Jump to content
eugen66

Atac rasist, într-un autobuz şcolar din SUA: Elev alb, bătut de mai mulţi colegi de culoare (VIDEO)

Recommended Posts

Mai copilasi, eu nu inteleg ceva! Tiganii/musulmanii/cioroii omoara, fura,ataca lumea pe strada si tot eu sunt in epoca de piatra?:))

Tu zici ca numai acesti oameni comit infractiuni, si asta nu e adevarat.

Numai zic nimic de albii din africa care omorati de catre aceste maimute jegoase.

Si de albii care omoara nevinovati ce mai zici?

Multi oameni bine intentionati cred ca daca imbratiseaza antirasismul repede ca niste snobi, sunt deja niste iluminati

Nu pot sa zic ce eu cel putin sunt un iluminat, pentru ca sigurele lucruri pe care le-am facut sa combat rasismul au fost doar sa-mi expun ideiile si sa dezbat acest lucru pe forum, nu am ajutat activ pentru combaterea acestui lucru condamnabil.

privesc deja peste umar la cei care dupa parerea lor nu pot pricepe ca toti oamenii 7 miliarde sunt de fapt nise cloni,fara nici cea mai mica diferenta

Unitate in diversitate, adica oricat de diferiti suntem ca aspect sau ca religie, in final toti suntem oameni, si toti avem aceleasi idealuri de baza.

nu mai zic, ca ei considera ca toate culturile sunt egale

Si mai exact ce de nu ar fi toate culturile lumi egale?

Si repet ce am mai zis de 1001 ori, cea mai buna cale de a opri violenta indiferent cine o provoaca este educatia si o mai buna intelegere a celorlalti.

Link to comment

Si mai exact ce de nu ar fi toate culturile lumi egale?

Pentru ca NU sunt.

Cand ii vezi pe negri astia cat se dau de smecheri si cum se considera mereu victime ale omului alb, te apuca scarba. Dar ei nu stiu ca, desi omul alb, chiar daca i-a folosit ca sclavi (lucru regretabil dealtfel), totusi asa au reusit sa se dea jos din copac si sa ajunga in lumea civilizata. Uitati-va la aia care traiesc in Africa, la nivelul secolului 21 ei sunt organizati in triburi, adica ca albii acum mii de ani. asta este diferenta dintre noi si ei. Daca ar fi atat de smecheri, sa stea in jegul unde au crescut, in mediul lor caracteristic, si sa nu mai invadeze intreaga Europa (in special Franta, Italia, Anglia si Spania, care sunt pline de nulitatile astea negre) doat pt a-si castiga ceva de mancare, furand sau, unii dinte ei si muncind, pentru ca ei nu sunt in stare, in tarile lor pline de negri, nici sa-si asigure existenta de pe o zi pe alta. Si acum mai vin, si lovesc, acuza si fura pe omul alb, care i-a scos din rahat, care i-a invatat ca si altceva, in afara de banane, frunze si radacini este comestibil.

Link to comment

Pentru ca NU sunt.

Sa reformulez atunci. Fiecare cultura are istoria, religia, traditiile si eroi ei. Tu care esti membru al unei anumite culturi, nu cred ca te poti pronunta cu privire la alta cultura pe care nu o cunosti. Cand am zis ca toate culturile sunt egale, m-am referit ca fiecare ar trebui sa fie privita in mod egal.

Uitati-va la aia care traiesc in Africa, la nivelul secolului 21 ei sunt organizati in triburi, adica ca albii acum mii de ani.

Traditia + educatia cauzeaza acest lucru, la fel cum la noi exista taierea porcului de Craciun, la fel exista la ei triburile. Nu poti schimba traditii de mii de ani peste noapte.

Link to comment

Sa reformulez atunci. Fiecare cultura are istoria, religia, traditiile si eroi ei. Tu care esti membru al unei anumite culturi, nu cred ca te poti pronunta cu privire la alta cultura pe care nu o cunosti. Cand am zis ca toate culturile sunt egale, m-am referit ca fiecare ar trebui sa fie privita in mod egal.

