Jump to content
Guest AdrIaN-MG

Guvernul Boc 2 a căzut. Moţiunea de cenzură a fost adoptată

Recommended Posts

Guest AdrIaN-MG

Surse guvernamentale susţin că Guvernul Boc 2 a picat testul Parlamentului. Moţiunea de cenzură depusă de parlamentarii PNL şi UDMR şi susţinută de PSD a fost adoptată, cu 258 voturi pentru şi 176 voturi împotrivă. Vom reveni cu amănunte.

Sursa : www.antena3.ro

Sa vedem il alege iar Basescu pe Boc =))

Link to comment

Nu prea am inteles mai nimic din stirea asta,mai multe detalii.

Mai EXACT ce nu ai inteles ? Eu am inteles totul. Si anume :

Guvernul actual condus de E. Boc a fost supus unei motiuni de cenzura de catre PNL & UDMR, si sustinuta de PSD. Aceasta a trecut, adica a fost majoritate + 1, deci rezulta ca guvernul a fost demis, dar isi va mentine atributiile pana la schimbarea acestuia (dupa alegerea unui nou premier). Presedintele tarii in momentul de fata trebuie sa nominalizeze un nou premier.

Vrei o scurta povestire despre cum sa ajuns aici ? Sau ... nu inteleg ce e asa de greu.

Cat despre faza cu renominalizarea lui EBoc de Basescu...nu cred sincer .O fi avand el tuepu dar nu cred ca are ASA MARE TUPEU.

Link to comment

Mai EXACT ce nu ai inteles ? Eu am inteles totul. Si anume :

Guvernul actual condus de E. Boc a fost supus unei motiuni de cenzura de catre PNL & UDMR, si sustinuta de PSD. Aceasta a trecut, adica a fost majoritate + 1, deci rezulta ca guvernul a fost demis, dar isi va mentine atributiile pana la schimbarea acestuia (dupa alegerea unui nou premieri). Presedintele tarii in momentul de fata trebuie sa nominalizeze un nou premier.

Vrei o scurta povestire despre cum sa ajuns aici ? Sau ... nu inteleg ce e asa de greu.

Usurel sa nu-ti pocneasca vreo vena ceva.

Da,am inteles acum,citisem printre randuri. :)

Link to comment
Guest AdrIaN-MG

sper ca tot pe Boc o sa-l puna :))

in fine, de ce a picat guvernul? ca astia de la PSD sunt multumiti cu pensiile lor de 300 de milioane/luna iar alta lume moare de foame de parca nu toti avem aceeasi gura.

nare cum sal puna pe boc iara ca parlamentu nul va accepta iara si la a doua cadere a guvernului vin anticipatele

Link to comment

Usurel sa nu-ti pocneasca vreo vena ceva.

Da,am inteles acum,citisem printre randuri. :)

Care naiba printre randuri ca are 1 rand jumate stirea.

Daca n-ai treaba cu politica du-te la tetris.

On-topic: Vreme nasoala pentru Romania. Instabilitate politica masiva + criza economica.. Hai cu 1 euro = 5 ron de craciun sa murim de foame putin.

Sunt perioade de genu in care ma bucur ca am salariul in euro :D

Link to comment

a picat guvernu .. ce fericit a fost nea' tariceanu

a incercat boc si basescu sa scape de coruptie, salarii, pensii si etc, dar normal ca la astia nu le-au prea convenit.De ce sa fie liniste si normal, cand ei pot fi cu milioanele de euro si altii cu pensie de 2 mil ? :)

Link to comment

Sa vedem ce se alege de sistemul educational acum.

in primul rand, de ce ai adus vorba doar despre sistemul educational? ti se pare ca celelalte merg bine? de ce e cel educational mai "privilegiat"? si in al doilea rand, sunt cateva ministere in care nu se va schimba niciodata nimic (cercetare, educatie, sanatate...), indiferent de cine vine la putere asa ca nu e cazul sa-ti pui intrebarea asta vreodata

Link to comment

a picat guvernu .. ce fericit a fost nea' tariceanu

a incercat boc si basescu sa scape de coruptie, salarii, pensii si etc, dar normal ca la astia nu le-au prea convenit.De ce sa fie liniste si normal, cand ei pot fi cu milioanele de euro si altii cu pensie de 2 mil ? :)

se...vede..ca.esti.cam || cu.politica...si.ca..te.iei.dupa.tot.ce.ti.se.spune...fara.sa.analizezi..situatia.in.care.se.afla..Romania.in.zilele.noastre

este o mare bazaconie

ca.si.pana.acum....

Link to comment

first analizeaza treaba asta: psd care a fost la guvernare 9 luni a vrut caderea guvernului pe motiv ca e incompetent. incompetenta asta s-a vazut numai in 10 zile cat a fost pdl singur? daca ii intrebi pe aia de la psd daca au guvernat nici nu mai recunosc. ce sa unteleg eu de aici?

ps: te.simti..bine...scriind..asa.?

Link to comment

remanierea lui nica [ministrul de interne] a fost inca unul din motivele pentru care psd a iesit de la guvernare ;) si stii de ce ? [The_Wizard] pentru ca incerca sa previna fraudele in alegeri...cum ar fi listele suplimentare :( asta presupun ca a fost prea multa magarie, chiar si pentru psd.

ps: e si foarte corupt, nu doar incompetent

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...