Jump to content
Lancelot

Reactie de parinte

Recommended Posts

Pai Lance, uneori este destul de evident cand un baiat are tendinte spre acelasi sex masculin. Majoritatea, inca de mici se joaca cu papusi, prefera in totalitate compania altor baieti etc.

Oricum, e greu de spus ce ai face ca parinte, dar ce as face acum, cu mentalitatea pe care o am, si total lipsit de vreun sentiment de dragoste pentru o persoana inexistenta inca, l-as mai tine pana la 18 ani dupa care i-as da drumu sa-si vada de viata.

Link to comment
Share on other sites

Clar l-as duce la femei, sa arate bine, etc etc, si daca nici asa nu se intareste ciocanu, e grav. As incerca sa vorbesc cu el, ca nu e bine ceea ce face, normal e sa mearga cu fetele, sa fie si el ca toata lumea. Ma rog, la momentul de fata mi-ar veni mult mai multe in cap. Daca nu ar merge nici cum, el o s-o tina pe a lui cu homosexualitatea, iar eu pe a mea cu femeile, l-as tine pana la 18 ani, pana cand va fi major si el va hotara ce va face cu viata lui. Dupa aceea, good luck! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca "dusul la femei" e o varianta. Probabil o sa-i displaca, in aceeasi masura ca si cum ai duce o persoana heterosexuala sa intretina relatii sexuale cu o persoana de acelasi sex. (ce de sex intr-o singura fraza, pff) Nu stiu ce as face, probabil da, as ramane socat cum s-a zis mai sus. Misto sa fac de el nu cred ca ar fi cazul, si-ar lua bagajul si-ar pleca, sau poate chiar am ajunge catre topicul cu sinucidere daca parintii nu-l accepta asa cum e. Who knows, doar ca trebuie educat de mic si invatat cum si in ce fel. Deja dupa varsta de 10 ani povestea cu barza sa dispara, si sa i se spuna adevarul. (cea cu mos craciun mai tarziu, nu-i nevoie sa-i strici copilaria mai mult decat o faci deja xD) Si-apoi dupa 14 ani, deja sa aibe o idee asupra actului sexual.

Link to comment
Share on other sites

Well pentru multi dintre voi nu e cazul...dar sa facem o presupunere..intr-un oarecare viitor ati avea un baiat..iar despre copilul vostru aflati pe la 15 sau 16 ani ca e homosexual..ce reactie ati avea? ce i-ati spune? Ce ati face? V-ar schimba in vreun fel relatia cu el aceasta stare de fapt?

...inteleg ca forumu trebuie sa fie activ si are nevoie de topicuri...da cum ai ajuns la asa ceva ? oO

on:reactia naturala ar fi sa fac inca un copil, ca si asa primu a disparut misterios

da totusi as incerca sa ii explic, ca desi eu il accept, lumea o sa il respinga, asa ca nu e in castig :D

probabil il trimit la psihiatru' ( femeie )

Link to comment
Share on other sites

Clar l-as duce la femei, sa arate bine, etc etc, si daca nici asa nu se intareste ciocanu, e grav. As incerca sa vorbesc cu el, ca nu e bine ceea ce face, normal e sa mearga cu fetele, sa fie si el ca toata lumea. Ma rog, la momentul de fata mi-ar veni mult mai multe in cap. Daca nu ar merge nici cum, el o s-o tina pe a lui cu homosexualitatea, iar eu pe a mea cu femeile, l-as tine pana la 18 ani, pana cand va fi major si el va hotara ce va face cu viata lui. Dupa aceea, good luck! :lol:

Mai ganditi si voi cateodata,cum sa il duci la femei,daca este homosexual?Asa s-a nascuat si nu ai cum sa il schimbi ..

Link to comment
Share on other sites

Guest erifeek

Cand as afla asta , as fii nervos . Cand ma calmez , as incerca sa am o discutie cu el . Daca nu merge nimic ... as pune capul in pamant sa stiu ca fiul meu e homosexual . L-as iubii in continuare , ca deh , e copilu meu , din pacate .

Link to comment
Share on other sites

Cand as afla asta , as fii nervos . Cand ma calmez , as incerca sa am o discutie cu el . Daca nu merge nimic ... as pune capul in pamant sa stiu ca fiul meu e homosexual . L-as iubii in continuare , ca deh , e copilu meu , din pacate .

Lol, rene, nu pot sa cred c-ai vorbit serios. Deci lol x2. xD

Dar daca ar fii "bi" o_O cum l-ati convinge ca femeia e cea care trebuie sa-i faca mancare si nu un barbat? I mean, probabil experimenteaza stuff, hai ca la fete mai e cum mai e, la fete chiar mi se pare kinky/sexy/rawr!!, dar la baieti...eww. oO Poate e doar in mintea mea, poate fetele cred exact viceversa, dunno. :-?

Adica....una e cand vezi ASTA:

IPB Image

Eww. :/

Si-alta e cand vezi asta :>

IPB Image

So which is it? E doar in mintea barbatilor fetish-ul asta? Sau e la fel si pentru femei in cazul gay-lor?

Link to comment
Share on other sites

Lol, rene, nu pot sa cred c-ai vorbit serios. Deci lol x2. xD

Dar daca ar fii "bi" o_O cum l-ati convinge ca femeia e cea care trebuie sa-i faca mancare si nu un barbat? I mean, probabil experimenteaza stuff, hai ca la fete mai e cum mai e, la fete chiar mi se pare kinky/sexy/rawr!!, dar la baieti...eww. oO Poate e doar in mintea mea, poate fetele cred exact viceversa, dunno. :-?