Fiecare cultura are istoria,religia,traditiile, Eroi lor si PAMANTUL LOR. Nu as avea nimic cu kkt lor de traditie daca nu ar avea mai multe drepturi ca mine.

aia doi nu o sa pateasca nimic; eventual o sa plateasca un kkt de amenda penala si au fost suspendati de la scoala o saptamana; de fapti orice pusti se bucura daca sta acasa o saptamana. aia nu e pedeapsa.

problema e ca daca in videoclip erau 2 albi care bateau un negru pentru ca era negru videoclipul respectiv ar fi facut inconjorul lumii in 24 de ore si aia ar fi primit 1~2 ani de puscarie.

In cazul de fata datorita faptului ca sunt 2 negrii care bat un alb tot tam-tamul asta o sa se disperseze mult prea repede si fara consecinte pentru cei doi.

Asta e noua lume in care traim.

Traditia + educatia cauzeaza acest lucru, la fel cum la noi exista taierea porcului de Craciun, la fel exista la ei triburile. Nu poti schimba traditii de mii de ani peste noapte.

Ba esti nebun?:))))))))))))))))) Triburile sunt traditii? Si albii au avu triburi si uite unde au ajuns.Spre deosebire de ciori, albii evoluaza si isi pastreaza si traditiile :))

Link to comment

Cred ca voi nu observati in acel video ce comportament de babuini au cei din autobuz,si felul in care acel copil "alb" isi i-a pumni in gura ! Am avut ocazia sa vad un astfel de comportament in aceasta vara. In Londra la fel ca si in America sunt multi oameni de culoare,au un comportament mai rau decat al rromilor din Romania,exact precum niste babuini se poarta ! ;)

Link to comment

2 idioti. Cand e vorba de tigani toti sunteti impotriva lor acum incercati sa pareti si voi mari americani sa imi spuneti cum sta treaba pe acolo.

De parca asta ar fi primul atac al cioroilor impotriva albilor :).

@Lexcoy

Sa te duci tu in epoca de piatra de mana cu cioroii tai

Tiganii si negrii nu sunt la fel...Doar nu ii vezi pe negri la colturile de strada ca vand tigari..

Si de ce ii faci cioroi pe negrii?Daca te nasteai si tu negru ?? Ti-ar fi convenit sa iti zica cineva cioroi ??Eu nu cred

Link to comment

Nu stateau bine in AFRICA?

Albilor le-a trebuit forţă de muncă ieftină, iată care-i treaba.

Albii i-au exploatat pe negri, dar i-au învăţat şi să muncească, să poarte o haină, să-şi construiască un adăpost.

Am urmărit cu atenţie toate replicile de până acum şi aş vrea să adaug şi eu părerile mele la acest subiect.

Problemele cu negrii au luat amploare o dată cu mişcarea lor de emancipare, condusă

de către ilustrul militant pentru drepturile negrilor, Martin Luther King.

Dacă e să urmărim cu atenţie istoria SUA din perioada interbelică şi postbelică, observăm

că populaţia de culoare nu excelează în sfera criminalitaţii. Gangsteri celebri, capii lunii interlope

sunt în exclusivitate reprezentanţi ai rasei ALBE. NEGRII excelează în sfera divertismentului:

jazz, blues, jitterbug. Mi se pare că negrii îşi ştiau bine locul în societatea americană şi totul era bine şi frumos. Făcând abstracţie de unele cazuri regretabile de discriminare rasială, relaţiile dintre albi şi negri erau destul de armonioase, ca să zic aşa. În anii de început ai democraţiei americane au fost chiar şi congressmani negri.

