Jump to content
batterfly

Român executat în China...

Recommended Posts

Viata nu este un film. Prima doza nu e gratis cum probabil ai citit in ziare sau ai vazut in C.S.I.

Am vazut cu ochii mei,nu a fost nevoie sa citesc undeva(nici macar nu am habar cu ce se mananca C.S.I. asta). Poate ca tu traiesti intr-un alt mediu,unul mai ferit de astfel de chestii.

Link to comment

Va pare rau de unul care a fost omorat pentru ca facea trafic de droguri? N-am auzit pe nimeni sa-i para rau de o familie care moare nevinovata intr-un accident...

Sa stiti ca un om care "vinde moarte" e o mare pierdere :tiphat:

Daca esti prost si nu stii sa te controlezi atunci ascunde-te intr-o pestera amice , viata e plina de temptatii . Nimeni nu te obliga sa le folosesti , din partea mea ar putea sa se si legalizeze traficul de droguri ca si asa poti face rost de narcotice foarte usor in ziua de azi .

Vinde moarte? Atunci interziceti si folosirea automobilelor si a alchoolului ca si ele produc moarte . A tigarilor si a dulciurilor ca si ele intr-un final produc moarte . Hai mai bine sa stam internati intr-un spital si sa traim la interferon .

Link to comment

Ca a facut si ca a fost executat nu e o problema,daca e prost si se ocupa cu tampenii, treaba lui. Trist e ca cei de la MAE nu au nici cea mai vaga idee. Vai de noi daca plecam in strainatate si ne aresteaza fara sa facem nimic. Murim ca prostii pe acolo si pe statul roman il doare fix in deget.

tu te consideri la fel de tembel ca el ? sau ca oricare ratat care face porcarii dinastea ? Sau de ce dzo tot " traim in romania " incredibil frate , ce dreq te impiedica pe tine si pe restu sa traiti cum vreti ? v-a bagat in cap cineva porcaria asta si acu nu mai stiti nimic inafara de asta , jalnic!

Ai citit si al 2lea post al meu, am scris sa ma fac inteles. Problema nu e ce a facut el (Daca ti-o faci cu mana ta, se numeste lucru manul, sa moara asta nu imi pasa), ce m-a surprins e ca pe statul roman l-a durut fix din pumn de un roman si asta e partea trista, ca un cetatean roman moare impuscat intr-o alta tara si el, statul roman, nici nu stie, nici nu se implica, nici nu ii pasa, el afla din presa.

Pana la urma ce e mai trist? Sa mori ca ti-o faci cu mana ta, sau ca cei care ar trebui sa te ocroteasca, sa ii pese de tine, sa te protejeze sa te abandoneze la nevoie?

P.S. Statul roman e degeaba, e praf, stie doar sa ceara bani si atat. Suntem cetatenii nimanui ......

Link to comment

nu inteleg ce ar vrea unii dintre voi.. putea sa fie si cetatean roman, si libanez, si francez, si britanic si american.. nimic nu era diferit.. china is, well.. china my friends :P

cat despre faptul ca a fost executat.. asa e legea acolo.. sunt un stat, si nu ai cum sa-i condamni. atata timp cat a ajuns pe teritoriu chinez trebuia sa stie ce se intampla daca incalca regulile.. a facut-o si a platit..

Link to comment

Sobolan esti tu daca ai o gandire ca asta.

Bai, serios acum... de ce dracu postati cand voi nu aveti nicio treaba cu lumea asta ?!

Pun pariu ca tu care vad ca bagi post la greu , te droghezi si traiesti viata asta foarte strong ..atata timp cat incalci o lege vei fi pedepsit

nu mai bine mori tu in locul lui ?

Link to comment

Am venele umflate de atata heroina, ochii imi sunt injectati. Nu mai am viata sociala iar ultima chestie electronica din casa am vandut`o pentru "marfa" .

Treiesc de pe o zi pe alta, nu stiu unde sa ma duc. Parintii nu ma mai recunosc, nu ma mai primesc acasa.

/NOT

ZBK, amice, tu ce ai inteles din toata discutia asta? Ca eu iau apararea unui traficat sau ca tara asta nu da doi bani pe un cetatean roman ?

Indiferent ca este traficant, drogat sau cum vrei tu sa ii zici, ce s`a intamplat acolo a fost o nedreptate.

Link to comment

Pai a facuto cu mana lui nu inteleg de ce te doare pe tine de el? Stia ce risca foarte bine, ce vrei sa ii iau acum apararea doar pentru ca e roman? Eu nu sunt atat de nationalist incat sa apar tot felul de interlopi, mie mai bine fara ei, chit ca e roman, chinez, tigan etc.

Link to comment

una e sa incalci legea si alta e sa fie legea absurda .. pentru trafic de droguri sa fii condamnat la moarte deja e o comedie , atunci pentru cei ce comit omucideri ce pedepse se aplica? Il omoara de 10 ori? Pai nu se pedepsea in conformitate cu gravitatea faptei? Ce urmeaza pentru o acadea furata dintr-un magazin de unu de 10 ani sa-l condamne pe viata ? Penal si pun pariu ca daca era chinez primea o sentinta mai usoara ..

Link to comment

Penal si pun pariu ca daca era chinez primea o sentinta mai usoara ..

te inseli ; isi ucid compatriotii pe stadion , prin impuscare ( cel putin asa am vazut in cateva documentare )

Frate las-o moarta , sunt unele droguri care chiar te omoara ( te fac sa devii dependent , etc, devi leguma), nu are nimeni nimic cu cele slabe ( cel putin eu ) .

Eu consider pedeapsa buna deoarece vanzand droguri a stricat viata unor oameni .

Link to comment

Pai vinderea de droguri de mare risc, e si cum ar vinde moarte, nu multi reusesc sa isi revina din dependenta de heroina, cocaina si alte droguri.

Dependenta de heroina nu este dependenta psihica ci fizica. Nu iti poti impune sa nu te mai droghezi si a doua zi sa te lasi. Iti cere organismul, nu poti trai fara.

Chiar si daca te duci la dezintoxicare, tot dependent esti. Trebuie sa urmezi tratamentul de cel putin 2-3 ori pe luna pentru a reusi sa spui NU.

ON:

Unde se specifica ca erau droguri de mare risc? Daca vindea marijuana?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...