Jump to content
Guest stefteo21

Ce ai face daca ai gasi

I-ai duce la politie ?  

111 members have voted

  1. 1. I-ai duce la politie ?

    • I-as duce la politie urgent ! Thăă, pot fi banii munciti a unui om
      17
    • Screw the police, screw the om care a muncit banii, daca nu e in stare sa aiba grija de ei ce sa-i fac
      94


Recommended Posts

Guest stefteo21

Sa presupunem ca ai gasi intr-o valiza in statia de metrou aproximativ 50.000 euro, nici o suma uriasa, dar nici prea mica. Ce ai face cu ei ?

Link to comment
Share on other sites

Sa presupunem ca ai gasi intr-o valiza in statia de metrou aproximativ 50.000 euro, nici o suma uriasa, dar nici prea mica. Ce ai face cu ei ?

Normal ca un bun cetatean ii iau si ii cheltui eu . Cine e prost sa moara doar nu i-am furat de la el , daca nu are grija de ei de ce as avea eu grija de banii lui? Ah , am grija sa-i cheltui incet fara sa apara suspiciuni . Nu ca baba aia care a gasit 50.000 si i-a cheltuit imediat astfel pierzand totul . Stupid people lol .

Link to comment
Share on other sites

eu am gasit intr-o zi un bulentin si am avut 3 optiuni. sa il returnez la adresa de pe el (era aproape), a 2-a sa-l duc la politie si a 3-a sa ma sterg la fund cu el.

am ales sa duc buletinul direct la proprietar pentru a-l scuti de un drum la politie. faza e ca dupa ce i-am dat buletinul mi-a tras o privire de parca eu eram vinovat. mi-a dat un mesi asa sec.

morala, nu merita sa te obosesti. sunt sanse ca persoana respectiva sa fie un dobitoc. celelalte 2, e bogat si nu ii pasa iar a 3-a e om bun dar iresponsabil.

de acuma daca gasesc pe strada bani, buletine, copii, ii tin pentru mine.

i-as tine pentru mine. adica in primul rand i-as pune in boxa sa stea la marinat cateva luni bune. apoi as merge in ungaria la prima casa de schimb valutar si l-as ruga sa-mi probeze o bacnota sa vad daca sunt reali sau falsi. daca totul e ok, as cumpara toata ungaria.

Link to comment
Share on other sites

eu am gasit intr-o zi un bulentin si am avut 3 optiuni. sa il returnez la adresa de pe el (era aproape), a 2-a sa-l duc la politie si a 3-a sa ma sterg la fund cu el.

am ales sa duc buletinul direct la proprietar pentru a-l scuti de un drum la politie. faza e ca dupa ce i-am dat buletinul mi-a tras o privire de parca eu l-am pierdut pentru el impreunat cu un mersi asa sec.

morala, nu merita sa te obosesti. sunt sanse 2 la 3 ca persoana respectiva sa fie un dobitoc. celelalte 2, e bogat si nu ii pasa iar a 3-a e om bun dar iresponsabil.

de acuma daca gasesc pe strada bani, buletine, copii, ii tin pentru mine.

idem

am gasit buletinul unuia care urma sa se casatoreasca in saptamana respectiva...i l am dus la usa, mi a zis ca se bucura ca i l am gasit pt ca urma sa se casatoreasca, dar a omis sa zica multumesc....nu se merita

Normal ca daca as gasi 50.000euro i-as lua :)

Link to comment
Share on other sites

Depinde , O data am gasit un portmoneu cu 3000 lei in el , 2 carduri , buletin , talon , permis , cartela de reincarcare nefolosita =)) si o agenda .

Am sunat la "Numarul Meu " si mi-a raspuns un domn :

-BunaZiua 
-BunaZiua
-Ce v-ati pierdut ?
-Portmoneul 
-Nu il mai cauta ca e la mine , unde ne putem intalni sa ti-l dau ?

Dupa ce ne-am intalnit acel domn mi-a dat 1000 lei :clap: [ asta da civilizatie ]

Eu as proceda la fel daca as gasi o valiza cu conditia sa pastrez macar 1000$

Dar daca nu mai e nimica in ea :gun: legea junglei

Link to comment
Share on other sites

Am votat prima optiune, ca m-as duce la politie. De fapt, nu cred ca m-as duce, ci mai degraba daca este un act de identitate pe acolo, m-as duce la persoana respectiva, returnand ce ii apartine. Asa ar fi corect, si la suma respectiva, nu cred ca nu mi-ar da o mica recompensa.

@Wanksta : Da, ca asa gandeste de obicei oricine, de ce sa ii dau banii aluia, daca nu stie sa aiba grija de ei. Ii pastrez pentru mine. Dar pune-te in locul pabubitului, daca tu ti-ai pierde 50.000 euro, si ar veni cineva sa tii aduca, nu te-ai simti bine ? :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...