Jump to content
Komisaru

50 de milioane de negri africani vor fi invitaţi să muncească în UE!

Recommended Posts

Sta intr`o casa de 170mii de lire, are un Bmw si un Mercedes si este platit cu 48mii de lire pe an.

Prietena lui are un Jaguar. *alte informatii nu stiu despre ea*.

Ti`am dat doar 2 exemple. Cunosc foarte multi negrii din Franta, Africa, etc. Sunt niste oameni extraordinari.

Si lil wayne are milioane de dolari. 50 cent,jay-z la fel . Sunt negrii,dar nu au venit direct din africa,cum spui tu.Sau nu neaparat ei. Sa luam exemple din Romania -> Cabral,tipul ala de la Voua. Dar nu vin direct din Africa,si nu vin o groaza intelegi ? Vecinii tai,normal ca sunt " De nota 10 cum" spui tu,dar sunt asa pentru ca au o stare materiala foarte buna,dintotdeauna au avut-o. Daca imi spui ca au venit si ei din Africa in Romania si au facut mii de lire,da-mi voie sa nu te cred .Tu vii acum si imi spui mie ca in Africa nu se traieste cum se vede la Discovery

(saracie,foamete,sete),ci se traieste FOAAARTE bine , cu case de 170k lire,bmw mercedes etc. .

OK SA ZICEM PRIN ABSURD ca au venit din Africa,acum 10-15 ani in romania da ? Ok sa zicem ca au avut banii sa inceapa o facultate,ca acolo ce studii vrei sa faca ? De-abia daca fac liceul. Ok sa zicem ca au terminat-o,au gasit bani pentru toti anii,au o diploma acum .

Spune-mi tu nene ca ei in acesti 5-10 ani cat au mai ramas dupa terminarea studiilor au facut aprox 250.000 lire , fiind platiti cu 4k lire pe luna, cand mama mea lucreaza la acelasi servici de 20 ani , are facultatea terminata si masteratul, si cu chiu cu vai 2k ron pe luna,la 20 ani vechime.

Stii,in romania nu se arunca cu locuri de munca . 4k lire pe luna este un salariu ENORM DE MARE in Romania. Cat despre eroii tai negrii care vin din africa si au facut banet aici,da-mi voie sa nu te cred.Iarasi prin absurd daca ar fi adevarat acest lucru,ar fi milionari in romania,nu in africa. Acolo inca se bat pentru un pahar cu apa

Link to comment

You have a point. Si din ce ai zis nu prea pot sa te contrazic decat intr`o privinta. America nu e Europa. Nu compara nivelul de trai al americanilor si modul lor de viata cu cel al europenilor. Atunci o sa iti dai seama ca exista diferente mari intre negrii din America si cei din Europa. Nivelul de trai iti schimba mentalitatea si cum America este cam la pamant si negrii au o reputatie proasta datorita gangsterilor si crimelor in Europa treaba sta altfel.

Pai asa o sa ajunga si Europa daca o sa mai aterizeze 2-3 milioane de africani, inca 4 de musulmani si 4 de asiatici....

La voi ciorile sunt minoritare inca. La mine eu albul sunt minoritar in unele orase din canada (Toronto), unde in jur de 60% sunt din alte parti ale lumii dar nu din Europa, Nord America sau Australia.

Cunosc pe cineva care care a fost la interviu si a fost intrebat daca e chinez sau nu. Dupa care interviul era ca si mort. Sa vezi tu cum din majoritar o sa devii minoritar si ti-or da ei dreptur ca in Africa sau in China, peste bot. Da-ti tu copii intro clasa unde tu ca alb esti minoritar sa te vad cum te simti, si cum se vor simti copii tai. Si in State au fost ajutati, este tara cu cea mai permisiva legislatie in materie de rase. Europa e departe de state la capitolul asta. Sunt cartiere/orase in state tip ghetou/latrine. Acolo nu opresti masina, nici macar nu treci pe acolo.

Trebuie sa studiati istoria Africii ca sa va dati cu parerea...

