Jump to content
Guest stefteo21

Daca intr-o buna zi ar veni la tine la usa un tip

Ati apasa?  

100 members have voted

  1. 1. Ati apasa?

    • da
      63
    • nu
      37


Recommended Posts

as apasa.

motive :

1. tragedii se intampla in fiecare zi, 1 in plus nu va face diferenta, constiinta imi va ramane curata, atata timp cat imi imaginez ca am omorat pe cineva cu inima rea.

2. cu banii as putea salva zeci de mii de alte vieti (ale copiilor care mor de foame, ale celor care au nevoie de donatii pt operatii sau boli, etc)

3. cateva sute de mii (100-200) i-as pastra si mi-as deschide o afacere relativ profitabila, din care sa imi castig existenta pentru restul vietii. niciodata banii nu strica atata timp cat nu sunt prea multi

Link to comment
Share on other sites

nu imi vine sa cred ca au votat mai multi pentru da decat pentru nu daca ai apasa butonul si din intamplare iti moare cineva din familie well e o sansa undeva la miliarde dar este una, sau daca ai stii dinainte ca vei tu vrei fi cel ucis pentru milon? ce i-ai spune tipului respectiv care ar apasa butonul?

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

nu imi vine sa cred ca au votat mai multi pentru da decat pentru nu daca ai apasa butonul si din intamplare iti moare cineva din familie well e o sansa undeva la miliarde dar este una, sau daca ai stii dinainte ca vei tu vrei fi cel ucis pentru milon? ce i-ai spune tipului respectiv care ar apasa butonul?

Ma voi nu stiti sa cititi ? :)

AM ZIS CINEVA TOTAL NECUNOSCUT !

AM ZIS CINEVA TOTAL NECUNOSCUT

AM ZIS CINEVA TOTAL NECUNOSCUT

AM ZIS CINEVA TOTAL NECUNOSCUT

cineva total necunoscut = persoana pe care nu ati vazut-o in viata voastra... adica nu o cunoasteti...

a cunoaste = o persoana cu care ati avut interactiune pe timp indelungat

a nu cunoaste pe cineva este sinonim cu cineva total necunoscut

Nu mai postati in plm la +1

Link to comment
Share on other sites

nu as apasa pt ca nu as suporta asa ceva (io am fost mereu asha mai........laş). nici dak ar fi un miliard de dolari nu as apasa

Edit: eu tot timpul am visat sa am multi bani dar asha nu. si app dak as muri eu, as si plati pt cutie :))))).

Link to comment
Share on other sites

Guest LoLz0o0r

1 milion de $ nu sunt chiar asa de multi bani.Deci NU nu as apasa pe buton.Paote as omora pe cel care vine cu ,cutia si cu banii la usa,si as lau banii.

Daca nu sunt imi dai si mie 1.000.000 $?

ON:M-am razgandit raspunsul este NU deoarece daca alt cineva ar apasa pe buton si as muri chiar eu :)) .

Link to comment
Share on other sites

Si uitati cum, cu sange rece ati ucide un om ... pentru niste bani.

Poi mergeti fratilor si lucrati la mafia ca angajeaza....

Si voi mai indrazniti sa va dati cu parerea cand unu taie o pisica sau prajeste un hamster.

Voi sunteti de 1000 de ori mai rai, pentru ca ati ucide pt niste bani.

Chiar nu ganditi ... (sper)

sangele nu se spala cu banii ... oricati bani ar fi

Link to comment
Share on other sites

Ma voi nu stiti sa cititi ? :)

AM ZIS CINEVA TOTAL NECUNOSCUT

AM ZIS CINEVA TOTAL NECUNOSCUT

AM ZIS CINEVA TOTAL NECUNOSCUT

cineva total necunoscut = persoana pe care nu ati vazut-o in viata voastra... adica nu o cunoasteti...

a cunoaste = o persoana cu care ati avut interactiune pe timp indelungat

a nu cunoaste pe cineva este sinonim cu cineva total necunoscut

Nu mai postati in plm la +1

gata am inteles :| nu tre sa pui si cod si font si culaore :blink: si nu am vrut sa fac +1

@ raman la ce am spus daca ai stii dinainte ca vei tu vrei fi cel ucis pentru milon? ce i-ai spune tipului respectiv care ar apasa butonul si ai afla cine este?

