Jump to content
eugen66

Un ungur la cultura

Recommended Posts

Deci avem un vicepremier Ungur si la cultura tot un ungur

hai sa aruncam un ochi

Premier - Emil Boc

Vicepremier - Marko Bela

Ministerul Energiei - Adriean Videanu

Ministerul Apărării Naţionale - Gabriel Oprea

Ministerul Administraţiei şi Internelor - Vasile Blaga

Ministerul Afacerilor Externe - Teodor Baconschi

Ministerul Finanţelor Publice - Sebastian Vlădescu

Ministerul Sănătăţii - Cseke Attila

Ministerul Transporturilor şi Infrastructurii - Radu Berceanu

Ministerul Justiţiei - Cătălin Marian Predoiu

Ministerul Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului - Daniel Funeriu

Ministerul Muncii, Familiei şi Protecţiei Sociale - Mihai Şeitan

Ministerul Dezvoltării Regionale şi Turismului - Elena Udrea

Ministerul Comunicaţiilor - Gabriel Sandu

Ministerul Culturii, Cultelor şi Patrimoniului Naţional - Kelemen Hunor

Ministerul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale - Mihail Dumitru

Ministerul Mediului şi Pădurii - Laszlo Borbely

UDMRUL se ocupa cu defrisarea padurilor din Romania. Hai sa ne mai uitam la ministerul mediului :))

Imi vine sa vars.Tara asta e blestemata sa moara, dar usor incat sa inebunim cu toti

edit: Ce mai doreste parlitul asta de FLOC

Programul de guvernare al viitorului Executiv are la bază câteva principii:

1.Continuarea procesului de modernizare a statului şi punerea în aplicare a rezultatelor referendumului naţional dn noiembrie 2009: restructurarea aparatului administraţiei publice, pe principii de eficienţă şi performanţă;

2.Elaborarea unui set de măsuri care să asigure relansarea economiei şi consolidarea creşterii economice.

a. Guvernul îşi afirmă intenţia de a menţine, pe întreaga perioadă de guvernare, acelaşi nivel al cotei unice şi TVA-ului;

b. respectarea angajamentelor internaţionale ale României cu Fondul Monetar Internaţional, Comisia Europeană şi Banca Mondială

c. adoptarea de urgenţă, în prima jumătate a lunii ianuarie, a proiectului Legii bugetului de stat

3.Susţinerea mediului de afaceri şi a întreprinderilor mici şi mijlocii

4.Protejarea prin măsuri de solidaritate activă a categoriilor sociale afectate de condiţiile dificile din ţară

5.Promovarea şi adoptarea Legii reformei sistemului de pensii şi a Legii responsabilităţii fiscale

6.Sprijinirea prin măsuri concrete a agriculturii

7.Lărgirea sferei drepturilor minorităţilor naţionale pentru păstrarea identităţii culturale şi etnice ale comunităţilor minoritare

8.fructificarea avantajelor competitive ale României în domenii precum agricultura, energia sau turismul

9.Continuarea procesului de reforma a justiţiei, sănătăţii şi educaţiei

10.Accelerarea sistemului de absorbţie a fondurilor europene şi asigurarea resurselor financiare necesare pentru cofinanţarea proiectelor realizate

Un lagar de exterminare pentru minoritatile nationale nu facem? Pentru tigani nu pentru altcineva.Iti dai seama ce mare cacat...largirea sferei drepturilor minoritatilor....Ce jegosi . Eu dau banu ca sa aiba tiganii mai multe drepturi ca mine...

Link to comment

In cazul in care premierul este plecat din tara pentru o perioada mai mare de timp sau este in incapacitate temporara (stiu ca e in incapacitate permanenta dar este doar o presupunere) cine ii tine locul? Cine va conduce sedintele de guvern, va prelua atributiile premierului inclusiv participarea la sedintele CSAT? Nu cumva Vicepremierul? Adica Marko Bella? Ce frumos ne-ar sta cu premier maghiar ca tot am dat cultura, cultele si patrimoniul national pe mana lor. Sa Traiti Bine!

traiasca noua REPUBLICA SCALAVAGISTA ROMANIA sub mareata ocirmuire a inteleptului SECURIST BASESCO

edit:

vad ca au facut front comun acum, mai ieri ungurii erau impotriva pdl, deci asta a-ti ajuns pdl istilor , pupati in fund toti ungurii pt a avea de unde fura, maine poimaine le dati si autonomia , doar asa sa faceti si voi un ban de paine, sunteti jenanti si cica va ziceti romani, pacat ca v-a votat lumea, poate era mai bine cu altii. Azi cu tigani maine cu unguri

Link to comment

7.Lărgirea sferei drepturilor minorităţilor naţionale pentru păstrarea identităţii culturale şi etnice ale comunităţilor minoritare

Adica statele vestice au inceput miscorarea acestei sfere de drepturi si noi facem exact invers, foarte frumos... Cine stie peste ce dam in urmatorul guvern, ministere conduse de tigani.

