Jump to content
Guest cheguevara12

Tudor Sisu condamnat la 4 ani de inchisoare !

Recommended Posts

Guest cheguevara12

Sisu, condamnat pentru trafic si consum de droguri.

Puya: Nu comentez

Tudor Sisu, partenerul lui Puya din trupa hip-hop La Familia, a fost condamnat astazi de magistratii Tribunalului Bucuresi la patru ani de inchisoare cu executare. Sentinta nu este insa definitiva, ci cu drept de apel.

Cantaretul a fost condamnat pentru dosarul din 2006. Atunci Sisu a fost retinut in urma unor descinderi fulger. I-ar fi vandut droguri unui politist sub acoperire. Asa ca a mai stat aproape un an in arest preventiv. In noiembrie 2006, alaturi de el au mai fost trimise in judecata alte 17 persoane.

Din pedeapsa de patru ani se va scadea insa perioada cat Sisu a fost arestat atunci.

Daca va ajunge in inchisoare, dupa ce isi va executa pedeapsa, Tudor Sisu nu va avea dreptul doi ani sa detina o functie publica, de a fi tutore sau curator.

Contactat de site-ul nostru si intrebat ce crede despre scandalul in care este implicat colegul sau, Puya a spus: "Nu comentez".

Problemele pentru Sisu au inceput acum 6 ani. Atunci a fost condamnat pentru prima oara la inchisoare. A stat doi ani si 18 zile dupa gratii.

Si in 2008, politistii l-au luat pe sus de doua ori, in nici o luna. De fiecare data, a fost audiat in calitate de martor si lasat sa isi vada de drum.

Sursa : StirileProTV.ro

Link to comment

Dupa Lil Wayne uite si Sisu si Adrian copilul minune am inteles ca este pe cale sa fie condamnat ... nu am fost un mare fan al lui Sisu dar oricum va sta doar 2 ani ... daca a mai fost tinut 2 ani si 18 zile inainte ... depinde, cum spuneati si voi Puya sa departat de Sisu si a prins fitze.

Link to comment

Dupa Lil Wayne uite si Sisu si Adrian copilul minune am inteles ca este pe cale sa fie condamnat ... nu am fost un mare fan al lui Sisu dar oricum va sta doar 2 ani ... daca a mai fost tinut 2 ani si 18 zile inainte ... depinde, cum spuneati si voi Puya sa departat de Sisu si a prins fitze.

nu cred ca se poate vorbi de fitze , etc , doar ca acuma Puya canta muzica comerciala 100% nu cred ca poti zice ca are fitze , incearca fiecare cum poate sa'si castige painea , daca asa ii ies mai multi bani dc sa nu cante ca nu'l doare gura ...

#sisu in ultimii ani doar atat a stiut , droguri , asta merita daca nu se linisteste

Link to comment

Puya isi vede de treaba lui frate .. il duce capu , normal ca l-a lasat in spate pe idiotu de Sisu. Ala e cretin , a patit'o odata ...vad ca nu se potoleste ...merita ce primeste.

Nu il sufar pe Puya...dar omu arata ca se descurca si singur ..nu are nevoie de Sisu.Cred ca niciodata nu a avut nevoie .

Link to comment

Puya isi vede de treaba lui frate .. il duce capu , normal ca l-a lasat in spate pe idiotu de Sisu. Ala e cretin , a patit'o odata ...vad ca nu se potoleste ...merita ce primeste.

Nu il sufar pe Puya...dar omu arata ca se descurca si singur ..nu are nevoie de Sisu.Cred ca niciodata nu a avut nevoie .

Din cate stiu, a fost atunci condamnat si nu a ispasit toata pedeapsa, nu l-au condamnat de curand.. ceva de genul :-\

Nu cred ca a mai folosit substante ilegale de curand :)

Link to comment

a mai avut probleme cu politia si tot nu sa invatat minte, a vazut si el ca nu se mai face bani din rap si a inceput sa vanda droguri...

P.S. ce putin nu sa dat pe comerciale cum a facut puya

Link to comment

Dupa Lil Wayne uite si Sisu si Adrian copilul minune am inteles ca este pe cale sa fie condamnat ... nu am fost un mare fan al lui Sisu dar oricum va sta doar 2 ani ... daca a mai fost tinut 2 ani si 18 zile inainte ... depinde, cum spuneati si voi Puya sa departat de Sisu si a prins fitze.

ce legatura au astia 3 ?

si eu zic ca merita daca iar face trafic de droguri ..

ps: e a 4-a sau a 5-a oara ? =)))))

Link to comment

ba da' mai da-l ma in pasta, ce atata atentie atintita spre scarnavia asta? asta ne alimenteaza noua progeniturile cu dava. in locul vostru nici nu i-as mai pomeni numele. si ma doare-n fund ce melodii smechere o avea atata timp cat face asemenea chestii in afara industriei muzicale ;)

Link to comment

si ca sa nu fac alt topic......

Tudor Sişu, partenerul lui Puya din trupa hip-hop "La Familia", a fost condamnat vineri de magistraţii Tribunalului Bucureşi la patru ani de închisoare cu executare. Însă sentinţa nu a fost una definitivă, ci cu drept de apel. Sişu a declarat pentru reporterii de la “Happy Hour” că exact asta va face şi dacă va fi totuşi condamnat la închisoare îşi va ispăşi pedeapsa şi apoi îşi va continua viaţa alături de familia lui.

O să fac apel şi apoi recurs, dar vom trăi şi vom vedea. Eu m-am drogat mulţi ani şi am avut anturaje proaste, aşa am intrat în nişte probleme, dar nu tot ce scrie în documentele acelea legale e adevărat, am trecut de acele vremuri”, a mărturisit hip-hoper-ul.

Întrebat ce o să facă dacă va face totuşi închisoare acesta a spus: “Dacă o să intru la puşcărie, ce să fac, o să îmi ispăşesc pedeapsa şi apoi, când o să ies, o să-mi continui viaţa, aşa cum e acum”.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...