Jump to content
gigicarnat

Toata imaginea lui Eminem e o mare minciuna

Recommended Posts

Desi zvonurile despre Eminem s-au mai linistit in ultima vreme, cartea pe care mama artistului o va scoate pe piata va isca neindoielnic o serie de noi scandaluri.

In "My Son Marshall, My Son Eminem", Debbie Nelson intentioneaza sa scoata la iveala adevarul despre rapper. Nelson povesteste ca Eminem a inventat toate povestile cum ca ar fi avut o copilarie dramatica de dragul publicitatii.

"Dupa primul sau album, s-a reinventat sub forma unui "gunoi alb" care avea o mama denaturata. Am fost socata cand am auzit versurile primelor melodii dar el m-a asigurat in permanenta ca era doar o gluma... iar eu am fost de acord sa continuu sarada de dragul lui Marshall."

Dupa ani si ani in care toti fanii artistului au inceput s-o insulte si s-o blameze, Debbie s-a hotarat sa indrepte lucrurile si sa spuna adevarul.

In carte ea mai povesteste ca Marshall era un copil timid si atat de gelos pe noul iubit al mamei sale incat nu l-a lasat pe acesta sa doarma alaturi de sotia lui in noaptea nuntii. Mai mult, se pare ca artistul si-ar fi batut mama cand a implinit 23 de ani.

In ciuda presupuselor suferinte la care a fost supusa, Debbie Nelson spune ca nu-si condamna fiul si ca nu e suparata pe el. "Fiul meu n-a intentionat ca eu sa devin obiectul urii fanilor sai", scrie ea.

Purtatorii de cuvant ai rapperului nu au putut fi contactati pentru lamuriri.

Sursa apropo.ro

Link to comment

Fiecare minciuna are un sambure de adevar , nimeni n-are de unde sa stie cu exactitate cum si-a petrecut Eminem copilaria , cum a fost mama lui , ce facea mama lui , ca il droga ca nu il droga , doar el si mama lui stiu cel mai bine ... Oricum ceea ce face si muzica lui il face in continuare cel mai respectat rapper alb din America si nu numai ...

Link to comment

asta e o idiotenie,ce conteaza cum era el inainte cand era mic ..conteaza cum e acum..si oricum cine e fan nu isi va schimba parerea

Fanul unui fake?

N`am treaba. Pt. mine conteaza muzica pe care o face :) Punct.

O muzica falsa.

Oricum ceea ce face si muzica lui il face in continuare cel mai respectat rapper alb din America si nu numai ...

Mai bine l-ai respecta pe el:

_7TPcGksW5M

Link to comment

Fanul unui fake?

O muzica falsa.

Da, fanul unui fake.

Muzica falsa ? De unde o sa stii tu VREODATA cu EXACTITATE ? :)

Crezi ca tot oldschool`ul tau care`l asculti, e ADEVARAT ? :))

Stai linistit, 90% din artisti mint, ca sa fie mai interesanti, sa prinda la public.

Vezi 50 cent, "I GOT SHOT 9 TIMES" =))

Link to comment

Da, fanul unui fake.

Muzica falsa ? De unde o sa stii tu VREODATA cu EXACTITATE ? :)

Crezi ca tot oldschool`ul tau care`l asculti, e ADEVARAT ? :))

Stai linistit, 90% din artisti mint, ca sa fie mai interesanti, sa prinda la public.

Vezi 50 cent, "I GOT SHOT 9 TIMES" =))

50 cent e oldschool sau ce?Si de cand ascult eu G G G G G UNIT?WTF :-?

Link to comment

Da, fanul unui fake.

Muzica falsa ? De unde o sa stii tu VREODATA cu EXACTITATE ? :)

Crezi ca tot oldschool`ul tau care`l asculti, e ADEVARAT ? :))

Stai linistit, 90% din artisti mint, ca sa fie mai interesanti, sa prinda la public.

Vezi 50 cent, "I GOT SHOT 9 TIMES" =))

50 cent old school? what the fuck :blink:

Link to comment

A mai avut probleme cu mama lui Eminem acuma nush ce sa zic , dar cred ca mama lui M&M ori cauta sa atraga publicul asupra ei si niste mil de $..... :-<

Eminem e un cantaret foarte bun , mie unu imi place ce scoate si nicio piesa nu m-a dezamagit , nu cred in ce zice mama lui....

Eminem e un rapper bun.

Crezi ca tot oldschool`ul tau care`l asculti, e ADEVARAT ? :))

Vezi 50 cent, "I GOT SHOT 9 TIMES" =))

^_^ funny things , ascult old school ca e muzica nu zgomot si alti artisti care merita cu adevarat ascultati

zi-mi un MC 'dintr-aia vechi' care is fake....

sau cel putin lumea ce asculta rapperi de genu asculta ca suna bine beatu si au niste videoclipuri fancy... cel putin lumea ar trebui sa stie ce se intampla in lumea Hiphop

Ca cel care l-a impuscat pe 50 cent l-a omorat in 2002 :-? pe Jam Master Jay

Ca Jam Master Jay a fost mentorul lui 50 cent inainte de Dr.Dre si Eminem...

Ca 50 cent a inceput sa scrie versuri si sa compuna melodii in garajul prietenului sau cel mai bun..

Ca 50 cent a fost un nesimtit si un 'hommie' fake ce nu a vrut sa-i plateasca cautiunea prietenului sau ( cel cu care si-a inceput oarecum cariera muzicala ) de 50.000 $ si astfel a ajuns la inchisoare ... ( halalal prieten )

Link to comment

Fiecare minciuna are un sambure de adevar , nimeni n-are de unde sa stie cu exactitate cum si-a petrecut Eminem copilaria , cum a fost mama lui , ce facea mama lui , ca il droga ca nu il droga , doar el si mama lui stiu cel mai bine ... Oricum ceea ce face si muzica lui il face in continuare cel mai respectat rapper alb din America si nu numai ...

Ar mai fi o chestie, poate din perspectiva lui eminem traiul lui de mic copil ar fi fost unul derizoriu pe cand din perpectiva mamei lui el a avut toate conditiile unui tra ifericit.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...