Dar nu pot negrii să egaleze în inteligenţă şi cultură pe albi, măi oameni buni! Oare asta nu este evident? Cele mai importante realizări ale civilizaţiei umane le aparţin rasei albe. Cred că nu este necesar să le enumer aici. Cineva îi consideră creatori de valori spirituale? Ceea ce au ei mai bun în muzică este B.B King, Louis Armstrong, Chuck Berry, Miles Davis, Jimi Hendrix, Ray Charles, Arlitta Franklin, Stevie Wonder,etc. adică pop, rock-n-roll, dixieland, jazz, soul. Dar asta-i doar un DIVERTIS MENT! Sunt dator să-l adaug aici şi pe ilustrul boxer Mohammad Ali. El a fost un sportiv corect, nu şi o brută precum alţii. Doar atât şi nimic mai mult.

În ultimele două decenii, lumea este invadată de aşa-zisele valori spirituale ale rasei negre: rap, hip-hop, tricouri cu glugă, bandane, gumă de mestecat, piercing, tatuaje, blugi de o croială deocheată, ,,muzică” zgomotoasă. Ce-i asta, oameni buni?

Acestor tineri le pare rău că nu sunt aurolaci, borfaşi sau bandiţi de cartier? Ei, pare-se că, vor să transforme oraşele ţării în ghetouri şi Harlem-uri. După 20 de ani de la căderea cortinei de fier, eu realizez nişte adevăruri pe care nu le puteam înţelege cândva. CENZURA în mijloacele de informare în masă şi în industria muzicală a împiedicat tineretul să degradeze.

Dar odată cu instaurarea democraţiei iată că avem ceea ce avem.

Link to comment

Albilor le-a trebuit forţă de muncă ieftină, iată care-i treaba.

Albii i-au exploatat pe negri, dar i-au învăţat şi să muncească, să poarte o haină, să-şi construiască un adăpost.

Am urmărit cu atenţie toate replicile de până acum şi aş vrea să adaug şi eu părerile mele la acest subiect.

Problemele cu negrii au luat amploare o dată cu mişcarea lor de emancipare, condusă

de către ilustrul militant pentru drepturile negrilor, Martin Luther King.

Dacă e să urmărim cu atenţie istoria SUA din perioada interbelică şi postbelică, observăm

că populaţia de culoare nu excelează în sfera criminalitaţii. Gangsteri celebri, capii lunii interlope

sunt în exclusivitate reprezentanţi ai rasei ALBE. NEGRII excelează în sfera divertismentului:

jazz, blues, jitterbug. Mi se pare că negrii îşi ştiau bine locul în societatea americană şi totul era bine şi frumos. Făcând abstracţie de unele cazuri regretabile de discriminare rasială, relaţiile dintre albi şi negri erau destul de armonioase, ca să zic aşa. În anii de început ai democraţiei americane au fost chiar şi congressmani negri.

Dar nu pot negrii să egaleze în inteligenţă şi cultură pe albi, măi oameni buni! Oare asta nu este evident? Cele mai importante realizări ale civilizaţiei umane le aparţin rasei albe. Cred că nu este necesar să le enumer aici. Cineva îi consideră creatori de valori spirituale? Ceea ce au ei mai bun în muzică este B.B King, Louis Armstrong, Chuck Berry, Miles Davis, Jimi Hendrix, Ray Charles, Arlitta Franklin, Stevie Wonder,etc. adică pop, rock-n-roll, dixieland, jazz, soul. Dar asta-i doar un DIVERTIS MENT! Sunt dator să-l adaug aici şi pe ilustrul boxer Mohammad Ali. El a fost un sportiv corect, nu şi o brută precum alţii. Doar atât şi nimic mai mult.

În ultimele două decenii, lumea este invadată de aşa-zisele valori spirituale ale rasei negre: rap, hip-hop, tricouri cu glugă, bandane, gumă de mestecat, piercing, tatuaje, blugi de o croială deocheată, ,,muzică” zgomotoasă. Ce-i asta, oameni buni?

