Jump to content
oclaudiu

"Papa din Romania" vrea fotoliul lui Basescu

Recommended Posts

Uite cine vrea sa candideze la Presedintia Romaniei

Alexandru Tiproc (56 de ani) si Ion Plesciuc (49 de ani) sunt cei mai noi candidati la Presedintia Romaniei. Primul, convins fiind ca Iisus este fratele sau, si-a confectionat o coroana din staniol si o pelerina dintr- o perdea albastra, tocmai pentru a da greutate spuselor sale. Autointitulat Papa din Romania si rege al inventiilor, Alexandru Tiproc spune ca a avut "vedenii"si ca ne va scoate pe toti din criza. Celalalt abia a scapat din camasa de forta dupa ce in martie 2008 a amenintat ca arunca in aer podul de la Agigea daca nu va primi de la autoritati patru milioane de euro. Acum, vrea sa ajunga la Cotroceni si sa faca ordine cu... teapa.

"Doar eu pot scoate tara din criza"

"Nici un alt om nu exista care sa scoata tara din rahat, din necazul asta in care l-o bagat democratii de 20 de ani. Asa ca m-am hotarat ca sa depun candidatura ca rege al Romaniei", ne spune Alexandru Tiproc in mesajul sau de candidatura. Pentru el, totul este simplu: poate inventa orice, de la parlamentarii- roboti, pana la tractoare care sa are singure ogoarele, sau robotelul din lemn de bagat carbuni in soba. A gandit chiar si un minicazan de tuica, la purtator. Toate exista in mintea lui, dar cele mai importante sunt "vedeniile" ? cum le numeste el - pe care le-a avut pana acum. "Mi-a aparut Fecioara Maria intr-o vedenie si mi-a spus ca sunt fiul Ei, ca numai eu pot scoate tara si lumea asta din criza si ca sunt mai mare decat Papa de la Vatican", spune el.

Va conduce tara cu... teapa

Pentru Ion Plesciuc, lucrurile sunt si mai simple decat pentru rivalul sau, Papa din Romania: "Voi scoate tara din criza prin introducerea pedepsei cu moartea. In teapa ii trag pe toti cei care si-au batut joc de tara. Pedeapsa cu moartea va fi valabila si pentru mine! Teapa va fi garantul unei democratii adevar te. Vreau sa fac din Romania cea mai frumoasa si mai respectata tara din lume. Voi interzice construirea de biserici, deoarece in ultimul timp biserica a ajuns o forma de manipulare a populatiei. Rugaciunile se vor putea face in corturi"

Sursa: Libertatea

Link to comment

Primul, convins fiind ca Iisus este fratele sau, si-a confectionat o coroana din staniol si o pelerina dintr- o perdea albastra, tocmai pentru a da greutate spuselor sale. Autointitulat Papa din Romania si rege al inventiilor, Alexandru Tiproc spune ca a avut "vedenii"si ca ne va scoate pe toti din criza.

Ador Romania :tiphat:

Link to comment

Dar decat sa votez unul care fura de rupe, nu e mai bine :D ? Dintre 2 rauri, nu alegem cel mai mic :P ?

Decat sa votez unul care fura de rupe, il votez pe ala care o sa vina la pupitru cu o pelerina si o sa ne spuna ce convorbiri a avut cu Iisus... (NOT)

FAIL :)

Totusi, nu pot sa nu admir ideea lui Ion Plesciuc, legata de ideea cu pedeapsa cu moartea.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...