Link to comment
Guest Arabia^Style

Tu nu vezi ma ca majoritatea userilor care au ceva in cap au fost de acord cu mine si flake?Esti mai prost ca un musulman obisnuit

ma da terminat pe viata esti ma omule :)) unde drq ai vaz ma u ca e lumea de acord cu tn si cu flake?2 au fost de acord cu voi si noi 10 contra?=)) deci om mai prost ca tn n'am sa vad in viata mea...sunt curios sa te vad cum esti in realitate ca,cu gandirea asta nush daca poti sa iesi din casa si sa nu iei bataie daca spui in real ce sp si aici pe forum...ti'am mai zis decat sa am 20 si cv de ani sau cat ai u,mai bn drq sa am 18 ani si sa gandesc ca un om normal nu ca un handicapat ca tn.nush ce drq ai cu toata lumea...cu ce esti ma u mai presus ca un musulman sau altu de alta religie?

Pai asa o sa ajunga si Europa daca o sa mai aterizeze 2-3 milioane de africani, inca 4 de musulmani si 4 de asiatici....

La voi ciorile sunt minoritare inca. La mine eu albul sunt minoritar in unele orase din canada (Toronto), unde in jur de 60% sunt din alte parti ale lumii dar nu din Europa, Nord America sau Australia.

Cunosc pe cineva care care a fost la interviu si a fost intrebat daca e chinez sau nu. Dupa care interviul era ca si mort. Sa vezi tu cum din majoritar o sa devii minoritar si ti-or da ei dreptur ca in Africa sau in China, peste bot. Da-ti tu copii intro clasa unde tu ca alb esti minoritar sa te vad cum te simti, si cum se vor simti copii tai. Si in State au fost ajutati, este tara cu cea mai permisiva legislatie in materie de rase. Europa e departe de state la capitolul asta. Sunt cartiere/orase in state tip ghetou/latrine. Acolo nu opresti masina, nici macar nu treci pe acolo.

Trebuie sa studiati istoria Africii ca sa va dati cu parerea...

macar aia africani,musulmani si asiatici nu sunt ma drq tampiti ca tn...iti sp eu ca la ce gandire jalnica ai nici in Romania nu ai fi bn primit da in alta tara?u cu toata lumea ai cv numai u esti ala destept si care le sti pe toate ''asa ti se pare''.

ce sti ma u amaratule despre istoria Africii?nu sti decat ''cioroi'',''tigan'' etc...altcv nothing.

Link to comment

@flake stai linstit ca sunt si acolo facultati, bineinteles nu poti spune asta despre tari ca zair, dar nu toate tarile din africa sunt ca zair.. insa intr-adevar marea majoritatea nu au beneficiul de a termina liceul, implicit de a urma o facultate..

http://www.southafrica.info/about/education/education.htm

http://www.southafrica.info/about/education/universities.htm

uita-te chiar ofera burse celorlalte tari africane ;)

cat despre numar, stai linstit e o exagerare.. gandeste-te ca 50mil= 2x populatia romaniei, ceea ce e imposibil.. le face ue locuinte lacustre or wtf? :))

despre problema cu sectorul de productie care e acoperit, pai gandeste-te ca aia nici macar nu sunt specializati (marea majoritate). daca o sa vina aici cu siguranta nu or sa lucreze nici in uzinele dacia, nici in uzinele petrom, ci or sa faca ce le permite "calificarea", implicit nu prea multe. Daca te uiti tu bine, la majoritatea slujbelor din romania iti trebuie macar liceul terminat.. Eu zic ca daca vin africanii astia o sa ne creasca productia, mai ales pe sectoare precum agricultura, si in principiu cam nimeni nu are de suferit. Muncitorul ala la care te gandesti tu si-ti faci atatea griji pentru el, iti zic eu ca e un lenes, si daca e sa se puna cu un negrotei din ala, care e totusi si motivat nu se compara, pe randament ma refer. Adica iti cam faci probleme degeaba.. Atata timp cat pe tine nu te afecteaza negativ, ba din contra, de ce esti asa de revoltat? (daca o sa avem productie nu o sa mai cumparam rosii din turcia, nu? implicit preturile vor fi mai mici)

turbomaxim e un copil care se crede puterea atotstiutoate, da-l in sange! fiecare are dreptul sa-si expuna parerile, sa incerce sa-i convinga pe ceilalti de parerile sale, asta nu inseamna ca ii da neaparat si dreptate.. doar asta crede el si dupa cum se vede pana nu i se mai coace putin mintea asa o sa creada in continuare, de ce nu il lasati sa deraieze in pace? ..