Romani, treziti-va!

Link to comment

Acum sa vad copaceii care l-au votat pe Basescu :))) cu ce argumente mai veniti ca suntem de tot rasu !

5 unguri ministrii :))

Bine mai astia cu gura mare din topicurile cu alegerile sa apara sa ii aud acum ce au de spus !

Cand a fost vorba sa il votam pe Vadim , cRin sau Geoana nu ca-s nu stiu cum ... acum lasa ca ne conduc ungurii ... in 5 ani au presedinte ...

I love Romania

Link to comment

Vicepremier - Marko Bela

Ministerul Sănătăţii - Cseke Attila

Ministerul Culturii, Cultelor şi Patrimoniului Naţional - Kelemen Hunor

Ministerul Mediului şi Pădurii - Laszlo Borbely

7.Lărgirea sferei drepturilor minorităţilor naţionale pentru păstrarea identităţii culturale şi etnice ale comunităţilor minoritare

Clara treaba,ne-am dus dragu de data asta...

Link to comment

numa de astia 2 te poti lega 8-|

aia 2 sunt tigani.

unu a fost presedinte si celalalt prim-ministru

nu v-am auzit sa ziceti ceva cand a condus pnl cu udmr.

mai ca era sa ne conduca un prostanac si un german

asta e daca pdl nu are 50% +1 in parlament trebuia sa faca cumva majoritatea.

pnl n-a vrut sa intre la guvernare, dupa ei romania de bun-simt e sa pierzi toate alegerile si sa ai pretentii la premier. pai cand pierzi stai dracu in banca ta si multumeste-te daca te baga careva in seama.

asta e situatia urmeaza sa vedem ce se va intampla.

Link to comment

aia 2 sunt tigani.

unu a fost presedinte si celalalt prim-ministru

nu v-am auzit sa ziceti ceva cand a condus pnl cu udmr.

mai ca era sa ne conduca un prostanac si un german

asta e daca pdl nu are 50% +1 in parlament trebuia sa faca cumva majoritatea.

pnl n-a vrut sa intre la guvernare, dupa ei romania de bun-simt e sa pierzi toate alegerile si sa ai pretentii la premier. pai cand pierzi stai dracu in banca ta si multumeste-te daca te baga careva in seama.

asta e situatia urmeaza sa vedem ce se va intampla.

Pai normal ca nu a vrut ma sa intre la guvernare.Crezi ca pnl vrea sa se manjeasca cu kkt?Habar nu ai ce infern urmeaza pentru unguri si pdl.In campania electorala au tras cu tiganii si acum cu ungurii. Si parca ii vad pe sclavii care au votat pdl cum pleaca din tara.

@Creator

Ce vorbesti baiete?Cum sa votezi pe Crin si Geoana Si Udrea ce mai lua? Cum sa lasi muntele de bani din care trebuie platite datoriile de campanie? Chiar crezi ca sunt mai importante cultura, traditiile si spiritualitatea romanilor decat banii de la dezvoltare? Hai sa fim seriosi. Sa Traiti Bine!

eDIT:Cu ce drept il faci pe Geoana prostanac?Ai facut mai multe studii ca el?Ai fost cumva ambasador prin Banglades si noi nu stim?LOL!

Link to comment
Guest AdrIaN-MG

Unguri in guvern :| mai au si vicepremieru poate asa or faca visu lor de autonomie sa fie adevarat gabriel oprea ministru apararii si in trecut basescu il facea cel mai mare mafiot posibil :| asa sia batut joc chioru asta cu moguli si comunisti si acuma i vezi in ministere dar prosti lau votat

Link to comment

master of mu tu invata sa scrii si pe urma vino sa postezi pe aici...

nu ti-am vazut mecla cand a fost udmr cu pnl la guvernare asa ca acum nu stiu de ce vorbesti.

stai linisiti ca nu o sa aiba nimeni autonomie. asa sta treaba daca pnl n-a vrut sa intre la guvernare. oricum nu o sa mai ramana nici geoana si nici antonescu presedinti si atunci se mai poate schimba cate ceva.

Link to comment
Guest AdrIaN-MG

master of mu tu invata sa scrii si pe urma vino sa postezi pe aici...

nu ti-am vazut mecla cand a fost udmr cu pnl la guvernare asa ca acum nu stiu de ce vorbesti.

stai linisiti ca nu o sa aiba nimeni autonomie. asa sta treaba daca pnl n-a vrut sa intre la guvernare. oricum nu o sa mai ramana nici geoana si nici antonescu presedinti si atunci se mai poate schimba cate ceva.

ba eu zic sa mergi in pwla mea de fraier cu basescu al tau si lingel in cur

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...