Link to comment
Share on other sites

Si uitati cum, cu sange rece ati ucide un om ... pentru niste bani.

Poi mergeti fratilor si lucrati la mafia ca angajeaza....

Si voi mai indrazniti sa va dati cu parerea cand unu taie o pisica sau prajeste un hamster.

Voi sunteti de 1000 de ori mai rai, pentru ca ati ucide pt niste bani.

Chiar nu ganditi ... (sper)

sangele nu se spala cu banii ... oricati bani ar fi

Tu nu ai inteles bine topicul asta,aici nimeni nu se murdareste de sange pt ca nu vede si nu stie cine moare pasand butonul ala.In lume in fiecare minut moare un copil de foame pe strazile di tarile subdezvoltate(Africa)si nimeni nu face nimic,asta nu este o crima?

Tu vorbesti de topicul in care fetitza aia a omorat o pisica,dece crezi ca o pisica s-au un hamster este diferit de un porc sau o gaina?

Link to comment
Share on other sites

Daca intr-o buna zi ar veni la tine la usa un tip cu o cutie si ti-ar spune urmatoarele:

In cutia asta vei gasi un buton, daca-l apesi cineva necunoscut tie undeva in lumea asta moare, iar tu primesti in schimb 1 milion de dolari.

Daca nu-l apesi, cutia iti va fi luata si oferta facuta altcuiva....

Ce ai zice ? Motiveaza-ti optiunea :P

edit: Persoana care ar muri, ti-ar fi total necunoscuta...

Poate fi un copil cum poate fi un om rau... poate fi un preot cum poate fi un betiv boschetar...

Interesant filmul The Box, nu reusit, dar ideea e ok.

Depinde acum, nu stiu, probabil as rade si n-as crede. Daca vrea asa mult sa fie apasat butonul sa moara cineva, sa apese el, daca el crede si vrea sa ma faca pe mine sa cred. Apasa tu, dar da-mi mie banii. :D

Link to comment
Share on other sites

Tu nu ai inteles bine topicul asta,aici nimeni nu se murdareste de sange pt ca nu vede si nu stie cine moare pasand butonul ala.In lume in fiecare minut moare un copil de foame pe strazile di tarile subdezvoltate(Africa)si nimeni nu face nimic,asta nu este o crima?

Tu vorbesti de topicul in care fetitza aia a omorat o pisica,dece crezi ca o pisica s-au un hamster este diferit de un porc sau o gaina?

bine si din zisele celorlati din topic daca ar fi posibil un asemenea lucru cu o cutie multi crezi ca nu ar vrea sa apese butonul?

Link to comment
Share on other sites

e luata dintr-un film :))

eu as apasa daca moare unu necunoscut si atat fara alte complicatii.

pe primul plan esti tu, familia, rudele. necunoscutii sunt mult mai jos...

Da, dar vezi tu, ideea din film e ca, tu omori pe cineva necunoscut, ok. Cutia i-o returnezi tipului dupa ce ai apasat butonul, ea fiind dusa mai departe catre niste persoane pe care tu nu le cunosti/ele nu te cunosc, so...ring a bell? :D you gonna dieeeeeeeee.

Link to comment
Share on other sites

Tipul care vine cu aceasta cutie cica este doar un simplu angajat al ... (lui Dumnezeu, sau poate al celui de jos... daca ar exista asa ceva). Ideea este simpla: testeaza cat mai multi oameni cu un scop. Care? Nu se stie inca, probabil va urma o continuare. Raman tot la acelasi raspuns ca si inainte: nu as apasa butonul.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...