Jump to content
Guest cehyfangerrard

Impresionant! Are 16 ani, dar arata ca un bebelus!

Recommended Posts

Guest cehyfangerrard

Un caz incredibil, spun medicii! Anii trec, insa Brooke Greenberg ramane ca un bebelus. Nimeni nu isi explica de ce la 16 ani, fetita arata ca un sugar.

De ce nu imbatraneste? Este cumva un caz real al basmului "Tinerete fara batranete?" Acestea sunt intrebari la care niciun medic nu a reusit sa raspunda.

Cu toate ca au mai existat cazuri asemanatoare, acesta pare sa unic. Micuta Brooke nu numai ca arata ca un copil de 1 an, dar intelectul ei nu s-a dezvoltat, desi au trecut 16 ani de cand a fost nascuta.

Curios este, ca in urma analizelor efectuate, in organismul lui Brooke nu s-a sesizat nimic iesit din comun, iar toate organele fetitei sunt dezvoltate normal... pentru un bebelus!

Imagine IPB

Sursa

Link to comment

Eu spun ca de crescut nu va mai creste , va stagna la aceasta inaltime , adica la acest stagiu si va deceda tot bebelus . Intradevar urechile sunt mult mai mari decat la un bebelus . Eu cred ca s-a intamplat ce s-a intamplat cu urechile si cu ochii dupa acel tratament cu hormoni de crestere .

Link to comment

M-am uitat ieri la LA Ink si era un tip care si-a tatuat fetita pe umar. A facut asta pt ca murise la 2 ani,suferea de o chestie asemanatoare , un sindrom. Cam ciudat ca de-abia acum auzim de asta,poate o fi ceva nascocit de presa. E cam imposibil. Daca era sindromul ce era si la fetita aia,era un caz explicabil si "credibil" dar,nu prea cred ca exista asa ceva.

Link to comment
Guest Rahel

Wow. Chiar.... e bine totusi ca nu imbatraneste deloc. Dar pe de alta parte e groaznic ...sa fi in locul parintilor, sa trebuiasca sa ai grija de un bebelus timp de "n" ani si sa nu te bucuri de nicio realizare de-a lui.....pentru ca Brooke Greenberg nu stie nici sa vorbeasca, nici sa mearga....

Link to comment

Tot ce zboara se mananca....

DACA MAI TRECI PE AICI VREAU SA TE INTREB , CU CE SENS POTI FOLOSI ASTA IN ACEST TOPIC ???!??! SAU LA CE TE-AI GANDIT CAND AI SPUS-O ?

---------------------------------------

de ce naiba nu o cerceteaza sa vada dc nu imbatraneste?

iti dai seama ca au cercetat,doar ca nu au ajuns la nicio concluzie . Va dati seama.. daca ar fi cu adevarat nemuritor.. oh.. un caz la cateva mii de miliarde. De cand e lumea,nu s-a mai vazut asa ceva . Sau poate a existat,dar a murit din cauza unui accident sau ceva de genu.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...