Link to comment

Pana acum 50-40 de ani erau colonii de albi in Africa, si era ordine. Acum de vreo 40-50 de ani Africa e libera. Se vad rezultatele la managementul tuciuriu. Vezi Somalia, Nigeria, Angola si toate celelalte. Nu au ce manca si se bat intre ei ca niste nebuni. Sud-Africa le ajunge din urma in curand de cand albii "cruzi" au fost scosi afara. Acum nu mai au pe cine da vina ca stapanni de scalvi au plecat de mult din Africa. Ei sunt stapani acolo.

De ce nu este bine acum acolo, de ce trebuie sa vina in Europa?

Puteti sa-mi raspundeti la intrebarea asta?

Lumea a fost si va ramane impartita pe rase pentru ca este foarte usor sa stii cu cine ai de aface dupa culoare repede.

Nu contest ca sunt si oameni civilizati care au fost ajutati din rasele de care vorbim. Insa imi pare rau eu o sa fac "pass" cand e vorma sa ma amestec cu ei ca sa-i ajut. Este ca si cum ti-ai bate cuie in talpa. Si Franta a ajutat minoritatea araba sa fuga din Algeria cand se bateau intre ei. Acum are o mare durere de cap Franta cu minoriattea din Algeria in Paris. Nu toti algerienii sunt ca Zidane.

Asa ca raman la concluzia mea: nu ma imbat cu apa chioara si nici nu-mi place sa fiu naiv.

Nu este corect sa judecam lumea dupa culoarea pielii.

Este chiar impotriva legii. Poti fi acuzat de rasism.

Asta e regula de baza. Insa era unul care zicea: regulile de baza sunt pentru mase, juniori. Trebuie sa stii exceptiile.

Regula de baza pentru mase este ca nu conteaza culoarea si tu ca atare poti servi asta. Eu vreua sa stiu exceptiile. Cu alte cuvinte daca mergi pe reguli de baza o iei in buza, daca stii exceptiile e cu totul alta mancare de peste.\

Nu am primit nici un replay consistent in informatii la postarile mele de mai sus...Decat porcarii de genu "copil necopt" si alte taranisme invatate de la alta rasa foarte iubita (tiganii)....De ce ocoleste toata lumea cartierele de negrii?

De ce negrii vor sa se combine cu albii?

De ce cei mai multi someri sunt negrii, musulmani, tigani?

...........................

...........................

.........................

Cum spunea Silent, imi exprim parerea, daca nu sunteti de acord nu este problema mea si nu aveti dreptul sa faceti ca niste animale...

De ce grecii au iesit in strada impotriva musulmanilor?De ce oare? Astept un raspuns, dar probabil o sa primesc o jignire in schimb de la un prichindel de 13 14 ani..

Sa auzim de bine.

Link to comment

De ce cei mai multi someri sunt negrii, musulmani, tigani?

...........................

...........................

.........................

Cum spunea Silent, imi exprim parerea, daca nu sunteti de acord nu este problema mea si nu aveti dreptul sa faceti ca niste animale...

De ce grecii au iesit in strada impotriva musulmanilor?De ce oare? Astept un raspuns, dar probabil o sa primesc o jignire in schimb de la un prichindel de 13 14 ani..

Sa auzim de bine.

in Angola traiesc si albi ma baiatule.chiar am un var cu afaceri pe acolo.vezi ca nu te-ai informat bn :)

unde ai vazut ma u ca musulmanii sunt someri?asa ai vazut pe google?=)) si sincer mai bn sa fiu somer sau cersator decat sa ma duc peste oameni in casa si sa fur,sa omor,sa talharesc,sa ma imbat si sa imi omor nevasta,copiii etc...dc nu vb si de faptele romanilor de zi cu zi?voi nu aveti Dumnezeu ''romanii'' dar nu toti,nu ii bag pe toti in aceeasi oala.dc arabii in general domina lumea?dc sunt cei mai bogati?ca sunt someri nu?=))

si app iti mai zic odata,mai bn prichindel de 13-14 ani decat unu de 20 si cv de ani si redus la minte?understand?

si vezi ca ''musulmanii'' aia ies in strada pt ca le-au facut cv grecii ca nu ieseau de nebuni.dar u cum nu suporti poti sa zici si prostii :)