Adica....una e cand vezi ASTA:

http://cm1.theinsider.com/media/0/378/43/a...x0.478x358.jpeg

Eww. :/

Si-alta e cand vezi asta :>

http://www.crossroadforums.com/gallery2/d/...sing%20hot1.jpg

So which is it? E doar in mintea barbatilor fetish-ul asta? Sau e la fel si pentru femei in cazul gay-lor?

Am vazut baieti sarutandu-se,si nu e chiar asa mare lucru,la fel si fete [am experimentat si eu,si nu doar o data..].

@Nu stiu cum as reactiona atunci,ar fi ceva ciudat pentru mine.

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Avand in vedere ca e copilu` meu , sa folosesc o expresie ... aplicabila topicului , nu cred ca "I-as intoarce spatele" , nici la propriu, nici la figurat.

In mod normal as fi si eu oarecum de acord cu cei care spun ca tre dezmostenit si asa mai departe , pt. ca e intr-adevar cel mai odios lucru, sa afli despre copilu` tau ca e homosexual cand tu stii ce gust are ... o femeie, insa daca ar fi pusi in situatia asta vreodata, si copilu` lor ar face asa ceva .. chiar ar fi in stare sa faca asta ?

@Ioana doar un sarut ai experimentat ?

Link to comment
Share on other sites

Guest erifeek

Ce e mai frumos decat sa ii barbardesti prietena copilului tau ? :wub: Te simti ca in RAI!!!1212313123123 :>

yo bunny , sup ? :D Nu mai vazut sa vorbesc niciodata serios ? :<

Link to comment
Share on other sites

Well pentru multi dintre voi nu e cazul...dar sa facem o presupunere..intr-un oarecare viitor ati avea un baiat..iar despre copilul vostru aflati pe la 15 sau 16 ani ca e homosexual..ce reactie ati avea? ce i-ati spune? Ce ati face? V-ar schimba in vreun fel relatia cu el aceasta stare de fapt?

1. Ce reactie sa am? Probabil as fi socata la inceput.

2. I`as spune sa se protejeze.

3. Ce sa fac? As fi alaturi de el. Probabil ar fi marginalizat de restul persoanelor, iar sprijinul meu l`ar ajuta.

4. Nu cred ca mi`ar schimba absolut deloc relatia cu el. Este copilul meu si trebuie sa`l iubesc asa cum este.

P.S. Probabil prima data cand as afla, as cauta o gagica buna, as imbraca`o sexy si i`as pune singuri intr`o camera. Daca nu se "ridica" nimic, inseamna ca intradevar este gay si ca nu am cum sa schimb acest lucru.

Probabil cel mai bun raspuns si sunt total de acord cu el . Ce ai putea sa-i faci? Si asa homosexualitatea nu e privita cu ochi buni de societatea romaneasca daca si tu ca parinte il renegi pai atunci saracul copil la cine sa mai apeleze?

Ca e homosexual sau nu e problema lui . Cum poti sa-i impui sa placa o persoana , indiferent de sex? Daca mie imi plac brunetele atunci si lui ar trebui sa aiba aceleasi gusturi ca si mine? Daca 99 din 100 fac X trebuie si eu sa fiu la fel ca ei ? Efectul asta de turma e foarte des intalnit in ziua de azi .

Singurul lucru pe care l-as ruga sa nu-l faca e sa nu fie "lovey-dovey" cu iubitul/iubita sa in prezenta mea . Desigur ca ma deranjeaza sa vad 2 barbati sarutandu-se insa nici daca ar fi avut o prietena nu mi-ar placea un astfel de comportament . Ce face el e treaba lui insa trebuie sa aibe bunul simt si respect catre ceilalti .

Am mai vazut niste documentare si interviuri despre homosexualitate si cel mai bine zic eu e sa fie sinceri cu ei insisi si cu ceilalti . Sa fii homosexual nu e chiar asa de usor mai ales ca sunt foarte multe "ostracizari" ale acestor indivizi de catre societate . Sa duci asa o viata "normala" avand o prietena de sex feminin insa tu in sinele tau fiind homosexual ori avand astfel de tendinte nu e corect nici catre tine si nici catre partenera ta .

Cei care se afirma mari psihologi si cred ca "a il duce la femei" ori la psihiatru/psiholog , preot , shaman ori eu stiu ce alt rahat ar fi mai bine sa ramana celibatari si sa nu creasca un copil caci e foarte grav cu o astfel de mentalitate . De asta sunt si atatea sinucideri in randul adolescentilor fiindca de multe ori avem niste parinti batuti in cap . O mentalitate de cacao comunista in care toti trebuie sa fie ca niste oi si sa mearga pe acelasi drum .

Daca tu ca parinte pui mai presus parerea societatii decat siguranta si fericirea propriului copil iti recomand sa-ti cumperi o funie si un sapun si sa le folosesti cu bine .

Link to comment
Share on other sites

Lancelot tu ai facut topicul dar nu ai dat nici un raspuns.

Chiar vreau sa stiu raspunsul unei persoane mature.

"Daca tu ca parinte pui mai presus parerea societatii decat siguranta si fericirea propriului copil iti recomand sa-ti cumperi o funie si un sapun si sa le folosesti cu bine ." :clap:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...