Jump to content
logs

Evenimente care ne-au zbarlit pielea in 2009

Recommended Posts

Hai sa incercam o retrospectiva a principalelor evenimente/fapte/intamplari care v-au marcat in anul care a trecut. Ma refer la evenimente sociale, politice, sportive, culturale, nationale si internationale.

Evenimentele care mie mi-au zbarlit pielea si 'tulburat' neuronul ar fi: 1. Alegerile prezidentiale - pe care le-am resimtit ca fiind cele mai agitate si mai dureroase din toata existenta mea de cetatean responsabil si implicat social 2. Pierderea unor mari artisti. In toamna asta - Gheorghe Dinica si in iunie Michael Jackson 3. Castigarea procesului cu Ucrania la Curtea Internationala de la Haga (cu privire la Platoul Continental din Marea Neagra). Am simtit atunci ca e pentru prima data cand Romania pare sa fie bagata in seama la nivel international?

Link to comment
Share on other sites

Criza politica interminabila, vestile din ce in ce mai rele despre somaj si scumpiri ( care continua mai rau in 2010 ) si lipsa unui raspuns ferm si unitar al ONU privind problema delicata a dosarului nuclear iranian.

Link to comment
Share on other sites

Guest relife

gripa porcina...si cum se spunea si mai sus , alegerile au fost cea mai mare dezamagire din anul 2009

Link to comment
Share on other sites

Titlul topicului e gresit ca tu vrei sa spunem evenimente politice sociale care au fost mai diferite dar care pe noi poate nu ne-au afectat cu nimic.

ON: pe mine m-a afectat sfarsitul unei relatii ce 7 luni :(

Link to comment
Share on other sites

Titlul topicului e gresit ca tu vrei sa spunem evenimente politice sociale care au fost mai diferite dar care pe noi poate nu ne-au afectat cu nimic.

ON: pe mine m-a afectat sfarsitul unei relatii ce 7 luni :(

Orice individ cu pretentii de integrare sociala (indiferent daca are drept de vot sau nu... inca) este influentat si de evenimentele publice sociale, politice, culturale la nivel micro (al comunitatii in care traieste) sau la nivel macro (national si mondial).

Topicul se adreseaza acestor evenimente publice si nu evenimentelor personale.

Fara indoiala ca in anul in care a trecut, fiecare are propriile povesti, propriile succese si deceptii. Pentru ele esti invitatul meu sa faci un topic separat daca doresti. :)

Link to comment
Share on other sites

Evenimente ? M-a mirat faptu ca M.J. are atati de multi fani , nici nu ma asteptam. Mi s-a mai zbarlit pielea cand am auzit ca am luat admin la cs si faptu ca a iesit tot Basescu presedinte cand eu am visat ca iesise Geoana , foarte ciudat :/

Link to comment
Share on other sites

MJ - trist. oricum, nu vreau sa-l insult nici pe el nici pe fanii lui, dar baiatul ala avea multe rotite lipsa in cap. am vb cu o prietena de la psiho si mi-a spus ca multi dintre fanii lui il iubeau ca si cum ai iubi un pui de catel cu un picior rupt sau un copil cu dizabilitati. ea a spus catel, eu am pus partea cu "copil cu dizabilitati". smar !!! ain't i ?

AH1N1 - o isterie de toata frumusetea. gripa sezoniera are rata de mortalitate si raspandire MULT mai mare. 1 la 1000 pentru cea sezoniera. aveti aceleasi sanse sa muriti de la o besina. si da, poti sa mori de la gaze interne.

"In World War Two, the Air Force estimates that around 1000 to 2000 airmen were killed because of flatulence. The reason is B-17 bombers were not pressurized, so when bomber crews operated around 20,000 feet, the gas would expand and rupture their intestines."

Farrah Fawcett - am ramas socat cand am citit declaratia unui fan. "i will never masturbate to a poster again".

Cancerul - mersi 2009, inca nu avem un leac sau tratament eficient. tine si de evenimentul de mai sus, cel cu Farrah. pe langa ea, cancerul l-a luat si pe Patrick Swayze in 2009.

LHC - primul impact proton-proton in celebrul Large Hadron Colider. un proton mic pentru omenire un motiv imens pentru tarani sa iasa in strada si sa scandeze lozinci anti-evolutie. mersi alabama.

Nigga' in da house' - da, primul presedinte de culoare al statelor unite. de parca restul au fost transparenti(atat la propriu cat si la figurat). numai eu am impresia ca afirmatia "albul e non-culoare" e rasista ?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...