Link to comment

unde ai vazut ma u ca musulmanii sunt someri?asa ai vazut pe google?=)) si sincer mai bn sa fiu somer sau cersator decat sa ma duc peste oameni in casa si sa fur,sa omor,sa talharesc,sa ma imbat si sa imi omor nevasta,copiii etc...dc nu vb si de faptele romanilor de zi cu zi?voi nu aveti Dumnezeu ''romanii'' dar nu toti,nu ii bag pe toti in aceeasi oala.dc arabii in general domina lumea?dc sunt cei mai bogati?ca sunt someri nu?=))

si vezi ca ''musulmanii'' aia ies in strada pt ca le-au facut cv grecii ca nu ieseau de nebuni.dar u cum nu suporti poti sa zici si prostii :)

Bah cat de prost esti sa mor in puscarie :)))) Grecii au iesit in strada impotriva musulmanilor :))))

Arabii domina lumea?:))))))))))))))))))))) Va violeaza evreii peste tot... Desi nu ii suport sunt cei mai destepti oameni de pe planeta (Einstein si Newton sunt cele mai bune exemple......

Link to comment

Bah cat de prost esti sa mor in puscarie :)))) Grecii au iesit in strada impotriva musulmanilor :))))

Arabii domina lumea?:))))))))))))))))))))) Va violeaza evreii peste tot... Desi nu ii suport sunt cei mai destepti oameni de pe planeta (Einstein si Newton sunt cele mai bune exemple......

da domina lumea...in general pe unde e un arab face legea...noi suntem la voi in tara si noi va angajam sa munciti la noi.e un exemplu de ajuns.

mai intai ar trebui sa te uiti la tn desteptule :)) aoleu am gresit si m'a corectat desteptu =))

app dc au iesit aia in strada?ce le'au facut ''musulmanii'' ?asa pot sa ies si eu in strada si sa urlu ca nu il suport pe X SI Y si gata :))

komisare cu asta mi'ai dovedit ca nu ai nici o treaba :)) vezi ma copil ca daca puteau evreii sa intre in Liban erau d mult acolo dar din pacate pt ei nu pot ca le dam imd peste nas =)) daca schiteaza cv zboara imd :D esti cam in urma...sper sa te documentezi pe viitor :)

cu asta am incheiat cu replay-urile ca n'are rost sa'mi bat capu' degeaba cu tn si cu turboneuron.

Link to comment

da domina lumea...in general pe unde e un arab face legea...noi suntem la voi in tara si noi va angajam sa munciti la noi.e un exemplu de ajuns.

mai intai ar trebui sa te uiti la tn desteptule :)) aoleu am gresit si m'a corectat desteptu =))

app dc au iesit aia in strada?ce le'au facut ''musulmanii'' ?asa pot sa ies si eu in strada si sa urlu ca nu il suport pe X SI Y si gata :))

komisare cu asta mi'ai dovedit ca nu ai nici o treaba :)) vezi ma copil ca daca puteau evreii sa intre in Liban erau d mult acolo dar din pacate pt ei nu pot ca le dam imd peste nas =)) daca schiteaza cv zboara imd :D esti cam in urma...sper sa te documentezi pe viitor :)

cu asta am incheiat cu replay-urile ca n'are rost sa'mi bat capu' degeaba cu tn si cu turboneuron.

Pai si in gaza ce ati facut ma?:)) Intra evreii in Liban si fug cu voi la subrat...

Link to comment

De ce ocoleste toata lumea cartierele de negrii?

Pentru ca sunt saraci si daca nu fac bani nu supravietuiesc.

De ce negrii vor sa se combine cu albii?

Concluzia asta de unde ai tras-o? :-?

De ce cei mai multi someri sunt negrii, musulmani, tigani?

Pentru ca sunt foarte multi in zone foate sarace si nu au unde lucra.Si de asemenea pentru ca sunt foarte multi angajatori rasisti ca tine care nu-i angajeaza pt ca au o culoare diferita a pielii.

Cum spunea Silent, imi exprim parerea, daca nu sunteti de acord nu este problema mea si nu aveti dreptul sa faceti ca niste animale...

Daca vrei sa nu facem ca niste animale nu te comporta ca un animal rasist. :right:

ps:singura "rasa" cu care am ceva sunt cersetorii.Acesti oameni care-si trimit copii la cersit ca sa faca bani de bautura si de Mercedes-uri.Pe astia nu-i suport!Daca esti tigan si te comporti ca un om normal atunci esti prietenul meu!Am amici tigani care sunt mai bine educati si de treaba decat multi "albi".

pps:sa nu uit si de manelisti :dooh:

Link to comment

:)))))))))))))))))))))))) Pai cum sunt ma saraci?Cand nu era criza prin US de ce nu munceau? Raspunsuri de 2lei

Nu e voba de criza aici, n-au unde lucra si in cele mai multe locuri se intampla asta:

Pentru ca sunt foarte multi in zone foate sarace si nu au unde lucra.Si de asemenea pentru ca sunt foarte multi angajatori rasisti ca tine care nu-i angajeaza pt ca au o culoare diferita a pielii.

