu nu voi pierde niciodata 50 000 euro din simplul motiv ca nu am atatia, mai ales ai mei :).Nu ma vei vedea plimbandu-ma cu miarele de euroi dupa mine, so .. who give a shit

cei care ati zis ca ii duceti inapoi, voi chiar credeti ca viata e roz :)

xpeed, traiesti pe alta lume .. cati oameni crezi ca ti i-ar da inapoi ?

Link to comment
Share on other sites

normal ca incerc sa ii inapoiez

doar sa ma pun in locul celui care avea banii

poate e un umprumut la o banca

si daca ii pastrez si cheltui, tot o sa ma mustre constiinta ca poate erau vitali pt altcineva

nu prea inteleg cum ganditi

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

normal ca incerc sa ii inapoiez

doar sa ma pun in locul celui care avea banii

poate e un umprumut la o banca

si daca ii pastrez si cheltui, tot o sa ma mustre constiinta ca poate erau vitali pt altcineva

nu prea inteleg cum ganditi

Pai cum sa gandim ... :-? . Eficient ?

Acum sincer daca as merge cu 50k euro la mine crede-ma ca mi i-as lega cu catuse de gat, nu i-as tine intr-o plasa sau valiza tocmai ca sa n-o pierd , si atunci daca ala fost in stare sa piarda banii astia ma gandesc la 2 lucruri :

1 - E imposibil de prost ( motiv pt. care nu`i merita, mai bine ii iau eu )

2 - E imposibil de nepasator ( motiv pt. care inseamna ca mai are altii, eu NU, si atunci iar la fel .. ii iau eu )

E simplu sa pozezi in ipostaze de genu` asta asa din gura, insa sunt curios daca i-ai gasi ... chiar ai incerca sa-l gasesti pe ala ?

Link to comment
Share on other sites

Sa presupunem ca ai gasi intr-o valiza in statia de metrou aproximativ 50.000 euro, nici o suma uriasa, dar nici prea mica. Ce ai face cu ei ?

Avand in vedere ca in statia aia de metrou mai mult ca sigur sunt camere de supraveghere, as duce banii la politie.

Parca a fost un caz cu o batranica de a gasit cizmele pline cu bani ale unui domn, si o anchetau :|...

Link to comment
Share on other sites

cu 50 de mii de euro..as investi in ceva o mica afacere ca dupa ce raman fara ei ce fac...sa numai am nimic...

Daca ai duce la politie bani,ar baga ei in buzunar si ar rade de prostia ta. :))

50.000 euro ar schimba radical viata la foarte multi oameni :>

Link to comment
Share on other sites

Parca a fost un caz cu o batranica de a gasit cizmele pline cu bani ale unui domn, si o anchetau :|...

Am auzit si eu de asta, dar nu mai stiu cand sau in ce circumstante s-au petrecut lucrurile. Daca s-a dus la politie si apoi a fost anchetata inseamna ca (poate ca nu e o regula din asta, dar se gasesc anumiti politisti care sa faca si asta, poate ei "e" mai destepti) iti faci probleme mai mari daca te duci la politie intr-un astfel de caz. In loc sa fii felicitat, esti anchetat, cu ce motive? :|

Link to comment
Share on other sites

Bun . Hai sa zicem ca ii luati si peste 2 zile va treziti cu politia acasa , ce va faceti ?

La cei care o sa`mi puna intrebarea " cum ? " ...De parca ar fi greu sa verifice unde a uitat tipul valiza , cine era de fata si ce martori au fost .

Sau in cazuri extreme ( sume extrem de mari ) ar incerca si tehnica amprentelor pe abonamente / bilete.

Si da , te-ar gasi....si nu cred ca ar merge sa le dai ' bribe ' :) .

Da , i-as duce la politie ...dar as fi atent ca proprietarul sa ii gaseasca...nu as vrea sa fure politia banii aceia .

Apoi normal ca mi-ar da si mie o recompensa de vreo 1-2k ....Cat sa`mi iau masina :D .

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

Bun . Hai sa zicem ca ii luati si peste 2 zile va treziti cu politia acasa , ce va faceti ?

La cei care o sa`mi puna intrebarea " cum ? " ...De parca ar fi greu sa verifice unde a uitat tipul valiza , cine era de fata si ce martori au fost .

Sau in cazuri extreme ( sume extrem de mari ) ar incerca si tehnica amprentelor pe abonamente / bilete.

Si da , te-ar gasi....si nu cred ca ar merge sa le dai ' bribe ' :) .

Da , i-as duce la politie ...dar as fi atent ca proprietarul sa ii gaseasca...nu as vrea sa fure politia banii aceia .

Apoi normal ca mi-ar da si mie o recompensa de vreo 1-2k ....Cat sa`mi iau masina :D .

cu 1-2k iti cumperi bicicleta nu masina :D

Link to comment
Share on other sites

Bun . Hai sa zicem ca ii luati si peste 2 zile va treziti cu politia acasa , ce va faceti ?

La cei care o sa`mi puna intrebarea " cum ? " ...De parca ar fi greu sa verifice unde a uitat tipul valiza , cine era de fata si ce martori au fost .

Sau in cazuri extreme ( sume extrem de mari ) ar incerca si tehnica amprentelor pe abonamente / bilete.

Si da , te-ar gasi....si nu cred ca ar merge sa le dai ' bribe ' :) .

Da , i-as duce la politie ...dar as fi atent ca proprietarul sa ii gaseasca...nu as vrea sa fure politia banii aceia .

Apoi normal ca mi-ar da si mie o recompensa de vreo 1-2k ....Cat sa`mi iau masina :D .

Ceva nu merge: e cam greu sa afli dupa 2 zile ce oameni au fost la fata locului in momentul "ridicarii" valizei.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...