Jump to content
TheodorescuS

Ce sa faceti cu 15 milioane de euro + un SLR McLaren ?

Recommended Posts

Dacă tot vorbeam de arabi şi de construcţiilor lor în alte articole m-am decis să postez şi un articol cu maşinile lor. Deşi se pare ca aproximativ tot globul suferă din punct de vedere economic de pe urma crizei financiare care pare să nu se mai termine, o mică parte huzureşte în continuare, poate chiar mai bine ca înainte. Propietarul maşinii din imagine a plătit 15 milioane de euro pentru a-şi acoperi în totalitate maşina cu aur alb şi se pare ca a reuşit o treabă excelentă. Dacă vă gândiţi că este doar pentru imagine sau că maşina stationează într-un showroom vă înşelaţi întrucât aceasta a fost văzută prin Adu Dhabi, iar curioşilor li se permite să facă poze cu ea. Ce credeţi ? Nu e cam exagerat preţul de 15 milioane de euro ?

Poze cu bijuteria + filmulet

Link to comment

Dacă tot vorbeam de arabi şi de construcţiilor lor în alte articole m-am decis să postez şi un articol cu maşinile lor. Deşi se pare ca aproximativ tot globul suferă din punct de vedere economic de pe urma crizei financiare care pare să nu se mai termine, o mică parte huzureşte în continuare, poate chiar mai bine ca înainte. Propietarul maşinii din imagine a plătit 15 milioane de euro pentru a-şi acoperi în totalitate maşina cu aur alb şi se pare ca a reuşit o treabă excelentă. Dacă vă gândiţi că este doar pentru imagine sau că maşina stationează într-un showroom vă înşelaţi întrucât aceasta a fost văzută prin Adu Dhabi, iar curioşilor li se permite să facă poze cu ea. Ce credeţi ? Nu e cam exagerat preţul de 15 milioane de euro ?

Poze cu bijuteria + filmulet

pac pac banii lui ai inteles ? poi e cam exagerat pt ca cu banii acestia putea face multe...sunt alti care nu au ce manca !

Link to comment
Guest smiley_real92

n-o aduce in Romania oleak? :) arabii aia e prosti..arunca banii fara sa se uite ..ce si cum :) ce face cu ea acum?ce avea daca era normala?cu ce il deranja trb asta..omg,prea mult,exagerat de mult...Asa e banii lui face ce vrea cu ei...dar eu traiam o viata cu ei :L)

Link to comment

Mi se pare exagerat de mult, amuz cam o luna si ceva am vazut pe unu ca si-a placat masina cu aur galben (parca tot Mercedes era) si a facut-o muuuuuult muuuuult mai ieftin. Nu mai tin minte exact, dar eu asa tin minte ca parca era sub 1 milion de euro. Oricum, dispretuiesc oamenii care arunca cu banii pe geam. Mult mai apreciat a fost Gigi care a construit case celor lasati fara nimic, chiar daca a fost o manevra prin care a castigat de 1000 de ori banii pe care i-a investit, decat acest arab care si-a aruncat banii intr-un gunoi de masina, peste 6 luni oricum o sa apara o masina mai faina si a lui o sa fie depasita.

Link to comment

Cand am citit textul am zis "uf,iar un kitsch arab :rolleyes: " , dar nu e deloc asa,masina arata super bine si nu cred ca iesea la fel de bine daca o dadea cu crom. Is sigur ca fiecare dintre voi ati face la fel daca ati avea banii omului. Nu vad care e problema,omu a facut banii aia (ca sigur nu i-au picat din cer) si se bucura si el de ei cat poate,poate nu vrea sa ajunga la 80 de ani cu o gramada mare de bani si nici o bucurie in viata.

Link to comment

Dacă tot vorbeam de arabi şi de construcţiilor lor în alte articole m-am decis să postez şi un articol cu maşinile lor. Deşi se pare ca aproximativ tot globul suferă din punct de vedere economic de pe urma crizei financiare care pare să nu se mai termine, o mică parte huzureşte în continuare, poate chiar mai bine ca înainte. Propietarul maşinii din imagine a plătit 15 milioane de euro pentru a-şi acoperi în totalitate maşina cu aur alb şi se pare ca a reuşit o treabă excelentă. Dacă vă gândiţi că este doar pentru imagine sau că maşina stationează într-un showroom vă înşelaţi întrucât aceasta a fost văzută prin Adu Dhabi, iar curioşilor li se permite să facă poze cu ea. Ce credeţi ? Nu e cam exagerat preţul de 15 milioane de euro ?

Poze cu bijuteria + filmulet

mai bine folosea vopsea cromata....ca are aceiasi nuanta ca si masina din poza..

cu banii aia faceam cinste la toti de pe forum :D :beer:

Link to comment

Exact ce zice 2PacThugLifeWestSide, pun pariu ca respectivul are atatia bani ca nu i-ar ajunge nici doua vieti sa-i cheltuie, cum de altfel sunt atatea persoane care si daca ar traii 100 de ani si ar chelui in fiecare zi 1 mil (ceea ce este cam imposibil) dolari tot nu si-ar termina averea(nu uitati ca in astia 100 ani inca produce).

Link to comment

i lol'd , omule banii astia iti ajung 10 vieti chiar as vrea sa vad cum strici tu 15 mil :D

Zici ca 15 mil de euro e greu de cheltuit? Ar venii decat 10 Bugatty Veyron.. Gandestete ca Bill Gates are cam 47 de miliarde de dolari (38,9 miliarde de euro), potrivit revistei americane "Forbes (acum am cautat mai bine pe google) si catiga 15 mil poate in 1/2 luni... Oricum... mi-ar /ne-ar sta bine masina aia...

Link to comment

Mi se pare exagerat de mult, amuz cam o luna si ceva am vazut pe unu ca si-a placat masina cu aur galben (parca tot Mercedes era) si a facut-o muuuuuult muuuuult mai ieftin. Nu mai tin minte exact, dar eu asa tin minte ca parca era sub 1 milion de euro. Oricum, dispretuiesc oamenii care arunca cu banii pe geam. Mult mai apreciat a fost Gigi care a construit case celor lasati fara nimic, chiar daca a fost o manevra prin care a castigat de 1000 de ori banii pe care i-a investit, decat acest arab care si-a aruncat banii intr-un gunoi de masina, peste 6 luni oricum o sa apara o masina mai faina si a lui o sa fie depasita.

probabil.ca.1mil.a.fost.manopera......

oricum...sa.am.banii.aluia...as.face.la.fel....ca.deh'...o.viata.am.......

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...