Link to comment

ps:singura "rasa" cu care am ceva sunt cersetorii.Acesti oameni care-si trimit copii la cersit ca sa faca bani de bautura si de Mercedes-uri.Pe astia nu-i suport!Daca esti tigan si te comporti ca un om normal atunci esti prietenul meu!Am amici tigani care sunt mai bine educati si de treaba decat multi "albi".

pps:sa nu uit si de manelisti :dooh:

De ce urasti manelestii?Doar sunt oameni :)))

Asa sunt si restul minoritatilor prin America Nord, numai ca voi nu ati facut cunostinta cu ei ...

Urasc Africanii Canadieni pentru ca sunt putori, pentru ca se imbraca cu pantaloni cu turul pana la genunchi, dar care lasa sa se vada gaoaza, pentru ca poarta tot felul de zorzoane (ca ciorile noastre), pentru ca umbla pe strada numai in basini de urs. Arabii, pentru ca sunt putori, pentru ca se inmultesc ca soarecii (n-am vazut arabitoi sa nu umble cu 3-4 puradei dupa ei) si traiesc din alocatii si ajutor social.....

Si sistemul asta ii avanteajeaza mai mult pe ei.... Intr-un oras din Anglia au interzis luminitele de craciun pentru ca ii deranjau pe musulmani... Asta e democratie?

EDIT:Daca sunt multi si "nu au ce sa lucreze" de ce sa mai vina inca 50 de milioane in europa?:))

Link to comment

De ce urasti manelestii?Doar sunt oameni :)))

Sunt oameni (ca specie) dar sunt REDUSI MINTAL.De ce sa le dau o sansa lor in loc sa-i ajut pe ei

Urasc Africanii Canadieni pentru ca sunt putori, pentru ca se imbraca cu pantaloni cu turul pana la genunchi

Inseamna ca ma urasti si pe mine si pe alte sute de mii de albi care se imbraca la fel.Atata timp cat pot sa leg 2 cuvinte (nu ca manelistul imbracat in tricou D&G mulat si fals si blugi dati cu vopsea si taiati toti) nu stiu ce ai cu blugii mei :)

EDIT:Daca sunt multi si "nu au ce sa lucreze" de ce sa mai vina inca 50 de milioane in europa?:))

Pt ca aici isi pot gasi un loc de munca, la ei in tara n-au unde munci!

Link to comment

Inseamna ca ma urasti si pe mine si pe alte sute de mii de albi care se imbraca la fel.Atata timp cat pot sa leg 2 cuvinte (nu ca manelistul imbracat in tricou D&G mulat si fals si blugi dati cu vopsea si taiati toti) nu stiu ce ai cu blugii mei :)

:)) Nu ma refeream la genu ala de pantaloni ...

Pt ca aici isi pot gasi un loc de munca, la ei in tara n-au unde munci!

Si aici de ce nu muncesc? NVM Esti redus rau.....

Link to comment

Arabii, pentru ca sunt putori, pentru ca se inmultesc ca soarecii (n-am vazut arabitoi sa nu umble cu 3-4 puradei dupa ei) si traiesc din alocatii si ajutor social.....

Si sistemul asta ii avanteajeaza mai mult pe ei.... Intr-un oras din Anglia au interzis luminitele de craciun pentru ca ii deranjau pe musulmani... Asta e democratie?

EDIT:Daca sunt multi si "nu au ce sa lucreze" de ce sa mai vina inca 50 de milioane in europa?:))

creca u esti redus nu sillent...de unde ai ajuns ma la concluzia asta ca sunt putori?la romani dc nu te uiti ma?ba baiatule si chiar daca au 3-4 copii ce te intereseaza ma pe tn?fiecare face cati copii vrea.cunosc oameni cu 5-6 copii,si altii cu 1-2 copii.nu inteleg ce te deranjeaza pe tn.f multi romani fac copii si ii vand pt bani,ii omoara,ii trimite la cersit,dc nu te uiti ma la ai tai asta nu inteleg.auzi cica traiesc din alocatii sociale =)) esti prea penibil ma.