Acestor tineri le pare rău că nu sunt aurolaci, borfaşi sau bandiţi de cartier? Ei, pare-se că, vor să transforme oraşele ţării în ghetouri şi Harlem-uri. După 20 de ani de la căderea cortinei de fier, eu realizez nişte adevăruri pe care nu le puteam înţelege cândva. CENZURA în mijloacele de informare în masă şi în industria muzicală a împiedicat tineretul să degradeze.

Dar odată cu instaurarea democraţiei iată că avem ceea ce avem.

Foarte bine spus

Link to comment

Pentru ca NU sunt.

Cand ii vezi pe negri astia cat se dau de smecheri si cum se considera mereu victime ale omului alb, te apuca scarba. Dar ei nu stiu ca, desi omul alb, chiar daca i-a folosit ca sclavi (lucru regretabil dealtfel), totusi asa au reusit sa se dea jos din copac si sa ajunga in lumea civilizata. Uitati-va la aia care traiesc in Africa, la nivelul secolului 21 ei sunt organizati in triburi, adica ca albii acum mii de ani. asta este diferenta dintre noi si ei. Daca ar fi atat de smecheri, sa stea in jegul unde au crescut, in mediul lor caracteristic, si sa nu mai invadeze intreaga Europa (in special Franta, Italia, Anglia si Spania, care sunt pline de nulitatile astea negre) doat pt a-si castiga ceva de mancare, furand sau, unii dinte ei si muncind, pentru ca ei nu sunt in stare, in tarile lor pline de negri, nici sa-si asigure existenta de pe o zi pe alta. Si acum mai vin, si lovesc, acuza si fura pe omul alb, care i-a scos din rahat, care i-a invatat ca si altceva, in afara de banane, frunze si radacini este comestibil.

Hai sa iti spun ceva, aia din triburi o duc mult mai bine decat noi si daca o duc rau e din cauza noastra.

Noi i-am invadat, le-am dat boli i-am facut sclavi s.a.

O duceau mult mai bine si erau mult mai fericiti daca nu interveneam noi cu "evolutia" noastra - muncim ca sclavii ca sa avem ce manca de pe o zii pe alta, sa nu mai zic ca mancarea e otrava.

Si noi eram in rahat nu ei, uitate la marea neagra e plina la propriu. Cred ca nu te-ai gandit prea mult la cine o duce mai rau, eu zic ca noi.

Ca razboaie mondiale, forte distructive, bombe atomice, tot rasa alba rulz.Rasa alba distruge planeta in timp ce ei nu, acolo in satul lor.

Link to comment

Hai sa iti spun ceva, aia din triburi o duc mult mai bine decat noi si daca o duc rau e din cauza noastra.

Noi i-am invadat, le-am dat boli i-am facut sclavi s.a.

O duceau mult mai bine si erau mult mai fericiti daca nu interveneam noi cu "evolutia" noastra - muncim ca sclavii ca sa avem ce manca de pe o zii pe alta, sa nu mai zic ca mancarea e otrava.

.

Sunt sigur ca o duc mai bine. Chiar ma gandeam sa intru la regim mancand niste scoarta de copac.In loc de sport sa imi cumpar un arc si sa tintesc pisicile vecinilor si tot asa. E foarte igienic sa stai in pula goala si sa te speli in apa unde se spala si animalele

Si sti ce mai e misto la africanii astia? Traiesti in jur de 30 de ani. Pai ce mai vrei? Albi nenorociti ce sunteti

Link to comment

Long live Ku Klux Klan ....Tigani,africani,si ce rase de modificati genetici ca astia or mai fi pe pamant nu inteleg ca arieni au fost ,is si vor fi intodeauna superiori altor rase.Au fost sclavi nostri ,dupaia i-am vanat in al doilea razboi mondial "tigani" e doar o chestiune de timp pana se va intoarce instoria innapoi.Vorba lui Hitler :Nu inteleg rostul tiganilor pe pamanat ,acestia nu sunt oameni ,sunt niste animale .