Link to comment

creca u esti redus nu sillent...de unde ai ajuns ma la concluzia asta ca sunt putori?la romani dc nu te uiti ma?ba baiatule si chiar daca au 3-4 copii ce te intereseaza ma pe tn?fiecare face cati copii vrea.cunosc oameni cu 5-6 copii,si altii cu 1-2 copii.nu inteleg ce te deranjeaza pe tn.f multi romani fac copii si ii vand pt bani,ii omoara,ii trimite la cersit,dc nu te uiti ma la ai tai asta nu inteleg.auzi cica traiesc din alocatii sociale =)) esti prea penibil ma.

Dar de ce nu te muti tu inapoi la tine in tara?Mai o rugaciune, un miros de piciore in moschee, mai un atenat in numele lui muhamed care a violat copii de 5 ani...suna distractiv nu?

Link to comment

Dar de ce nu te muti tu inapoi la tine in tara?Mai o rugaciune, un miros de piciore in moschee, mai un atenat in numele lui muhamed care a violat copii de 5 ani...suna distractiv nu?

sunt obligat sau ce?:)) imi place si aici si acolo.mai bn sa ma rog '' cu toate ca nu sunt eu cu religia''decat sa beau si sa ajung acasa sa imi omor nevasta si copiii :)) ''stii la cn ma refer'' miros de picioare ai luat de pe google :)) pt ca sigur nici macar nu stii cum arata o moschee,atentate sunt in toate tarile arabe sau...??si iar si iar google :))

oricum degeaba imi bat capu' cu voi :)

Link to comment

sunt obligat sau ce?:)) imi place si aici si acolo.mai bn sa ma rog '' cu toate ca nu sunt eu cu religia''decat sa beau si sa ajung acasa sa imi omor nevasta si copiii :)) ''stii la cn ma refer'' miros de picioare ai luat de pe google :)) pt ca sigur nici macar nu stii cum arata o moschee,atentate sunt in toate tarile arabe sau...??si iar si iar google :))

oricum degeaba imi bat capu' cu voi :)

Si voi nu va bateti ma nevestele?Le obligati sa se imbrace cu nu stiu ce prostie de frica le fu... altu :)) Cica miros de picoare de pe google :))))))))))))))))))))))

Link to comment

Dar de ce nu te muti tu inapoi la tine in tara?Mai o rugaciune, un miros de piciore in moschee

N-ai dreptate...la intrare in moschee sunt niste "pompe" ca sa zic asa speciale la care fiecare se spala pe picioare si isi lasa incaltamintea la intrare (romanii le furau).N-am nici o treaba cu Allah dar aici gresesti :)

Link to comment

@turbo imi cer scuze daca te simti jignit prin ceea ce am spus, nu am tinut sa te jignesc in vreun fel, ci pur si simplu asa vorbesc eu de obicei. Intr-adevar oamenii au pareri contradictorii, astfel nu s-ar naste dispute. Totusi in anumite situatii trebuie sa fii trecut putin prin viata sa iti dai seama cum e cu adevarat. Doar atat am de zis.. Eu iti zic de la inceput: sunt oameni care au stat in birou 20 de ani, si oameni care au stat la stana 20 de ani, si totusi uneori o sa poti vorbi mai multe cu cel care a stat la stana, si chiar ai sa ramai uimit cate lucruri stie.. Nu lua mot-a-mot ceea ce am zis. Nu e bine sa judeci oamenii doar dupa infatisare/ prima impresie, o sa vezi ca deseori ai multe de pierdut. De ce? Unii oameni se ascund, incearca sa fie ceea ce nu sunt, ai sa ramai dezamagit cand ai sa vezi ce fel sunt ei cu adevarat, altii sunt chipurile "nesimtiti". O sa vezi si asta cand ai sa mai cresti :)

Cat despre negri, da unii or sa vina cu intentii mai putin pasnice, insa majoritatea or sa vina la munca aici, implicit o sa fie motivati, spre deosebire de romanul nostru "lenes" care traieste aceeasi viata de cand se stie, si caruia normal ii lipseste motivatia. Ceea ce vreau eu sa subliniez este ca acei oameni care vor veni vor incerca sa-si creeze o viata aici, adica aia chiar vor munci. Asta in stadiu de incipit. Nu imi pasa ce se va intampla peste 20-30-50 de ani.. (probabil ceva similar cu "chinise people in usa", vietnamezi defapt)

De ce nu este bine acum acolo, de ce trebuie sa vina in Europa?

Gandeste-te ca in tarile alea multi inca stau prin copaci si vaneaza cu arcuri. Chiar crezi ca isi fabrica armele singuri, cu tehnologie proprie? Think twice, si ai sa intelegi unde bat.. Si apoi, romanii de ce au plecat in Italia? Pentru un trai mai bun. Same there..

De ce ocoleste toata lumea cartierele de negrii?

De ce ocoleste toata lumea cartierele de tigani? De ce negrii ocolesc cartierele de albi? Pentru ca ceea ce rasismul a distrus acum foarte mult timp, nu va fi reparat prea curand. Tine cont ca suntem inca pe la inceput. Eram la un concert in aer liber cu niste prieteni si vine deodata un pui de tigan care dansa si se zbenguia si el pe acolo. Era copil, avea maxim 3-4ani, iar unul din prietenii mei i-a dat o palma dupa ceafa. Nu stiu de ce, poate doar sa demonstreze cat de retard poate fi. Crezi ca acel copil va avea o simpatie surprinzatoare pentru romani? Crezi ca indivizii aia care s-au lovit de asemenea situatii in copilarie nu or sa aiba nicio repulsie pentru "rasa superioara"? Chiar crezi ca rasismul este o solutie? Mai gandeste-te! :)

De ce negrii vor sa se combine cu albii?

De unde stii asta? Din filme?

De ce cei mai multi someri sunt negrii, musulmani, tigani?

Din cauza rasismului, pentru ca sunt respinsi, pentru ca lor nu li se da o sansa egala cu a albilor. (vorbesc de tigani, neavand cunostinte in problemele musulmanilor si negrilor)

@komisaru .. cati ani ai? esti vreun maciolau superficial or wtf?

de unde stii tu ca newton era evreu? pentru ca il chema isaac?

http://www.madsci.org/posts/archives/1998-...81680.Sh.r.html

cei mai destepti oameni de pe planeta is recunoscuti a fi grecii, si nu cei din ziua ce astazi, ci grecii adevarati, faptul ca tu ii consideri pe evrei cei mai inteligenti e doar o parere.

parerea mea e ca cei mai destepti oameni sunt asiaticii.

cat despre ultima parte cu batutul nevestelor, doar un anumit sector o face.. te incluzi?

ps: miraje esti un bk imbracat in rare? (spear si cloth/blonze) ?

Link to comment

@turbo imi cer scuze daca te simti jignit prin ceea ce am spus, nu am tinut sa te jignesc in vreun fel, ci pur si simplu asa vorbesc eu de obicei. Intr-adevar oamenii au pareri contradictorii, astfel nu s-ar naste dispute. Totusi in anumite situatii trebuie sa fii trecut putin prin viata sa iti dai seama cum e cu adevarat. Doar atat am de zis.. Eu iti zic de la inceput: sunt oameni care au stat in birou 20 de ani, si oameni care au stat la stana 20 de ani, si totusi uneori o sa poti vorbi mai multe cu cel care a stat la stana, si chiar ai sa ramai uimit cate lucruri stie.. Nu lua mot-a-mot ceea ce am zis. Nu e bine sa judeci oamenii doar dupa infatisare/ prima impresie, o sa vezi ca deseori ai multe de pierdut. De ce? Unii oameni se ascund, incearca sa fie ceea ce nu sunt, ai sa ramai dezamagit cand ai sa vezi ce fel sunt ei cu adevarat, altii sunt chipurile "nesimtiti". O sa vezi si asta cand ai sa mai cresti :)

Cat despre negri, da unii or sa vina cu intentii mai putin pasnice, insa majoritatea or sa vina la munca aici, implicit o sa fie motivati, spre deosebire de romanul nostru "lenes" care traieste aceeasi viata de cand se stie, si caruia normal ii lipseste motivatia. Ceea ce vreau eu sa subliniez este ca acei oameni care vor veni vor incerca sa-si creeze o viata aici, adica aia chiar vor munci. Asta in stadiu de incipit. Nu imi pasa ce se va intampla peste 20-30-50 de ani.. (probabil ceva similar cu "chinise people in usa", vietnamezi defapt)

De ce nu este bine acum acolo, de ce trebuie sa vina in Europa?