Link to comment

Cum s-a mai spus, daca situatia era invers, intra la categoria "hate crime", iar autorii faceau puscarie. Daca un negru agreseaza sau chiar ucide un alb i se ofera circumstante atenuante sub pretextul "exprimarii identitatii culturale".

De ce n-ai fi rasist, atata timp cat legea te protejeaza? Astia dau pe afara de prea multe drepturi, de aia isi permit orice. In astfel de conditii nu poti pune problema egalitatii. Si totusi exista oameni spalati pe creier care ii apara orbeste pe acesti goriloi violenti din pura naivitate, fara sa aiba vreun argument solid. Unii de pe aici chiar ati inghitit cacatul pe care il promoveaza ei si deja priviti mizeria din ghetourile americane de negri ca pe un ideal.

Sunt curios cati ar ramane cu aceleasi pareri egalitariste(care oricum nu le apartin si pe care nu le inteleg) dupa ce ar fi agresati si umiliti de o haita de tigani, care ar urma sa scape nepedepsiti dupa. Sunt sigur ca v-ati duce acasa cu inima impacata vazand cum minoritarii au in sfarsit ocazia sa-si exprime identitatea rasiala/etnica.

Link to comment

Sunt curios cati ar ramane cu aceleasi pareri egalitariste(care oricum nu le apartin si pe care nu le inteleg) dupa ce ar fi agresati si umiliti de o haita de tigani, care ar urma sa scape nepedepsiti dupa.

Eu unul as incerca sa ma razbun doar pe acei indivizi care m-ar fi agresat/umilit, nu pe o intreaga etnie. Daca as fi impotriva tuturor tiganilor ar ca si cum un singur user de pe linkmania ma injura, si as incepe sa injur toti useri de pe acest forum, si nu mi se pare corect.

Atata timp cat fiecare om ia decizii liber exprimate de unul singur fie ele rele sau bune, ar trebui judecat / considerat ca individ, nu ca o natiune / etnie / cultura.

Link to comment

Stii prea bine ca asta e cazul cu +90% din ei. De altfel, daca exista si indivizi dispusi sa convietuiasca cu restul lumii, n-au decat sa o dovedeasca. Nu as putea avea nimic cu ei. Dar astia din pacate sunt cantitate neglijabila.

Atata timp cat fiecare om ia decizii liber exprimate de unul singur fie ele rele sau bune, ar trebui judecat / considerat ca individ, nu ca o natiune / etnie / cultura.

Daca si ei ar fi judecati dupa aceleasi legi ca si noi, n-as mai zice nimic. Majoritatea ar fi in inchisoare oricum. Insa statul roman se pleaca in fata UE, care dicteaza ca noi trebuie sa-i suferim, si mai mult sa le oferim mijloace de integrare in societate si sa-i numim "rromi", pentru ca bineinteles nicio alta natiune europeana nu e dispusa sa-i primeasca cu bratele deschise(ma intreb de ce). Si sa-i vezi cat de dispusi sunt sa se educe cand primesc facilitati de astea...

Link to comment

cand nigerii se bat intre ei, ce e? nonrasism? =))

nigga fight .

@eugen66 Te credeam altfel , acum tot ce pot sa`ti zic e sa te duci sa te ei cu turbatumaxim de mana si sa omorati 2 " cioroi " ca sa va simtiti si voi mai bine .

Era un topic despre unguri la comunitate , bine a zis cine a zis : " cum noi avem ratatii nostri , asa au si ungurii ratatii lor , nu toti ungurii vor Romania . "

Asa si cu negri , nu toti negri sunt ratati , cu iq inferior albilor ,batausi etc .

" Ar fi trebuit sa stea in Africa " - Ok , ia fi tu in locul lor , abia ai ce sa mananci , stai cu tigru la 20 de m de casa , cu sarpele in pat .....tu ai sta acolo impreuna cu tribu` si v`a`ti manca unii pe alti , nu ?

Si ce daca peste 1 milion de ani vor fi doar negri ? Oricum niciunul din noi nu v`a trai pana atunci .

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...