Gandeste-te ca in tarile alea multi inca stau prin copaci si vaneaza cu arcuri. Chiar crezi ca isi fabrica armele singuri, cu tehnologie proprie? Think twice, si ai sa intelegi unde bat.. Si apoi, romanii de ce au plecat in Italia? Pentru un trai mai bun. Same there..

De ce ocoleste toata lumea cartierele de negrii?

De ce ocoleste toata lumea cartierele de tigani? De ce negrii ocolesc cartierele de albi? Pentru ca ceea ce rasismul a distrus acum foarte mult timp, nu va fi reparat prea curand. Tine cont ca suntem inca pe la inceput. Eram la un concert in aer liber cu niste prieteni si vine deodata un pui de tigan care dansa si se zbenguia si el pe acolo. Era copil, avea maxim 3-4ani, iar unul din prietenii mei i-a dat o palma dupa ceafa. Nu stiu de ce, poate doar sa demonstreze cat de retard poate fi. Crezi ca acel copil va avea o simpatie surprinzatoare pentru romani? Crezi ca indivizii aia care s-au lovit de asemenea situatii in copilarie nu or sa aiba nicio repulsie pentru "rasa superioara"? Chiar crezi ca rasismul este o solutie? Mai gandeste-te! :)

De ce negrii vor sa se combine cu albii?

De unde stii asta? Din filme?

De ce cei mai multi someri sunt negrii, musulmani, tigani?

Din cauza rasismului, pentru ca sunt respinsi, pentru ca lor nu li se da o sansa egala cu a albilor. (vorbesc de tigani, neavand cunostinte in problemele musulmanilor si negrilor)

@komisaru .. cati ani ai? esti vreun maciolau superficial or wtf?

de unde stii tu ca newton era evreu? pentru ca il chema isaac?

http://www.madsci.org/posts/archives/1998-...81680.Sh.r.html

cei mai destepti oameni de pe planeta is recunoscuti a fi grecii, si nu cei din ziua ce astazi, ci grecii adevarati, faptul ca tu ii consideri pe evrei cei mai inteligenti e doar o parere.

parerea mea e ca cei mai destepti oameni sunt asiaticii.

cat despre ultima parte cu batutul nevestelor, doar un anumit sector o face.. te incluzi?

ps: miraje esti un bk imbracat in rare? (spear si cloth/blonze) ?

Negrii care vaneaza cu arcu au avut odata posibilitatea sa munceasca si traiasca la ei acasa,dar au respins cererea pentru ca se considerau sclavi....Acum nici un "alb crud" numai este in Africa.De ce numai este liniste in Africa?De ce mor de foame?

Albii fug din cartierele de negrii si negrii vor sa traiasca printre albi... Asa spun statisticile.

Rasismul este reciproc. Am un prieten care a fost la un interviu unde a fost intrebat daca este chinez., interviul a fost ca sa picat deoarece nu era chinez..

Albii incearca sa ii integreze pe negrii, dar ei nu vor sa se integreze. Asa sunt ei, nu ai cum sa ii educi..

Daca o sa vina 50 de milioane de negri in Europa,crezi ca o sa respecte vreodata traditiile europene?Sa citeasca despre marile imperii europene ?Nu cred..... O sa vezi africani cu pantaloni largi cu gaoaza la vedere si zorzoane in fiecare zi....Asta este comportament de babuin, nu de om civilizat..

Daca astia o sa se inmulteasca o sa avem parte de legi ca in Africa si India

Link to comment

Dash! :D Stai mai linsitit! Tu te gandesti ce inseamna 50mil? Inseamna de 2 ori populatia romaniei. Este imposibil sa vina atatia. E clar ca sunt exagerate numerele nu crezi? In plus, negrii de care bati tu apropo-ul nu sunt "rapperi" aia "dezgustatori" sau cum ii privesti tu din sua, sunt africani..

Cat despre sforile africii, eu iti zic doar ca nu sunt trase de negri.. De ce cred eu asta? Oamenii aia care nu au ce manca au armament mai tare ca al nostru.. nu ca am avea noi nu-stiu-ce forta armata, insa asta spune ceva cred eu..

Cat despre statistici .. :)) refuz sa comentez :)

ps: rasismul a inceput de la albi, deci noi am trebui sa facem primul pas sa stopam asta..

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...